زیبا بروفه چرا ستاره نمی‌شود؟ - بیوگرافی بازیگران ، بیوگرافی هنرپیشه ها
زیبا بروفه و همسرش,زیبا بروفه و شوهرش,زیبا بروفه و همسرش,زیبا بروفه بیوگرافی,زیبا بروفه قبل از عمل,زیبا بروفه عکس,زیبا بروفه,زیبا بروفه عکس عروسی,زیبا بروفه fac
روزنامه ایران: قرارمان یک غروب پاییزی بود تا گپی داشته باشیم درباره روزهای زندگی یک بازیگر، البته زیبا بروفه,زیبا بروفه عکس عروسی,زیبا بروفه و همسرش


و آیا این کم کاری خودخواسته بود؟

بخش عمده‌اش خودخواسته بود. من زمانی را در اوج حرفه‌ام نتوانستم کار کنم و بعد از آن برگشت دوباره‌ام زمان برد، تلویزیون برایم مهم است چون شروع کارم با تلویزیون بود، فکر می‌کنم چون رسانه عمومی است و همه مردم به آن دسترسی دارند، باید کاری را انجام بدهم که هم خودم دوست داشته باشم و هم مردم. این‌گونه نگاه نکردم که فقط کاری انجام داده باشم. در این مدت بسیاری از پیشنهادات برایم قابل قبول نبوده و نپذیرفتم. چند کار سینمایی، چند کار شبکه خانگی و شاید دو تله فیلم بازی کردم.این‌ها بین انتخاب هایم گزینه بهتر بوده یا این‌که نخواستم از فضای کارم دور باشم اما این جزو قاعده کارم است که اگر در تلویزیون کار می‌کنم در اثری باشم که توهین به مردم نباشد و بعدها به مخاطب جواب پس ندهم که چرا در چنین کاری بازی کردم. در واقع یک بخشی خودخواسته بود و یک بخشی هم به خاطر نبودن پیشنهادات خوب بود.

فکر می‌کنم حالا اتفاقات خوبی افتاده که شما دوسریال را با فاصله زمانی کم روی آنتن خواهید داشت چون پس از خانه‌ای روی تپه ساخته داریوش یاری، پخش سریال رخنه کار حسین تبریزی آغاز می‌شود.

من قبل از این سریال با آقای یاری تله فیلم کار کرده بودم و به جرأت می‌توانم بگویم جزو معدود تله فیلم‌های خوب تلویزیون و تجربه خوبی بود. با آقای مفید تهیه‌کننده سریال هم کار کرده بودم. روحیات آقای یاری را می‌شناختم و می‌دانم او بسیار به کارش علاقه‌مند است و آقای مفید هم از تهیه‌کنندگان مطرح است. اثر بد نمی‌سازد یا حداقل سعی می‌کند کار ضعیف در کارنامه‌اش نباشد، چون هیچ چیز مطلق نیست. اساساً برایم مهم است که اگر کاری را بازی می‌کنم نقشم را دوست داشته باشم. طول کار برایم مهم نیست با این‌که در اکثر سریال‌هایی که در تلویزیون کار کردم نقش محوری و طولانی داشتم. این محوری بودن هم عامدانه نبوده است بلکه نقش خوب بوده که پذیرفتم. یک فیلم سینمایی کار کردم که 12 سکانس داشت ولی آنقدر نقش را دوست داشتم که واقعاً زندگی کردم. کاراکتر زن جنوبی بود که زمان فیلمبرداری در جنوب با آن کاراکتر زندگی می‌کردم حتی با همان لباس‌های جنوبی خرید می‌رفتم،چون به نقش هایم این‌گونه نگاه می‌کنم. مثلاً چون با کار کودک (سریال مجید دلبندم) کارم را شروع کردم بسیاری می‌پرسند دیگر کار کودک انجام نمی‌دهید و می‌گویم یک کار خوب انجام دادم اما اگر باز هم پیش بیاید حتماً بازی می‌کنم که البته پیشنهاد خوب نداشتم. درباره سریال خانه‌ای روی تپه هم آقای یاری گفتند اپیزودیک است من گفتم چندان دوست ندارم تا این‌که او فیلمنامه را فرستاد، خواندم و دیدم شخصیت متفاوتی است. من آدم بداخلاق وسواسی نیستم، به خاطر این تفاوت‌ها پذیرفتم و خدا را شکر سریال موفق شد.

سریال رخنه هم قرار بود برای محرم باشد اما زمان کم بود. کلیت قصه را دوست داشتم. نقش وحید که شخصیت اصلی داستان است خیلی نقش خوبی است. معصومه نقشی که من بازی می‌کنم در کنار وحید است، نقش دوست داشتنی و شیرینی بود و آنقدر خوب بود که دلیلی برای نپذیرفتن کاراکتر نداشتم.

چه جالب نام این شخصیت هم معصومه است و همنام نقشتان در مجید دلبندم.

بله، تا همین اواخر برخی مردم که نام من را خاطرشان نمی‌آید، با اسم معصومه صدایم می‌زدند. فکر می‌کنم با سریال رخنه آن شخصیت هم دوباره تداعی و زنده می‌شود.

در این دوران کم، دلتان برای زیبا بروفه,زیبا بروفه عکس عروسی,زیبا بروفه و همسرش


مثلاً اگر قرار بوده زن شیک امروزی باشد سماجت کردم که درست باشد و اگر هم خدمتکار بازی کردم سماجت کردم تا واقعاً خدمتکار باشد. نقشی که بازی می‌کنم که من نیستم، فقط کاراکتر را روایت می‌کنم پس باید شبیه او باشم. مثلاً در سریال رخنه که ان‌شاءالله خواهید دید گریم متفاوتی دارم.. زن بارداری است با صورت پف کرده و چشم‌های ریز. وقتی خودم را با این گریم در آینه دیدم واقعاً لذت بردم چون با نقشم زندگی می‌کنم. در تصویرم دنبال این‌که ابرویم چه شکلی شد یا ای وای که بینی‌ام بزرگ‌تر نشان داده شد، نیستم. فکر می‌کنم دیگر از من بعید است البته از ابتدا هم مهم نبود حتی مردم که مرا می‌بینند می‌گویند چقدر با تصویرتان فرق دارید برخی مواقع این موضوع را زیاد از حد به طراح گریم سپردم. می‌گویم او هر چه صلاح می‌داند انجام بدهد البته این اتفاق در برخی موارد باعث می‌شد هم به خودم و هم به کار لطمه بخورد شاید باید سماجت می‌کردم که نشود چون به نفعم تمام نشده است.

مثلاً مردم می‌گویند ما فکر می‌کردیم شما باید شکسته‌تر باشید. این به خاطر تسلیم بودن در شرایط کار است اما الان تجربه به من یاد داده درباره اتفاقات درست پافشاری کنم و به هر قیمتی کار نکنم. رفاقت زیاد می‌کنم، اگر احساس کنم، این کار دوستم است و حضور من به او کمک می‌کند انجام می‌دهم اما مردم که نمی‌دانند، ممکن است نتیجه خوب نشود و مردم بگویند خانم بروفه چرا فلان نقش را بازی نکردید. همه این‌ها دلیلی است بر نکته‌ای که شما اشاره کردید.

و در کارنامه‌تان تئاتر ندیدم.

نه، جالب است به شما بگویم شاید من تا 4 سال پیش پیشنهاد کار تئاتر نداشتم. فکر کنم برای کمتر بازیگری این اتفاق بیفتد اما طی این سالها پیشنهاداتی داشتم که نتوانستم بپذیرم چون سرکار یا سفر بودم البته کار نمایشنامه‌خوانی هم انجام دادم که دوست داشتم، اخیراً فکر می‌کردم باید حتماً تئاتر کار کنم.

در کارهایی که طی سال‌های گذشته انجام دادید چهره تأثیرگذار و مثبتی را از خود نشان دادید، فکر نمی‌کنید عمل‌های زیبایی که روی صورتتان انجام دادید از تأثیرگذاری چهره‌تان کاسته است؟

سؤال خوبی پرسیدید، من اصلاً عمل زیبایی نداشتم. جالب اینجاست در این سریال جدیدم هم طراح گریم می‌گفت «به من گفته بودند زیبا بروفه عمل زیبایی داشته و نگران بودم چگونه باید چهره ات را طراحی کنم». من واقعاً عمل زیبایی نداشتم، فقط پاکسازی پوست و ماساژ صورت انجام دادم که لازمه نگهداری صورت هستند و عمل زیبایی محسوب نمی‌شوند.

اگر می‌خواستم عمل کنم سالها پیش، بینی‌ام را عمل می‌کردم چون همیشه با برجستگی نوک بینی‌ام مشکل دارم اما فکر می‌کنم من را با همین صورت می‌شناسند و نباید به آن دست بزنم، البته هیچ اصراری به ثابت کردن این موضوع ندارم و صورتم تیغ جراحی را لمس نکرده است.

گردآوری بیوگرافی آکاایران گردآوری بیوگرافی آکاایران
منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :