آکاایران: بازیگر دنیای شیرین بعد از 7سال تحصیل در خارج به ایران بازگشت


آکایران :علیرضا رئیسی بازیگر سینما و تلویزیون از تجربه بازیگری خود در «دنیای شیرین» و دلیل کم کاری اش در سال های اخیر گفت.

گفتگو با علیرضا رئیسی

بنا به گزارش آکاایران : علیرضا رئیسی بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگویی در خصوص تجربه بازیگری خود در مجموعه «دنیای شیرین» اظهار داشت: «دنیای شیرین» ثانیه به ثانیه خاطرات شیرین نوجوانی من است. زمانی که کار را شروع کردیم، فکر نمی کردم این قدر ماندگار شود، اما به دلیل فیلمنامه خوب و نقش آفرینی هنرمندانی چون رضا فیاضی، رضا عطاران، سپهر آزادی، اشکان اشتیاق، زهرا جواهری و... این کار دیده شد، به طوری که امروز یکی از آثار شاخص در کارنامه من است. این مجموعه یک اتفاق خوب بود که مسعود رسام، بیژن بیرنگ و بهروز بقایی آن را خلق کردند.


,علیرضا رییسی,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها، زندگینامه بازیگران، بیوگرفی بازیگران مرد، بیوگرافی بازیگران زن،زندگینامه بازیگران ایرانی
عکس علیرضا رییسی

 

وی در مورد دلیل کم کاری خود در سال های اخیر بیان کرد: من حدود هفت سال، خارج از ایران مشغول تحصیل بودم و این موضوع دلیل کم کاری من در سال های اخیر بوده است، اما در دو سه سال گذشته که به ایران برگشتم، در آثاری مثل «شاید برای شما اتفاق بیفتد»، «مرخصی شب عید» و ... نقش آفرینی کردم. همچنین در فیلم سینمایی «360 درجه» به کارگردانی سام قریبیان که مهرماه اکران می شود نیز حضور داشتم.


,علیرضا رییسی,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها، زندگینامه بازیگران، بیوگرفی بازیگران مرد، بیوگرافی بازیگران زن،زندگینامه بازیگران ایرانی
کودکی علیرضا رییسی

 

رئیسی در پاسخ به این سوال که اگر به گذشته بر می گشت باز هم بازیگری را انتخاب می کرد، گفت: من هیچ گاه بازیگری را انتخاب نکردم، بلکه بازیگری مرا انتخاب کرد و در آغوش کشید، اما از این اتفاق راضی هستم چون مردم مرا در گوشه ای از خاطراتشان به یاد دارند و همین حس زیبایی لطف مردم به من انگیزه ادامه دادن مسیر بازیگری را می دهد.

بازیگر «دنیای شیرین» در خصوص کودکانی که وارد عرصه بازیگری می شوند، عنوان کرد: چقدر خوب می شد اگر از این کودکان هنرمند پشتیبانی می کردیم و به آن ها بال و پر می دادیم. امروز جای بسیاری از کودکان دهه شصت و هفتاد که در عرصه بازیگری فعالیت می کردند خالی است، کودکان هنرمندی که اگر از آن ها حمایت می شد، می توانستند به ستاره های بی چون و چرا در بازیگری تبدیل شوند.


,علیرضا رییسی,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها، زندگینامه بازیگران، بیوگرفی بازیگران مرد، بیوگرافی بازیگران زن،زندگینامه بازیگران ایرانی
علیرضا رییسی

 

وی با اشاره به این که اعتقادی به نقش بلند و کوتاه در بازیگری ندارد، گفت: من اعتقاد به نقش کوتاه در این حرفه ندارم، حتی اگر یک پلان باشد و در واقع بازیگرانی که عمر فعالیت شان در این عرصه کوتاه است، بسیارند. متاسفانه در این سال ها افراد بسیاری با پرداخت پول وارد عرصه بازیگری شده اند و همین موضوع باعث شده، امثال من که از کودکی در این حرفه فعالیت کردیم نتوانیم دوباره در نقش های خوبی بازیگری کنیم.

وی در پایان ضمن توصیه ای به علاقه مندان بازیگری مطرح کرد: به همه جوانان توصیه می کنم، نه فقط در بازیگری بلکه در هر حیطه ای که استعداد دارند، جوانب کار را بسنجند و با تحقیق مسیر زندگی خود را انتخاب کنند به علاقه مندان بازیگری پیشنهاد می کنم، فعالیت خود را از تئاتر آغاز کنند تا پایه ای محکم برای حضور در این عرصه داشته باشند. در پایان از همه مردم ایران تشکر می کنم که بیننده برنامه های ما بودند و همواره ما را مورد لطف خود قرار می دهند.

منبع :

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :