بیوگرافی بهرام افشار، گوینده سابق شبکه خبر - بیوگرافی بازیگران ، بیوگرافی هنرپیشه ها
قاسم افشار یا بهرام افشار «زاده ۱۳ آبان ۱۳۳۰» از گویندگان باسابقه خبر شبکه اول صدا و سیما است. بهرام افشار، گوینده اصلی اخبار سیاسی در این سازمان بود.
آکاایران: بیوگرافی بهرام افشار، گوینده سابق شبکه خبر
قاسم افشار یا بهرام افشار «زاده ۱۳ آبان ۱۳۳۰» از گویندگان باسابقه خبر شبکه اول صدا و سیما است. بهرام افشار، گوینده اصلی اخبار سیاسی در این سازمان بود.

آکاایران: بیوگرافی بهرام افشار، گوینده سابق شبکه خبر

قاسم افشار در ۱۳ آبان سال ۱۳۳۰ در تهران به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در تهران و قصرشیرین طی کرد. سپس برای ادامه تحصیل به مدرسه عالی پارس رفت و در رشته روانشناسی ادامه تحصیل داد. با وقوع انقلاب فرهنگی تحصیلات دانشگاهی او نیمه تمام ماند. ولی بعد از بازگشایی دانشگاه ها کارشناسی روانشناسی را از دانشگاه علامه طباطبایی دریافت کرد. او سپس کارشناسی ارشد خود را در همین رشته از دانشگاه آزاد اسلامی اخذ نمود.

او از کودکی و دوران مدرسه به اجرای برنامه علاقه داشت و در دوره دبیرستان این علاقه به سمت گویندگی خبر کشیده شد. وی علاوه بر گویندگی اخبار صدا و سیما، به عنوان کارشناس ارشد با سازمان پژوهش های علمی نیز همکاری می کرده است.

,اخبار،بهرام افشار

کار در صدا و سیما

افشار از سال۱۳۵۸ یا ۱۳۶۰ کار گویندگی خبر را در صدا و سیما آغاز نمود او از قدیمی ترین گویندگان صدا و سیما بود. سعید فانیان مدیرسابق شبکه سوم سیما در سایت شخصی خود گفته که قاسم افشار فقط در موارد اندکی با رادیو همکاری کرده و همواره گوینده اصلی مشروح اخبار تلویزیون بوده است. به گفته فانیان، افشار همواره بعنوان چهره شاخص خبر سیما مطرح بوده و در کار خویش مسلط بود.

فواد بابان دیگر گوینده خبر پس از بازنشستگی درباره افشار گفته است:

تاثیر خبری که مثلاً از زبان قاسم افشار شنیده می شود با آنچه جوانی تازه فارغ التحصیل می خواند، خیلی متفاوت است... آقای افشار از یکه تازان عرصه خبر بودند که به مدت ۳۰ سال تنها در یک بخش خبری ماندند و خبر مشروح شبکه یک را خواندند در حالی که من، آقای حیاتی، سلطانی و... علاوه بر گویندگی بخش های مختلف خبری رادیو و تلویزیون در سایر برنامه های مختلف زنده و تولیدی دیگر هم فعالیت می کردیم، اما ایشان حتی خبر نیم روز را هم با این که متعلق به شبکه اول بود، نپذیرفتند. آقای قاسم افشار در مدت خدمتشان حتی یک روز غیبت یا یک دقیقه تاخیر نداشتند. یک گاف یا تپق در خبرخوانی او دیده نمی شد حال آن که ما در این مدت با صدها اشتباه، ایراد، تپق و مشکل مواجه بودیم

,اخبار،بهرام افشار


نظرات بهرام افشار در باب گویندگی

افشار به عنوان یکی از گویندگان باتجربه و پیش کسوت، نظریاتی در باب گویندگی خبر و حواشی آن دارد. بنا به تعریف او، «خبر تنها آگاهی رساندن است» به گفته او تجربیاتی که در زمان گویندگی اخبار جنگ ایران و عراق به دست آورد، هیچگاه تکرار نخواهند شد. او درباره سانسور اخبار در ایران گفته است «در کشور ما بین خبر سقوط هواپیما در برزیل تا سقوط همین هواپیما در عربستان تفاوت زیادی است.» از دید او مورد پسندترین اخبار، خبرهای مربوط به سازندگی کشور ایران بوده و همیشه آرزو می کرده که خبر سقوط صدام حسین را او اعلام کند و برعکس مایل نبوده که خبر درگذشت روح الله خمینی را او اجرا کند.منبع: ویکی پدیا، بیوگرافی ها

منبع :

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :