زندگی نامه کاترینا کایف
کاترینا کایف کاترینا کایف در 16 جولای 1984 با نام کاترینا تورگوت از یک پدر کشمیری هندی به نام محمد کایف و مادری انگلیسی به نام سوزانا تورگوتی در هنگ کنگ به دنیا

آکاایران: زندگی نامه کاترینا کایف

آکاایران: کاترینا کایف

زندگی نامه کاترینا کایف

کاترینا کایف در 16 جولای 1984 با نام کاترینا تورگوت از یک پدر کشمیری هندی به نام محمد کایف و مادری انگلیسی به نام سوزانا تورگوتی در هنگ کنگ به دنیا آمد.

او دارای 6 خواهر و یک برادر می باشد.

او و خانواده اش از هنگ کنگ به چین و سپس به ژاپن نقل مکان کردند، از آن جا هنگامی که هشت ساله بود به فرانسه رفت و پس از آن برای چند ماه کوتاه در سوییس،لهستان، آلمان، بلژیک و دیگر کشورهای اروپایی زندگی نمود. او پس از آن با خانواده اش به هاوایی نقل مکان نمود و سرانجام به سرزمین مادری اش انگلستان رفت، او هم اکنون در بمبئی زندگی می کند.

زندگی شخصی کاترینا به ویژه روابطش خوراک رسانه ها بوده است. پس از سال ها پنهان کاری، کاترینا در سال 2011 طی مصاحبه ای با یک مجله تأیید کرد که روابط جدی ای با سلمان خان داشته است که در سال 2010 پایان یافت.

کاترینا حرفه ی مدلینگ را در چهارده سالگی آغاز کرد. نخستین کارش برای کمپین جواهر بود. او مدلینگ را در لندن تحت قراردادی با آژانس مدلز وان ادامه داد. فعالیت مدلینگ کاترینا موجب کشف او به وسیله ی کایزاد گوستاد فیلمساز ساکن لندن شد.

کایف فعالیتش را در سال 2003  با فیلم ناموفق کایزد گوستاد به نام بوم آغاز کرد. در سال 2007 او با فیلم ویپول شاه به نام ناماستی لندن به موفقیت تجاری دست یافت و بعداً با بازی در فیلم های مردم محوری هم چون شریک (2007)، سرعت (2007) و سینگ پادشاه است (2008) شناخت مردمی را به دست آورد.

کاترینا سپس نقش های برجسته ی بیش تری در فیلم هایی هم چون نیویورک (2009)، راجنیتی (2010)، تو دوبار زندگی نمی کنی(2011) ، اک ثا تایگر (2012) و مادامیکه زنده ام(2012) که موفقیت های بزرگی داشت، بازی کرد.

با وجود انتقادهای مختلف به خاطر جسارتش در بازی، کاترینا به عنوان بازیگر موفق تجاری در سینمای هند مطرح شده است.

قد او 174 سانتیمتر می باشد.

به دلیل شهروند بریتانیا بودن، او در هندوستان با یک ویزای کار فعالیت می کند.

کاترینا از صحبت در مورد زندگی خصوصی خود در رسانه ها خودداری می کند.

.

منبع :

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :