آکاایران: بیوگرافی و تصاویر پویا امینی و همسرش

پویا امینی بازیگر مشهور ایرانی هست که سریال ها و فیلمهای زیادی را طی دوران بازیگری خود ایفا نموده هست. بیوگرافی این بازیگر را به همراه عکس های همسر و فرزندش برای شما آماده نموده ایم. پویا امینی Pooya Amini متولد ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۶ در شهر تهران متولد شد. این بازیگر قد بلند که دارای دپیلم ریاضی فیزیک هست.

در دانشگاه در رشتهٔ کارگردانی نمایش پذیرفته و فارغ التحصیل شد. او کارش را در زمان دانشجویی از سال ۱۳۷۶ با بازی در سریال در قلب من به کارگردانی حمید لبخنده و در نقش سینا آغاز کرد.

آکاایران: پویا امینی و همسرش ( از بیوگرافی تا ازدواج در 15 سال قبل )

بیوگرافی پویا امینی و همسرش

تحصیلات پویا امینی

پس از فارغ التحصیل شدن با بازیگری در سریال ها کار خود را ادامه داد. در سال ۱۳۸۴ نخستین تجربه بازیگری سینمایی با نقش آفرینی در فیلم سینمایی شام عروسی در نقش پارسا را بدست آورد. وی دارای یک فرزند پسر به نام ایلیا هست. او همین طور عضو تیم والیبال و فوتبال و کارتینگ هنرمندان می باشد.

بیوگرافی پویا امینی و همسرش

گفتگو با پویا امینی

سن ازدواج در کشور ما بالا رفته و روزی نیست که در تلویزیون، رادیو، روزنامه ها، سایت ها و. . . حرفی درمورد این موضوع نخوانیم و نشنویم. میانگین سن ازدواج در کشورمون تقریبا به بالای ۳۰سال رسیده، حتی جوانانی که شرایط ازدواج را دارند به دلیل بالا رفتن آمار جدایی و عدم تفاهم رغبتی به ازدواج، مخصوصا در سنین پایین ندارند.

پویا امینی و همسرش بیتا بجانلی اما زوج جوانی میباشند که در ۲۵ سالگی با هم ازدواج کردند و حالا در سن و سالی که شاید اغلب جوانان تازه خود را برای تشکیل خانواده آماده می کنند، زندگی شان به ثبات رسیده و فرزندی هشت ساله به نام ایلیا دارند. امینی و همسرش ۱۵ سال هست ازدواج کرده اند

و به گفته خودشان روند زندگی شان تا به حال خیلی کلاسیک طی شده هست. در یک روز گرم تابستانی میزبان این زن و شوهر جوان بودیم و از انها درمورد رمز و راز رابطه پیروز ۱۵ ساله شان پرسیدیم.

بیوگرافی پویا امینی و همسرش

ازدواج تابع سن و سال نیست

پویا امینی : من بعنوان جوانی کم سن و سال وقتی برای خواستگاری همسرم رفتم، شرایط ازدواج را نداشتم حتی خاطرم هست مادر خانمم از پدرم پرسیدند: «اگر بیتا دختر شما بود و پسری با شرایط پویا به خواستگاری اش می آمد، موافقت میکردید؟» و پدرم خیلی راحت جواب دادند: «نه» «مى خندد» گرچه آینده روشنى را هر دو طرف برایم متصور بودند

که جا دارد از اعتمادشان قدردانى کنم. ما از ابتدا خیلی صمیمانه و صادقانه جلو رفتیم. روشن بود که من جوانی کم سن و سال هستم که شاید آتیه خوبی داشته باشم اما نه سرمایه ای داشتم، نه درآمد بالایی داشتم، نه از طرف خانواده ام به جهت مالی حمایت آنچنانی میشدم و نه شغل ثابتی داشتم.

بیتا بجانلی: من و پویا تقریبا هم سن هستیم و من چند ماهى از ایشان کوچک ترم. هر دو ۲۵ سال داشتیم که ازدواج کردیم. به نظرم ازدواج در سن پایین یک سری محاسنی دارد و شاید در کنار این محاسن کمی هم برای جوانان سخت باشد. اما من از این که در آن سن ازدواج کردم خیلی راضی هستم

چون هدف زندگی ام مشخص شد. بلاتکلیفی چیزی هست که در حال حاضر چندان در میان جوانان می بینیم. نمیتوان گفت سن ازدواج به دلیل مشکلات بالا رفته چون ما هم این مشکلات را داشتیم. من فکر میکنم حس مسوولیت پذیری در جوانان کم شده هست.

پویا امینی : این که سن ازدواج بالا رفته درست هست اما به نظر من ازدواج خیلی تابع سن و سال نیست و براساس شخصیت انسان ها تعریف می شود. شاید کسی بتواند در ۱۷ سالگی ازدواج کند و فرد دیگری در ۵۰ سالگی ازدواج کند. سن ازدواج در هر فردی متناسب با روحیاتش تغییر می کند

حتی خیلی اوقات ممکن هست فردی آمادگی ازدواج را داشته باشد و دلش بخواهد تشکیل خانواده بدهد اما انتخاب مناسبی پیدا نکند. بخشی از جدایی هایی که این روزها شاهدش هستیم هم به همین علت هست؛ این که فردی آمادگی ازدواج داشته اما کیس مناسبی را برای ازدواج پیدا نکرده و شاید تنها به دلیل فرار از تنهایی یا حرف اطرافیان معیارهایش را نادیده گرفته و تن به ازدواج داده باشد.

پویا امینی و همسرش

به دلیل شهرت پویا با او ازدواج نکردم

بیتا بجانلی: ما در دانشگاه با هم آشنا شدیم. رشته من گرافیک بود و پویا کارگردانی تئاتر میخواند. آشنایی نخست مان در همان محیط دانشگاه شکل گرفت و پس از فارغ التحصیلی دو سال نامزد بودیم و بعد هم ازدواج کردیم. وقتی با پویا آشنا شدم هنوز وارد دنیای بازیگری نشده بود

و درست یک هفته بعد از آشنایی مان ایشان برای بازی در سریال «در قلب من» تست دادند. آن زمان ۲۰ سال داشتیم و من میتوانم ادعا کنم بخاطر شهرت ِ پویا با او ازدواج نکرده ام. «میخندد»

حتما بخوانید :  بازیگران هالیوودی که هرگز پیر نمی شوند + عکس قبل و بعد

اعتماد، رفاقت و صداقت رمز تداوم زندگی مشترک ماست

بیتا بجانلی: ما از صفر شروع کردیم و همه ی تلاش مان را به کار بستیم تا به اینجایی که هم اکنون هستیم، برسیم. رمز رابطه پیروز و دوام زندگی مان هم به نظرم صداقت بوده و هست. ما بنای زندگی مان را از همان ابتدا روی صداقت گذاشتیم. من هرگز از همسرم حرف یا عملى که خلاف این موضوع را اثبات کند، نشنیده و ندیده ام.

به ایشان اعتماد کامل دارم چون این اعتماد را در من ایجاد کرده هست به طوری که حتی اگر کسی قسم بخورد از ایشان مثلا موردی دیده هست من به هیچ وجه باور نمیکنم.

پویا امینی : من اکثر از آنکه به همسرم به چشم همسری نگاه کنم، نگاهی دوستانه به وی دارم و ایشان را نزدیک ترین دوست خودم میدانم. ما دو دوست صمیمی هستیم که در تعداد زیادی از اساس ها اشتراک نظر و عقیده داریم. آن چه توانسته ما را در کنار هم نگه دارد، صداقت و اعتماد در کنار رفاقت و دوستی هست و رمز تداوم زندگی مشترک مان هم بر مبنای همین اصل هست. من همسرم را دوست خودم میدانم و از این بابت راضی و خوشحالم.

نیمه پر لیوان را ببینیم

بیتا بجانلی: در زندگی زناشویی و حتی رابطه های دوستانه باید سعی کنیم اکثر نقاط قوت طرف مقابل مان را ببینیم. به هرحال هر فردی آلبوم ای هست از خوبی ها و کاستی ها. اگر عادت کنیم با دیدی مثبت رفتارهاى طرف مقابل مان را ببینیم، حتما در زندگی پیروز خواهیم بود.

پویا امینی : قرار نیست کسی کامل باشد چون بالاخره هر کسی یک سری ضعف ها و کمبودها در روحیاتش دارد. مهم این هست که در مواجهه با هم بتوانیم به قول مشهور نیمه پر لیوان را ببینیم و تا جاى امکان کاستى ها را نادیده بگیریم و همه ی وقت به این موضوع فکر کنیم که خودمان هم مثل هر انسان دیگری نقاط ضعفی داریم.

شاید بازیگر شوم

ایلیا امینی: من شغل بابا را خیلی دوست دارم و شاید خودم هم روزی بازیگر شوم؛ گرچه یک درصد هم به پزشک شدن فکر مى کنم. گاهی با بابا به پشت صحنه فیلم ها و سریال ها می روم و هیچ وقت هم حوصله ام سر نمیرود. وقتی به پشت صحنه کارهای بابا میروم از نزدیک میبینم بازیگر بودن سخت هست.

گرچه فکر میکنم بازیگری استعداد میخواهد که شاید من نداشته باشم؛ مثلا گاهی بازیگر ها باید گریه کنند یا بخندند فاقد آنکه گریه یا خنده شان بیاید. شاید این کارها برایم سخت باشد.

مردم نکته سنج ما

بیتا بجانلی: مردم ما کلا نکته سنج میباشند. «میخندد» اتفاقا چند روز پیش در اینستاگرام صفحه ای پیدا کردم با عنوان همسران بازیگران که در آن پیج همسر بازیگران معرفی شده بودند. پایین هر تصویر کلی کامنت دیده می شد که مثلا نوشته بودند این خانم از همسرش سر هست یا این آقا از همسرش خوش چهره تر هست!

برای من قابل درک هست که مشاهده همسر بازیگران یا دانستن در مورد زندگی شان خوشگل باشد چون برای خودم هم خوشگل هست اما هرگز به خودم اجازه نظر دادن یا قضاوت نمی دهم چون آن خانم یا آقای بازیگر حتما برای خودش فاکتورهایی در انتخاب همسر داشته که جزء مسائل کاملا خصوصی شان هست.

مشورت کردن را فراموش نمی کنیم

پویا امینی : به دلیل روابط دوستانه ای که بین من و همسرم وجود دارد، طبعا در تعداد زیادی از کارهایم با ایشان مشورت می کنم حتی وقتی فیلمنامه ای به دستم میرسد با بیتا در مورد انتخاب نقش مشورت می کنم و نظرش را جویا میشوم. اتفاقا سال قبل به اصرار ایشان در تئاتر«کابوس شب نیمه آذر» بازی داشتم چون همسرم به تئاتر علاقه مند هست و من هم مدت ها از تئاتر دور بودم.

زندگی با یک بازیگر

بیتا بجانلی: سوالی که غالبا از من می پرسند این هست که زندگی با یک بازیگر چطور هست و من هم در جواب میگویم که یک سری جذابیت های خاص خودش را دارد و یک سری مشکلات خاص خودش را. «میخندد» جذابیتش در این هست که همسرم همۀ جا محور دقت هست و همۀ وی را دوست دارند و به او احترام میگذارند

که باعث افتخار و خوشحالی من هست. در کنار این ها کمی هم دردسر وجود دارد؛ مثلا در رستوران نشسته ایم و همۀ ما را نگاه میکنند یا این که همۀ وقت} باید ظاهری مرتب داشته باشم و دیگر این که تحت هر شرایطی حتی اگر ناراحت باشیم با مردم خوشرو باشیم و لبخند بزنیم

فیلمهای سینمایی پویا امینی

وعده دیدار «۱۳۸۲» جمال شورجه
شام عروسی «۱۳۸۴» ابراهیم وحید زاده
راه بی بازگشت «۱۳۸۷» سعید عالم زاده
در کنار مادر «۱۳۸۹» مریم قنبری-مرجان حقیقت دوست
به دلیل تهمینه «۱۳۹۰» رضا ابو فاضلی
بزرگ مرد کوچک «۱۳۹۱» صادق صادق دقیقی
نشانه ها «۱۳۹۲» امیر شفیعیان
عمق میدان «۱۳۹۳» رضا بهشتی
چند روز مانده به عید «۱۳۹۳» حسین سحرخیز

پویا امینی در خندوانه

پویا امینی مهمان خندوانه – شب گذشته پویا امینی مهمان خندوانه بود. در ابتدای برنامه استاد کهنمویی پیرامون موضوع تبلیغات استندآپ کمدی خود را اجرا کرد.

حتما بخوانید :  گفتگوی جالب و خواندنی با سحر قریشی بازیگر جنجالی سینما +عکس

در ادامه رامبد جوان درباره چگونگی دعوت از پویا امینی توضیح داد: ما یک گربه داریم و یک روز که در حیاط دنبال این گربه بودیم، شخصی مرا صدا کرد که آن فرد پویا امینی بود. او از ساختمان کناری دکور مرا صدا می کرد سپس با هم احوالپرسی کردیم و من برای حضور در برنامه از وی دعوت کردم.

پویا امینی بعد از ورود و سلام با حاضرین استودیو و بینندگان برنامه درباره فعالیت اخیر خود گفت: مشغول یک مینی سریال بودم که چند روز پیش تمام شد و در حال گپ زدن پیرامون یک فیلم سینمایی هستم.

جوان در خصوص اینکه شما خیلی کار می کنید اما، کمتر دیده می شوید، سوال کردو امینی پاسخ داد: خودم این طور فکر نمی کنم.

در ادامه جوان از مخاطبان درباره آخرین سریال امینی سوال کرد که بیشتر حاضرین در استودیو از سریال به یادماندنی «خط قرمز» نام بردند.

امینی در خصوص این سریال خاطره ای تعریف کرد:

خط قرمز یک اتفاق ویژه ای بود با اینکه زمان پخش آن هشت شب سه شنبه ها بود اما خیابان خلوت بود و حدود۹۷ درصد در ایران و۹۱ درصد تهران بیننده داشت. وی ادامه داد: قرار بود مسیر جاده را فیلمبرداری کنیم به همین خاطر از گروه جدا شدیم و شش تا پسر جوان سوار بر پاترول قرمز جاده چالوس می رفتیم چند بار جلوی ما را نگه داشتند و گفتند چرا شما این طوری بیرون آمدید (خنده) و باعث عجیب شان بود. پویا امینی در ادامه در خصوص اینکه به همراه یکی از دوستانش یک خانه کودک دارند
و همسران آنها خانه کودک را مدیریت می کنند، صحبت کرد.

در بخش دیگر به درخواست جوان، امینی ترانه ای را خواند و این بازیگر آهنگ «ای ایران» مرحوم نوری را خواند البته در رفت و برگشت رسانه ای امینی آن را یک بار دیگر با موسیقی اجرا کرد. پویا امینی در بخش دیگر برنامه پیرامون تیم فوتبال ستارگان صحبت کرد و اینکه آنها در طول سال با تیم های منتخب بازی می کنند و هزینه آن را به کارهای خیر هدیه می کنیم.

به دلیل اینکه پویا امینی می خواست در بازی تیم ستارگان حاضر شود، رامبد جوان در پایان سوالات کوتاه از بازیگر سریال «خط قرمز» پرسید. پویا امینی در پایان از همه معلم های خود تشکر کرد که در این سال ها به او آموختند همچنین برای خوشحالی افراد بیرون از «خندوانه» سه کودک را به خانه کودک خودشان دعوت کرد.

فیلم اجراى آهنگ “اى ایران” توسط پویا امینى در خندوانه

سریالهای تلویزیونی پویا امینی

متن عنوانمتن عنوانمتن عنوان
در قلب منحمید لبخنده۱۳۷۷
زمان شوریدگی[۳]محمدعلی نجفی۱۳۷۸
خورشید و ماهمهدی حسینیوند۱۳۷۹
گل مردابپرویز امیر افشاری۱۳۸۰–۸۱
خط قرمزقاسم جعفری۱۳۸۰
خوش رکابعلی شاه حاتمی۱۳۸۱
پرده عشق «وعده دیدار»جمال شورجه۱۳۸۱
هنگامهمجید جوانمرد۱۳۸۲
قند ترشکوروش خزایی۱۳۸۲
کمکم کنقاسم جعفری۱۳۸۳
خوش غیرت «خوش رکاب دو»علی شاه حاتمی۱۳۸۳
آیینه افغانسپهر محمدی۱۳۸۴
بوی خوش زندگیعلی شاه حاتمی۱۳۸۵
بوی خاکاکبر منصور فلاح۱۳۸۵
گلریزانمسعود رشیدی۱۳۸۵
شهر بیدارمجید جوانمرد۱۳۸۶
ترمهبهروز خلجی۱۳۸۶
انتقامبهروز طاهری۱۳۸۷
بیم موجراما قویدل۱۳۸۷
قصیده شب بارانیعلیرضا سبزه واری۱۳۸۷
چند قدم نزدیکتراصغر هاشمی۱۳۸۷
آدم های کوکیمحمدرضا اعلامی۱۳۸۷
شب هزار و یکمعلی بهادر۱۳۸۷–۸۸
کلانترمحسن شاه محمدی۱۳۸۸
تا رهاییحسین تبریزی۱۳۸۸
دست شیطانامیر حسین ترابی۱۳۸۸
نقطه آخربیژن شیرمرز۱۳۸۸
سریال خسته دلانسیروس الوند۱۳۸۸
شاید برای شما هم اتفاق بیفتدمحمود معظمی۱۳۸۹
دو قدم تا بهشتعبدالرضا فیروزان۱۳۸۹
اولتیماتومحسن لفافیان۱۳۸۹
پدر مجردبیژن شیرمرز۱۳۸۹
دزدان غیردریاییبیژن شیرمرز۱۳۸۹
تقدیرعبدالرضا فیروزان۱۳۹۰
راه رفتن روی خطوطعلیرضا امینی۱۳۹۱
برج میلادرضا یار خلجی۱۳۹۱
عمق میدانرضا بهشتی۱۳۹۳
عامل سوممجید جوانمرد۱۳۹۱
کامنتراماقویدل۱۳۹۵

عکس های پویا امینی و همسرش

.

منبع :

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :