چنگیز جلیلوند ( از بیوگرافی تا عکس های قدیمی و حاشیه های جالب زندگی )
چنگیز جلیلوند , بیوگرافی چنگیز جلیلوند , عکس های قدیمی و حاشیه های جالب زندگی چنگیز جلیلوند مدیر دوبلاژ و بازیگر با سابقه سینما و تلویزیون رو اینجا ببینید

آکاایران: بیوگرافی چنگیز جلیلوند

چنگیز جلیلوند مدیر دوبلاژ و بازیگر با سابقه سینما و تلویزیون امشب ساعت ٢٣ جمعه (۱۹ خرداد ۹۶) مهمان برنامه دورهمی و مهران مدیری در از شبکه نسیم است.چنگیز جلیلوند دوبلور و بازیگر سینما و تلویزیون متولد ۶ آبان ماه سال ۱۳۱۹ در شیراز می باشد و ۷۷ سال سن دارد. وی تاکنون بیش از ۵ هزار فیلم را دوبله کرده است، هنر دوبله را به بازیگری ترجیح می دهد .

بازی در تئاتر از سال ۱۳۳۶. بازی در سه فیلم در سال های ۱۳۳۸، ۱۳۳۹ و ۱۳۴۶. کار دوبله از سال ۱۳۳۸ تا سال ۱۳۵۷. مدیر دوبلاژ از سال ۱۳۴۱.

آکاایران: چنگیز جلیلوند ( از بیوگرافی تا عکس های قدیمی و حاشیه های جالب زندگی )

جلال مقامی ، چنگیز جلیلوند ، نگین کیانفر ، امیر هوشنگ زند

چنگیز جلیلوند و نصرت الله وحدت سال ۱۳۳۸

آرزوی عمرجاودانه برای صداهای ماندگار آرزویی محال است. اما ای کاش ابدی بودند خوشحالیم که استاد طی شصت سال فعالیت در دوبله،جاودانه های بسیاری آفریده است. با آرزوی طول و عمر و سلامتی برای ایشان

عکس قدیمی و قبل از انقلاب جنگیز جلیلوند و مرحوم محمدعلی فردین

گفتگو و مصاحبه با چنگیز جلیلوند

آقای جلیلوند خودتان را بیشتر برای ما معرفی کنید؟

متولد سال ۱۳۱۹ در شیراز هستم. در زمان های قدیم چندین بار شناسنامه ام را گم کردم و هر دفعه برای شناسنامه نوین، اتفاق جدیدی هم برای تاریخ تولد و نام خانوادگی ام می افتاد. یک بار که شناسنامه ام دزدیده شد، در شناسنامه جدیدم زدند «جلیلوند رضایی» متولد ۱۳۱۴ که این هم عجیب بود. بعد پدرم دوباره تقاضای المثنی کرد که «رضایی» را برداشتند ولی این بار زدند «جلیله وند» و دوباره طی یک اتفاق شناسنامه ها گم شد و بار دیگر پدرم تقاضای شناسنامه کرد و این بار زدند «حلیلوند» و وقتی دوباره اعتراض کردیم گفتند که خودتان یک نقطه زیرش بگذارید! تا اینکه در نهایت در آخرین سری شناسنامه ای که گرفتیم هم نام خانوادگی مان را درست زدند و هم تاریخ تولد را!

در سن ۶ سالگى به خاطر شغل پدرم که مهندس اداره راه بود به تهران نقل مکان کردیم و در حوالى خیابان رى ساکن شدیم. دوران مدرسه و دبیرستان را در همان منطقه بودم. بعد توانستم دیپلم طبیعی بگیرم. از همان دوران دبیرستان به تئاتر علاقه داشتم تا اینکه در این رفت و آمدها با تئاتر لاله زار آشنا شدم و چند کار هم اجرا کردم.

۱۸ ساله بودم که با «صمد صباحی» آشنا شدم و در کاری به نام «آرشین مالالا» به من یک نقش کوچک پیشنهاد کرد و من هم گریم شدم. این فیلم اولین کار سینمایی من بود. سپس کم کم چند کار کوچک تئاتر هم انجام دادم تا اینکه مرحوم دکتر «والا» از خارج آمده بود که یک پی اس گذاشت در تماشاخانه تهران، آنجا یک نقش کوچک به من داد به نام نمایشنامه «محاکمه مارین دوگان» که دکتر «والا» از کار من رضایت داشت و ایشان به من گفت اگر توجه و دقت بیشتری به بازیگر داشته باشی حتماً در این حرفه و عرصه موفق خواهی شد اما من در آن مقطع به این صحبت ایشان کمتر توجه داشتم تا اینکه یک پی اس آمد به روی صحنه به نام «افیون» که مرحوم «سارنگ» قرار بود آن را کار کند اما برایش گرفتاری پیش آمد و در نهایت این نقش به من واگذار شد.

من نقش یک این کار را گرفتم و چون صدایم خوب بود دکتر «والا» به من گفت این کار یک محک جدی و فوق العاده ای برای تو است. من در آن مقطع سر از پا نمی شناختم، شخصیتی که من در «افیون» داشتم یک نقاش عاشقی بود که بر اساس یک حادثه عشقی معشوقه اش اسید روی صورتش ریخته بود، من برای بازی در این کار کاملاً گریم می شدم، این پی اس مونولوگ های طولانی بیست دقیقه ای داشت، در نهایت سعی کردم این کار به نحو احسن اجرا شود، خوشبختانه به کمک دوستان و دکتر «والا» سه ماه این پی اس روی صحنه رفت و موفق هم شد. در کنار آن من هم سری در سرها درآوردم و با فضا آشنا شدم.

در این گیر و دار با وحدت آشنا شدم و با هم به کار دوبله رفتیم و دوبله شد و شد و شد تا الان که من در خدمت شما هستم و این کار همچنان هم ادامه دارد.

چنگیز جلیلوند اصالت لری، متولد شیراز

من اصالتا لر هستم ولی در شیراز متولد شدم. پدرم مهندس راه بود و به عنوان مترجم مهندسان روسی هم کار می کرد و ماموریت های مختلفی به او می خورد که مجبور بود به شهرهای مختلف سفر کند و برای مدتی در آنجاها ساکن شود. پدرم در یکی از این سفرها که به شیراز داشت، در آنجا عاشق شد و ازدواج کرد و من هم در شیراز متولد شدم و بعد از چند سال که ماموریت پدرم تمام شد به تهران برگشتیم.

چنگیز جلیلوند : درس را کنار گذاشتم

در آن مقطع من قرار بود به دانشکده کشاورزی بروم اما نرفتم و به دانشکده علوم رفتم. دو سال درس خواندم اما متاسفانه آنقدر گرفتاری ام در زمینه دوبله زیاد شد که درس را کنار گذاشتم و کاملاً وارد کار دوبله شدم که از لحظه ای که این حرفه را شروع کردم، به قول معروف چهار نعل به سوی خوشبختی یا بدبختی رفتیم اما دوست داشتم در کنار آن می توانستم درسم را هم ادامه دهم و یک مدرکی بگیرم اما متاسفانه این آرزو جامعه عمل به خود نپوشید. تا اینکه به آمریکا رفتم، آنجا محیط کاملاً دانشگاهی بود و من هم این کمبود را کم کم حس کردم و به دلیل اینکه از محیط کاری دور شده بودم خیلی ناراحت بودم. در طول این هفت هشت سالی که گذشت، توانستم فوق لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگده دالاس دریافت کردم.

به هر حال در نهایت به دعوت آقای جعفری، مدیر عامل موسسه قرن ۲۱ به ایران آمدیم. دوست داشتم کار هتل داری و رستوران انجام دهم اما ایشان من را به نوعی قانع کرد و من برگشتم به دوبله و ماندم اینجا و کارهای دوبله را ادامه دادم.

قربانی شدن برای خانواده

خوشحالم زحماتی که کشیده ام، ثمر داده است. من به خاطر فرزندانم ایران را ترک کردم و عشق اصلی ام را که کار دوبله بود رها و خودم را قربانی کردم و حالا که ثمره این فداکاری ام را می بینم، واقعا خوشحالم. سال ۴۷ من سالانه بالای ۵۰۰هزار تومان درآمد داشتم ولی باور کنید همیشه جیبم خالی بود و انگار آن پول در آن زمان برکت نداشت ولی از زمانی که دوباره به ایران برگشتم با اینکه خرج ها کمی بالاتر رفته ولی خدا را شکر هیچ مشکلی در زندگی ندارم و آرامش خوبی در زندگی ام جاری است و واقعا از زندگی ام راضی هستم و خداوند را شکر می کنم.

عشق و علاقه به وطن چنگیز جلیلوند

من عاشق ایران هستم و دلیل اصلی من برای بازگشت به ایران، همین عشق و علاقه به وطنم بود. هرچند من ناچار به ترک ایران شدم چون فرزندانم در خارج از کشور مشغول تحصیل بودند و نمی توانستم آنها را در میانه تحصیل شان بازگردانم و آینده شان را خراب کنم چون سیستم تحصیلی ای که آنها سپری می کردند کاملا متفاوت بود و به همین دلیل بود که مجبور شدم ایران را ترک کنم تا در کنار فرزندانم باشم. چند سال در آمریکا بودیم و خداراشکر که بچه ها هم درس شان را خواندند و به مدارج خوبی رسیدند و ازدواج کردند و آنجا بود که تصمیم گرفتم حالا که همه بچه ها به سرانجام رسیده اند، به ایران بازگردم چراکه واقعا نمی توانستم عشق به وطنم را نادیده بگیرم.

حتما بخوانید :  سارا صوفیانی ( عکس ها و بیوگرافی و زندگی خصوصی سارا )

همین حالا هم از شبکه های خارجی پیشنهادهای کاری خوب و زیادی دارم ولی دوست ندارم ایران را ترک کنم و ترجیح می دهم اینجا پول کمتری درآورم ولی ایران را ترک نکنم. ایران برای من یک پکیج کامل است و همه چیز برایم دارد؛ از دود تهران گرفته تا هوای پاک شهرهای شمالی، از آدم هایی که بی خود در خیابان به شما فحش می دهند تا آدم های متشخص، باادب و. . . در این سال هایی که دوباره به ایران بازگشته ام واقعا خوب زندگی کردن را دوباره لمس کرده و از زندگی ام لذت برده ام و این سال ها با تمام سال های گذشته زندگی ام برابری می کند.

فرزندان و نوه های نابغه چنگیز جلیلوند

من سه فرزند و پنج نوه دارم. نیلوفر دختر و فرزند بزرگ من است که دکترای هنر و دکترای حساب دارد که بسیار باعث افتخار من است. بزرگ ترین نوه ام ۲۴ ساله است که دکترای زیبایی دارد و یک کلینیک زیبایی را در نیویورک اداره می کند. یک نوه دیگرم ۱۸ ساله است که یک نابغه در کارهای هنری و سینماست؛ هم در نویسندگی، هم در بازیگری و هم در کارگردانی و در دالاس بین تمام شاگردها، شماره یک بود.

او الان در دانشگاه شیکاگو سال دوم تحصیل خود را سپری می کند و پیش از آن هم یکی از نوابغ کالجی بود که مادرش هم یکی از اساتید آنجاست؛ تا جایی که دولت به دلیل استعداد و خلاقیت و فعالیت هایش به او ۹۰هزار دلار بورسیه تحصیل دانشگاه داد. حتی چندوقت پیش به ایران آمده بود و با هم به جاهای مختلفی سفر کردیم و یک فیلم مستند ساخت که به دانشگاه ارائه کرد و ۹هزار دلار جایزه گرفت. او آنقدر نابغه است که حتی اجازه ساخت فیلم بلند هم به او داده اند.

پسرم فوق لیسانس ویدئو اینجینیر دارد که شاید در کشور ما خیلی کار شناخته شده ای نباشد ولی در آنجا یک جور کارگردانی برای مراسم، محافل، کارهای انتخاباتی و کارهای خاص است. پسرم یک دختر و یک پسر دارد که آنها هم نابغه بوده و مشغول تحصیل در رشته های مختلف هستند. دختر کوچک ترم هم دکترای تعلیم و تربیت دارد و مدیر یک دبیرستان است و خودش هم یک دختر دارد که دانشجوی سال دوم پزشکی در رشته زیبایی است.

دوبله را به بازیگری ترجیح می دهم

آقای جلیلوند برای شما دوبله بیشتر جذابیت دارد یا بازیگری؟

– من دوبله را بیشتر ترجیح می دهم، چون خودم هنوز یک گوینده و مدیر دوبلاژ هستم. آن کار را هم دوست دارم اما خیلی دلم می خواهد حالا که وارد این کار شدم کمتر از «چنگیز جلیلوند» نباشم.

فضا، محیط و دستمزد دوبله مناسب نیست

* به نظر شما چرا دوبله امروزه مثل سابق به یاد ماندنی و درخشان نیست و افت کرده است؟

– من معتقدم دوبله خیلی عوض شده، اما نیروهایی که امروز مشغول شده اند، می توانند خیلی خوب کار کنند و در کنار آن می توانند دوبله را هم دوباره زنده کنند و کم هم نیاورند. به عقیده من بچه ها استعداد زیادی دارند اما متاسفانه محیط مناسب نیست، استودیوها مناسب نیست، دستمزد ها مناسب نیست، دیگر مثل سابق انگیزه نیست، دوبلورها هیچگونه تامینی ندارند، اگر کسی از پله افتاد و پا یا دستش شکست، نقش عوض می شود و ارزشی برای این کار قائل نیستند.

دوبله های قدیم با عشق، علاقه و دقت انجام می شد

آقای جلیلوند چرا در نسل نوین صداها ماندگار نیست؟ در مورد دوبله کارتون ها هم بفرمایید…

– دوبله کارتون ها الان بد نیست، نمی دانم چگونه شده که دوبله کارتون های امروزه خوب شده و بیشتر به دل می نشیند اما از کارتون که بگذریم آن موقع با عشق، علاقه، فکر و وقت زیادی کار دوبله می شد.

ما در گذشته سه جا کار می کردیم، در روز ۹ صبح تا ۱ بعد از ظهر یک استودیو مجزا، ۳ تا ۷ بعد از ظهر در استودیوی دیگر و ۸ تا ۱۲ شب یک جای دیگر.

دوبله هر فیلم ۷ تا ۱۰ روز طول می کشید. ما سوار نقش بودیم، زمان داشتیم و برای گویندگی هر نقش خون تازه داشتیم. همواره سعی می کردیم خوب کار کنیم و بعد در نقش دیگر مشغول به گویندگی می شدیم و این نیرو و انرژی تازه باعث می شد کار دوبله برای ما خسته کننده نشود. احساس ها عوض می شد، انرژی هم زیاد بود اما الان کار دوبله خیلی خسته کننده شده است، الان فقط به فکر دوبله و گذاشتن صدا روی یک کار هستند و ارزش کار کمتر شده است. وقتی کمی روی دوبله یک کار وقت می گذارند، کار فرق می کند.

تا کنون ۵ هزار فیلم را دوبله کرده ام

* آقای جلیوند تا کنون چند کار دوبله کردید و کدام کارتان ماندگارتر است؟

– تا کنون ۵ هزار کار دوبله کردم و در این چند سال اخیر که در موسسه قرن بیست و یکم مشغول به فعالیت هستم، ۶۰۰ تا ۷۰۰ فیلم دوبله کردم و جای «رابرت دنیرو» خیلی صحبت کردم که دیالوگ های جذاب، خوب و ماندگاری هم داشت.

کمترین دستمزد ۳۰ تومان؛ بیشترین دستمزد ۳۰۰ هزار تومان

* آقای جلیلوند کمترین و بیشترین دستمزدی که دریافت کردید، چقدر بود؟

– کمترین دستمزدی که گرفتم برای زمانی بود که گوینده سرشناسی نبودم. اولین بار ۳۰ تومان دستمزد دریافت کردم که این موضوع برای سال ۱۳۳۹ است. برای یک فیلم هندی یک کلمه گفتم و این قدر دریافت کردم .

بالاترین دستمزد هم در فیلم های آن مقطع زمانی بود که ۳۰۰ هزار تومان گرفتم، من ۱۰ درصد از این مبلغ را گرفتم. این بالاترین رقمی بود که گرفتم ولی خوب بعد از مقطعی کارها افت کرد.

ترجمه نقش اساسی در دوبله یک کار موفق دارد

* آقای جلیلوند ارزیابی خود را از وضعیت ترجمه های دوبله برای ما بگویید؟

برخی از ترجمه ها بسیار خوب است و برخی هم به شدت ضعیف و بد. یعنی حد وسط خیلی کم است. کسی که انگلیسی بداند و با ادبیات فارسی آشنا باشد، خوب ترجمه می کند و عده ای هم بلد هستند ولی اصطلاحات را نمی دانند اما این نکته را نباید فراموش کرد که ترجمه خیلی در دوبله یک کار موفق تاثیرگذار و نقش اساسی دارد اما برخی ترجمه های ضعیف برای مدیر دوبلاژ مشکلاتی ایجاد می کند و خوشبختانه برخی هم برای این کار وقت بیشتری می گذارند.

به نظر شما تجهیزات استودیوها راضی کننده است؟

– تجهیزات خوب همه تقریباً دیجیتال شده اما از نظر کیفت میکس و ساند افکت یک کمی ضعف داریم. صدای ساند افکت ها از صدای گوینده بالاتر است. الان به میکس کمتر توجه می شود.

علاقه زیادی به گویندگی آنونس ندارم

آقای جلیلوند آنونس فیلم هم می گوید؟

– نه خیلی کم، فقط برخی فیلم های فارسی آن هم اگر دوست داشته باشم. الان آنونس فیلم ها را دوستان و آقایان دیگران می گویند و کار من آنونس گویی نیست و زیاد علاقه ای به گویندگی آنونس ندارم. اغلب آنونس هایی که تا کنون گفته ام برای این بود که دوستان کارگردان یا تهیه کننده ام کار کرده بودند و من هم کار کردم.

* به بازیگری در سینما و تلویزیون ادامه می دهید؟

– به نظر من وقتی وارد بازیگری می شوی، باید همه نوع نقشی را بازی کنی. بعد از چند سال من در سریال ماه رمضانی «عبور در پاییز» به ایفای نقش پرداختم اما درست این شخصیتی که من ایفا کردم مقابل شخصیت خود من بود اما دوست داشتم این کار انجام دهم.

حتما بخوانید :  باب راس ( از برنامه لذت نقاشی تا حاشیه های جالب و عجیب زندگی )

بازی در نقش های مطرح را دوست دارم

* دوست دارید نقش منفی بازی کنید؟

– اصولاً دوست دارم نقش هایی که بازی می کنم نقش های مطرحی باشد.

بعد از آن در کار «محمد رضا ورزی» بازی کردم که نقشی مثبت است. فیلمی به نام «پدرم حاج محمود»، «عاشقانه پدر» یا «تولد» که نامش تغییر می کند.

در این فیلم بازیگرانی چون مصطفی زمانی، محمد رضا شریفی نیا و … به ایفای نقش پرداخته اند و نقش من هم کاملاً مثبت است. هر کسی بینند، اشکش درمی آید.

در این فیلم من نقش پدر را بر عهده داشتم، این فیلم در سه زمان است و گریم من هم حال و هوایی کاملاً متفاوت دارد.

برخورد مردم با من متفاوت بود

آقای جلیلوند برخورد مردم بعد از پخش سریال «عبور از پاییز» با شما چطور بود؟

– در سریال «عبور از پاییز» واکنش های مردم با من متفاوت بود. برخی خوش شان آمد و برخی دیگر هم انتقاد کردند؛ اما من بازیگرم، من آنقدر باید بازی کنم تا آثارم متفاوت باشد. ممکن است من خیلی خوب یا بد بوده باشم که مردم خوش شان آمد یا متنفر بودند.

بعد از آن با آرش معیریان «فیتیله و ماه پیشونی» را کار کردم و با او رفت و آمد خانوادگی دارم، او هم زیاد به من پیشنهاد داد، اما محیط به من اجازه نمی داد کار کنم تا اینکه در این فیلم یک نقش کوچک داشت و گفت این کار برای شماست، خیلی راحت است و نقش هم کاملاً مثبت بود.

خیلی ها گفتند در «قلاده های طلا» بازی نکن

سپس پیشنهاد بازی در فیلم سینمایی «قلاده های طلا» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی پیش آمد و خیلی ها گفتند این کار را نکن؛ اما وقتی وارد بازیگری شدی باید بازی کنی. با اینکه آمادگی چندانی نداشتم و در مملکت ما هم این کار فیلمبرداری نشد، این کار را انجام دادم. زمان فیلم خرداد ماه بود اما ما در ماه آبان و آذر در کشتی تفریحی در «تنگه داردانل» در ترکیه با لباس کوتاه و آستین کوتاه کار کردیم. در مجموع کار سخت بود، باد زیادی می وزید، هوا سرد بود و کشتی تلاطم داشت ولی با تمام وجود این نقش را خیلی دوست داشتم. سعی کردم کار درست از آب دربیاد. در آن تایم زمانی خودم هم از بازی در این نقش کاملاً راضی بودم اما بحث و گفت وگویی نشد. کارگردان هم خیلی پخته و مسلط کار کرد.

آقای جلیلوند پیشنهاد بازیگری باز هم دارید؟

– بله، اما دوست دارم بعد از نمایش «تولد» بازخوردها را ببنیم و بعد کار کنم. این فیلم قرار بود در جشنواره سال گذشته به نمایش درآید اما مراحل فنی این فیلم به درازا کشید و الان در حال کار کردن روی موسیقی فیلم هستند و قرار است در جشنواره امسال به نمایش درآید.

در این بین قرار است «محمد رضا ورزی» سریال «معمای شاه» را هم بسازد، او از من دعوت کرد تا در این سریال که در سه برهه زمانی ساخته خواهد شد، بازی کنم. من نقش یک این فیلم را بر عهده دارم و قرار است شهریور ماه جلوی دوربین بروم. کاراکتری که من در این سریال ایفا می کنم آدم بسیار مثبت، وطن پرست و مردمی است.

اراکتری که من دارم، یک دکتر ارتشی چشم پزشک است که خانواده مومنی دارد، خیلی به مردم کمک می کند.

در کنار آن «محمد رضا ورزی» یک تیپ دیگر هم برای قسمت دوم یا سوم این سریال به من پیشنهاد کرد که نقش جالبی است.

مرحوم خسرو شکیبایی محبوب و مشهور بود

آقای جلیلوند چرا در سینمای کنونی مثل گذشته قهرمان در سینما نداریم؟

– خوب، به هر حال می خواهند که فیلم ها قهرمان نداشته باشند، یعنی آدم عاشق قهرمان فیلم نشود.

همه می آیند که مشهور شوند ولی خیلی ها محبوب نمی شوند، اما به طور مثال زنده یاد «خسرو شکیبایی» هنرمند محبوب مشهور بود. در فیلم هایش می خورد قهرمان باشد.

بیشتر فیلم ها یک داستان یا واقعه است. یک قهرمان و شخصیت نیست که ما با آن همذات پنداری کنیم و خودمان را جای آن بگذاریم.

امروزه فقط برای کار خوب دوبله می کنم نه برای دستمزد

* آقای جلیلوند با وجود این همه مشغله کاری، آیا آثار سینما و تلویزیون را دنبال می کنید؟

– گاهی اوقات فیلم های خارجی تماشا می کنم و فیلم های خیلی خوب را هم تماشا می کنم. بیشتر دوبله می کنم، ممکن است از ۱۰ فیلمی که پیشنهاد دوبله می شود، دو فیلم را دوبله کنم. من امروز فقط برای دوبله فیلم خوب کار می کنم و نه برای درآمد و دستمزد.

انتظارتان از مسئولین چیست؟

– مسئولین برای کار هنری بهتر به فکر سلامتی هنرمندان باشند. سلامتی باید تضمین شود، این دغدغه ای است که همه به آن نیاز دارند، من اگر امروزه قلبم بگیرد ۲۰ میلیون باید بدهم، ما بیمه تکمیلی داریم اما ماکسیمم۸ میلیون می توانیم بپردازیم، ۱۲ میلیون دیگر را از کجا بیاوریم؟ درست است برخی بیمارستان ها دولتی است اما صبر ایوب می خواهد.

مسئولین برای مشکلات، معیشت و وضعیت هنرمندان فکر کنند، همه ما می دانیم یک جاهای کار عیب دارد و می لنگد.

آقای جلیلوند از کارهای نوین در عرصه دوبله چه خبر؟

– با تیم و گویندگان نوین کار می کنم. با این تیم نوین ۵ سال چند کار دوبله کارتون داشتیم. جدیدا در چند کار به جای جمیز باند صحبت کردم.

در کاری دیگر به جای هیو جکسون (ترانسفورمرز) صحبت کردم که نقش جالبی بود. من نقش قهرمان داستان را داشتم و چند فیلم هم به جای «رابرت دنیرو» صحبت کردم.

دوست دارم محیط کاری ام سالم، ساکت و به دور از تنش باشد

نکته و کلام پایانی …؟

– دوست دارم محیط کاری سالم، ساکت و به دور از تنش باشد و امیدوارم محیطی سالم، خوب و بی دغدغه داشته باشیم و جوان هایی که به این عرصه می آیند، عاشقانه بیایند و عاشقانه زندگی کنند و عاشقانه هم بمیرند.

کار دوبله از نظر روحی و روانی خیلی به ما انرژی می دهد اما به لحاظ مالی جیب خالی، پز عالی…

فیلمهای سینمایی چنگیز جلیلوند

ترمینال غرب (۱۳۹۵)
قلاده های طلا
این سیب هم برای تو (۱۳۹۳)

قصه عشق پدرم (۱۳۹۱)
فیتیله و ماه پیشونی (۱۳۹۰)
بندرگاه عشق (۱۳۴۶)

دختر همسایه (۱۳۴۰)
آرشین مالالان (۱۳۳۹)
آقای شانس (۱۳۳۸)

سریالهای چنگیز جلیلوند

عبور از پاییز
یلدا[۴] نوشدارو
مسابقه ستاره بیست (داور)
جادوی صدا (داور)
معمای شاه

.

منبع :

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :