پریناز ایزدیار + عکس های جدید پریناز ایزدیار
عکس های پریناز ایزدیار بیوگرافی پریناز ایزدیار زندگینامه پریناز ایزدیار,تصاویر جدید پریناز ایزدیار,جدیدترین تصاویر پریناز ایزدیار,پریناز ایزدیار,تصاوبر پریناز ا
آکاایران: مجموعه: دنیای بازیگران

آکاایران: پریناز ایزدیار + عکس های نوین پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار در سال ۱۳۶۴ در بابل بدنیا آمد

 

پریناز ایزدیار در سال ۱۳۶۴ در بابل بدنیا آمد. خانوادهٔ او موافق تحصیل او در رشتهٔ بازیگری نبودند به خاطر همین در دبیرستان مجبور شد که رشتهٔ تجربی را انتخاب کند ولی سپس در دوران پیش دانشگاهی به رشتهٔ هنر تغییر رشته داد.

 

پریناز ایزدیار
نام اصلی :  پریناز ایزدیار
تولد :  ۸ شهریور ۱۳۶۴
محل زندگی : تهران
ملیت : ایران
پیشه :  بازیگری
سال های فعالیت  : از ۱۳۸۵-اکنون
پریناز ایزدیار (زاده ۸ شهریور ۱۳۶۴، بابل) بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایرانی است.

 

 زندگی پریناز ایزدیار
پریناز ایزدیار در سال ۱۳۶۴ در بابل بدنیا آمد. خانوادهٔ او موافق تحصیل او در رشتهٔ بازیگری نبودند به خاطر همین در دبیرستان مجبور شد که رشتهٔ تجربی را انتخاب کند ولی سپس در دوران پیش دانشگاهی به رشتهٔ هنر تغییر رشته داد. پدر ایشان یکی از مخالف های سر سخت رشتهٔ وی بود و مایل بود که او رشتهٔ حقوق بخواند ولی برعکس مادرش خیلی مایل بود که او رشتهٔ بازیگری را ادامه دهد. وی دارای تحصیلات لیسانس گرافیک می باشد. در سال ۱۳۸۵ برای بازی در فیلم سینمایی یک مرد، یک شهر تست بازیگری داد و قبول شد. وی با ایفای نقش در تله فیلم «ماه در سایه» (۱۳۸۸) به کارگردانی سعید ابراهیمی فر، قدم به عرصه ی تلویزیون گذاشت. ایزدیار در تله فیلمهای زیادی بازی کرد و با کارگردان هایی همچون فرزاد موتمن، مسعود آب پرور و علیرضا امینی کار کرد. پنج کیلومتر تا بهشت، اولین سریال او بود که در ماه رمضان پخش شد. وی در این سریال موفقیت زیادی کسب کرد. او همچنین در فیلم ورود آقایان ممنوع در چند سکانس بازی کرد ولی نسبت به بازی در سریال پنج کیلومتر تا بهشت موفقیت چشمگیری کسب نکرد. 

,پریناز ایزدیار, تصاوبر پریناز ایزدیار, عکس های پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایرانی است

 

پریناز ایزدیار از زندگی خصوصی اش می گوید
پریناز ایزدیار این روزها دور تازه ای از کار را شروع کرده و دور نیست زمانی که نقطه عطف بازیگری اش را بر پرده سینماها ببینیم. او از همان معدود استعدادهایی است که در کارهایش نشان داده چه چیزهایی در چنته دارد.


وقتی با پریناز ایزدیار صحبت کردیم خودمان هم باورمان نمی شد که او یک دهه را در این حرفه پشت سر گذاشته است؛ یک دهه پرافت و خیز که حالا نتیجه اش شده نقش فوق العاده ای همچون «شیرین» در کاری آبرومندانه به نام «شهرزاد» از کارگردانی شناسنامه دار چون حسن فتحی و در کنار چهره هایی که هر یک خود ستاره اند. ایزدیار این روزها دور تازه ای از کار را شروع کرده و دور نیست زمانی که نقطه عطف بازیگری اش را بر پرده سینماها ببینیم. او از همان معدود استعدادهایی است که در کارهایش نشان داده چه چیزهایی در چنته دارد.
پرکاری مزیت نیست
پریناز ایزدیار: تقریبا یک دهه است که در عرصه بازیگری فعالیت می کنم. سعی کرده ام در این سال ها آهسته و پیوسته جلو بروم. اگر بعد از آنکه کارهایی مانند «پنج کیلومتر تا بهشت» یا «زمانه» با استقبال روبه رو شدند ـ که به دنبال آنها پیشنهادات کاری ام افزایش پیدا کردند ـ  هر کاری را  می خواستم قبول کنم به نوعی سوءاستفاده از موقعیتی بود که برایم ایجاد شده بود؛ ضمن آنکه اصلا دلم نمی خواست به اعتبارم که در این سال ها به سختی به دست آورده ام ، آسیب بزنم. به نظرم پرکاری، مزیت نیست. ترجیحم این است کارهایی را بازی کنم که دوست دارم و برای آنها سرم را با افتخار بالا نگه دارم.
مشغله های هنرمند بیکار
شاید یک معنای بیکاری در عرصه ما این باشد که آدم جلوی دوربین نرود اما به نظر من حتی اگر این طور باشد بازیگر می تواند خودش را به شکل درستی با هنر مشغول نگه دارد. شخصا با تماشای فیلم و مطالعه سعی می کنم در چنین مواقعی از نظر دانش پربار شوم. گزیده کار کردن و لذت بردن از کارهایی که واقعا دوست شان دارم، بسیار بهتر از پذیرفتن نقشی است که دوست ندارم و آن حال خوب را در من ایجاد نمی کند.
عقبگرد ممنوع. . . !
پریناز ایزدیار: از تلویزیون فاصله نگرفته ام. سه کار در تلویزیون داشتم که آثار موفق و موجهی بودند. به ویژه بعد از سریال «زمانه» و کار آقای حسن فتحی به نوعی سطح توقع خودم هم از کار بالا رفت؛ برای همین دلم نمی خواهد هر سریالی را بازی کنم. وقتی می دیدم ایشان سر کار با چه دقت و وسواسی برای هر پلان انرژی می گذارند، کار برای شان مهم بود و به اصطلاح عامیانه به کار آب نمی بستند، دلم می خواست با کارگردانی کار کنم که همین ویژگی های را داشته باشد. اگر پیشنهادی باشد که هم کار مناسب و خوبی باشد و هم کارگردانش سطح درک کاری اش خوب باشد، حتما می پذیرم. دوست ندارم از سطح کارهایی که داشتم عقبگرد کنم.

,پریناز ایزدیار, تصاوبر پریناز ایزدیار, عکس های پریناز ایزدیار

خانوادهٔ پریناز ایزد یار موافق تحصیل او در رشتهٔ بازیگری نبودند


استادی به نام حسن فتحی
واقعا این طور نبوده که فقط به اسم ها توجه کنم و به واسطه اسم کارگردان و تهیه کننده در فیلمی حاضر شوم؛ البته وقتی صحبت از شخصی مانند حسن فتحی است شما با اعتماد کامل جلو می روید. من هیچ دوره آکادمیکی در بازیگری ندیده ام و به تجربه سر صحنه کارها یاد گرفته ام و به جرات می گویم بزرگ ترین استادم تا این تاریخ ایشان بودند؛ چه سر سریال «زمانه» که 11 ماه طول کشید و چه در کار «شهرزاد» که هشت ماه مشغول کار بودم و مدتی طولانی بود،  نکته های بسیاری از ایشان یاد گرفتم.
وجود چنین شخصی وسواس کاری شما را بالا می برد؛ حتی بعد از مجموعه «زمانه» از من خواستند در هر کاری بازی نکنم. من هم به ایشان و هم به خودم قول دادم برای کارم ارزش قائل شوم و در کارهای مطرحی که اسم دارند، کار کنم. گاهی با کارگردان های کار اولی کار می کنید که از آنها هم چیزهای بسیاری می آموزید؛ مثل سام قریبیان که کار کردن با گروه او واقعا لذت بخش بود. برای خود من اول قصه و نقش اولویت دارد و بعد کارگردان.
دنبال نقش نمی روم
پریناز ایزدیار: فکر می کنم اواخر سریال «زمانه» بود که آقای فتحی اعلام کردند قصد دارند مجموعه ای را برای شبکه خانگی بسازند و این طور نبود که آن زمان به من بگویند مرا برای نقش «شیرین» در نظر دارند؛ ضمن آنکه آن زمان هنوز فیلمنامه هم حاضر نبود. من هم از آن آدم هایی نیستم که بروم و بگویم نقشی به من بدهید که البته بعضی ها می گویند و خیلی هم کار بدی نیست اگر کسی این کار را بکند! سال گذشته مشغول بازی در تئاتری بودم که از دفتر آقای عفیفه با من تماس گرفتند که برای کار «شهرزاد» بروم و اتفاقا جزو نخستین بازیگرهایی بودم که به کار وارد شدم.
شیرین برای شهرزاد
از بازی در «شهرزاد» بسیار لذت بردم. جدای از همه مسائل مانند کارگردان، تیم بازیگران، عوامل، قصه و. . . کاراکتر شیرین از آن نقش هایی بود که همیشه دوست داشتم بازی کنم. کار کردن با این عوامل از خود آقای فتحی تا استاد نصیریان، شهاب حسینی، ترانه علیدوستی و. . . خیلی خوب بود و من احساس کردم چقدر چیزهای خوب از آنها یاد گرفته ام.
شرط اول؛ اعتماد به نفس
به نظرم شرط اول بازیگر شدن اعتماد به نفس است که در گویش عامیانه شاید بتوان به آن پررویی هم گفت و این برای هر بازیگری لازم است. وقتی دچار ترس و اضطراب باشی تمرکزت را از دست می دهی و چیزی از کاری که انجام می دهی متوجه نمی شوی؛ به همین خاطر پلان ها را از دست می دهی.
شاید شروع کاری پر از بازیگران تراز اول مانند «شهرزاد» با کمی هیجان همراه باشد اما ترس و اضطراب نبود. در این کار به خصوص همه عوامل همراه بودند و من احساس راحتی داشتم؛ مثلا ترانه علیدوستی در فیلم «من ترانه 15 سال دارم» برای من قبل از آنکه به بازیگری وارد شوم، بهترین بازیگر سن خودش بود و هنوز هم در هم نسل های خود بهترین است اما اصلا نگاه از بالا به پایین ندارد. استاد نصیریان هم که بی نظیر هستند و من از انرژی خوبی که می دادند، بسیار احساس خوبی داشتم؛ همین طور سایر هنرمندانی که در کار حضور داشتند.

,پریناز ایزدیار, تصاوبر پریناز ایزدیار, عکس های پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار دارای تحصیلات لیسانس گرافیک می باشد

 
نقشی کاملا دور از خودم
پریناز ایزدیار: نقش شیرین حتی زمانی که فیلمنامه را می خواندم برایم جذاب بود. درواقع همه کاراکترهای«شهرزاد» فوق العاده هستند و برای کسی که بخواهد آن را بازی کند، پتانسیل بالایی در جذب کردن داشت. اما من واقعا شیفته شیرین شدم و اگر قرار بود به سلیقه خودم نقشی از کار را انتخاب کنم بی شک سراغ شیرین می رفتم چون خیلی دور از خودم بود و می خواستم ببینم چگونه از پس آن برمی آیم. سخت بودن نقش را دوست داشتم و البته به جز تلاش خودم، راهنمایی های آقای فتحی هم جای خودش را داشت.
عشق دوران کودکی
بازیگری از همان اول هم برایم مهم بود. همیشه از کودکی هم بازیگری را به شدت دوست داشتم. درست است که مثل هرکس دیگری شهرت را دوست داشته و دارم اما برایم اصل نبود؛ ضمن اینکه حالا برایم تا حدودی عادی شده؛ یعنی برای همه آنها که بازی می کنند بعد از مدتی عادی می شود و چه بسا بعضی ها بخواهند این مقوله کمتر شود تا دوباره خلوت خودشان را دارا باشند.
خانواده تحصیلکرده من
پریناز ایزدیار: من دوست داشتم در دانشگاه رشته بازیگری بخوانم و رشته بازیگری تئاتر هم امتحان دادم اما خانواده ام مخالف بودند. هم برادر و هم خواهرم دکتر هستند و پدرم نیز وکیل هستند. برای همین خانواده ام دوست داشتند یا پزشک شوم یا وکیل. اما بعد که اصرار مرا دیدند برایم شرط گذاشتند که حتما یک رشته درست و حسابی و به قول خودشان سنگین و رنگین هنر را بخوانم و من هم گرافیک خواندم.
حس نگرانی و استرس
آن اوایل که بازیگری را شروع کردم شاید حرفه ای نبود اما باز هم جدی و مهم بود؛ حتی جاهایی ناامید شدم چون هم کار سختی است و هم اینکه به هر حال وقتی تازه وارد هستید آنقدر کاری برای شما موجود نیست. شاید تنها تعداد اندکی بازیگر بودند که از همان اول، کارشان را با قدرت و کارهای خاص شروع کردند. برای همین همیشه یک حس نگرانی و استرس با من بود؛ حتی در دوره ای حدود یک سال و نیم کار نکردم تا اینکه تله فیلمی را با علیرضا امینی کار کردم و بعد از آن اوضاع بهتر شد. راستش چون با وجود همه مخالفت ها و زحمت بسیار آمده بودم دلم می خواست به خودم ثابت کنم که می توانم. آدم سرسختی هستم و اگر چیزی را بخواهم می جنگم و آن را به دست می آورم.


از روانشناسی تا فلسفه
وقتی درگیر کار بازیگری باشم یا درگیر کارهای زندگی و شخصی ام نباشم، حتما یا مطالعه می کنم یا فیلم می بینم. اینها اولویت های من در فراغت هستند؛ البته زمانی نقاشی هم بود که مدتی است فرصت نکرده ام سمت آن بروم ولی حتما آن را هم دنبال می کنم. کتاب های رمان و روانشناسی به خصوص در زمینه های خودشناسی و فلسفه یونگ را زیاد می خوانم؛ یک جورهایی سلیقه ام است که هم در زندگی شخصی زیاد به من کمک کرده و هم در انتخاب ها و بازی کردن نقش ها برایم مفید بوده است.
برنامه های موسیقایی
پریناز ایزدیار: خیلی دوست داشتم که موسیقی کار کنم و نواختن ساز را یاد بگیرم اما شاید در این زمینه بی استعداد بودم یا به آن شکل جدی و حرفه ای دنبالش نرفتم. به هر حال در برنامه ام هست که حتما یادگیری ساز را شروع کنم. درباره سبک های مورد علاقه ام در موسیقی باید بگویم مقید به هیچ سبک خاصی نیستم. هر آهنگی که خوب باشد را می شنوم؛ خواه سنتی باشد یا پاپ یا راک یا هیپ هاپ. از موسیقی به شدت لذت می برم. یک جورهایی خیلی اوقات هدفون در گوشم است یا در خانه که هستم حتما دوست دارم روزم را با شنیدن موسیقی شروع کنم یا دست کم، تلویزیون روشن باشد و صدایی در نزدیکی باشد که بشنوم.

,پریناز ایزدیار, تصاوبر پریناز ایزدیار, عکس های پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار  با ایفای نقش در تله فیلم «ماه در سایه» قدم به عرصه ی تلویزیون گذاشت

راه های رسیدن به آرامش
سعی می کنم هنگام کار حتما ذهنم را خالی و آماده کار نگه دارم چون به تمرکز احتیاج دارم. برای تمرکز هم مراقبه نمی کنم. برنامه من برای آرامش خیلی ساده است؛ البته اینها از چند سال پیش برایم مهم شده وگرنه قبلا این طوری نبودم. نخستین کارم این است که گوشی را سایلنت می کنم و برای مدتی که مشغول کارم به گوشی ام نزدیک نمی شوم؛ این خیلی مهم است. بعد هم اینکه سعی می کنم به چیزی فکر نکنم؛ البته اوایل خیلی سخت بود که شما به چیزی فکر نکنید اما با تمرین می شود به این مرحله رسید. تمام تمرکزم را روی کار می گذارم.
دوستان محدود پریناز
پریناز ایزدیار: حتی قبل از آنکه بازیگر شوم هم خیلی آدم اجتماعی به آن شکل که خیلی معاشرتی باشم، نبودم و الان هم نیستم. دوستان من همیشه محدود بودند چون ترجیح می دهم با کسی دوستی و معاشرت داشته باشم که حرفی برای گفتن با او داشته باشم و بتوانم راحت با او حرف بزنم. اما وقتی سر پروژه کار می روم با همه به اصطلاح می جوشم و از راننده سرویس تا خدمات و. . . از دوستان من هستند. زیاد اهل مهمانی و بیرون رفتن نیستم. خانه ماندن را ترجیح می دهم.

 

رفیق باز نبوده و نیستم!
نسبت به هیچ آدمی گارد ندارم و اینکه می گویم به آن شکل معاشرتی بودن در رفتارم نیست شاید بخشی به علت سن باشد. به نظرم تا 18 سالگی یا نهایتا 22 سالگی آدم ها زیاد معاشرت می کنند و زیاد بیرون می روند و. . . و بعد کم کم آرام می شوند؛ البته این را هم بگویم که اصلا آدم رفیق بازی نیستم؛ همیشه همین بوده ام. دوستانم مرا می شناسند؛ همان آدم قبل هستم و اتفاقا آدم هایی که با من بوده اند نیز همان ها هستند.
این طور نبوده که دوستی که حالی از من نمی پرسیده، حالا سر و کله اش پیدا شده باشد. یک جورهایی دوستانم مدل مرا می شناسند. دوستی های من مثل سابق با همان دوستان همیشگی ام پابرجاست. برای من پذیرش آدم های نوین کمی سخت است. آدم تنهایی نیستم اما تنهایی را به شدت دوست دارم.
اخباری برای حال گیری!
پریناز ایزدیار: چیزهای زیادی هست که می تواند حال مرا بگیرد. در درجه اول شنیدن اخبار بد به هر شکل که باشد؛ از خبر فوت کسی تا بیماری یا ناراحتی افرادی که می شناسم. اگر بخواهم از نقطه نظر رفتارهای اجتماعی بگویم راستش هر چیزی که مربوط به بی معرفتی آدم هاست، ناراحتم می کند؛ اینکه کسی بخواهد کسی را پایین بکشد و خودش را بالا ببرد؛ اینکه غیبت کسی را می کنند و هر چیزی که دور از انسانیت باشد. شاید به همین خاطر هم زیاد در جمع ها حاضر نمی شوم که حداقل چیزی رخ ندهد که حالم را بد کند.
آنچه در اطراف ماست
راستش خیلی دنبال این نیستم که اخبار را با جزییات پیگیری کنم و شاید حتی خیلی از اخبار را نشنیده ام یا آدم هایی را نمی شناسم؛ مثلا گاهی پدر و مادرم می گویند فلان آدم این حرف را زده و با آنکه او شخص مطرحی است اما من او را نمی شناسم، که این خوب نیست و باید شناخت و در جریان بودن خودم را افزایش دهم چون واقعا مهم است آدم بداند اطرافش چه می گذرد.
زود اعتماد می کنم!
من از آن آدم هایی هستم که خیلی زود اعتماد می کنم و از این بابت خیلی ها مرا سرزنش هم می کنند؛ حتی وقتی یک متکدی را در خیابان می بینم با وجود آنکه می گویند گداپروری خوب نیست و. . . من سعی می کنم به او کمک کنم.

,پریناز ایزدیار, تصاوبر پریناز ایزدیار, عکس های پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار در تله فیلمهای زیادی بازی کرده است

 

وقت آزاد برای ورزش
پریناز ایزدیار: خیلی وقت است که سمت ورزش نرفتم؛ یعنی هشت ماهی که برای کار «شهرزاد» سر فیلمبرداری بودم، فرصت نداشتم به ورزش بپردازم یا آنقدر خسته بودم که نشد یا اگر فرصتی بود به کارهای خیلی واجبم می رسیدم. به هر حال ورزش زمان می خواهد و دست کم حتی اگر حرفه ای هم که ورزش نکنید به دو ساعت وقت آزاد نیاز دارید.
تجربه از اتفاقات بد
از آن افرادی نیستم که اگر چیزی ناراحتم کند بروم سمت خرید یا پاساژگردی یا. . . . اصلا خودم را با عوامل بیرونی سرگرم نمی کنم چون به نظرم این کارها فقط یک سرپوش گذاشتن است؛ در حالی که زخم اصلی سرجایش است و شما فقط می توانید رویش مرهم بگذارید. اتفاقا معتقدم باید به اتفاقات بد فکر کرد، آنها را پذیرفت و تجربه آموخت.
صحبت های متعدد خواهرانه
خواهرم همسایه دیوار به دیوارم است که با او چه رودررو و چه تلفنی زیاد صحبت می کنم. خواهرم 10 سال و برادرم 9 سال از من بزرگ تر هستند و پدر و مادرم هر دو در شهر زادگاهم یعنی بابل زندگی می کنند؛ مدتی اینجا بودند اما رفتند آنجا.
گیاهخواری صحیح و درست
مدتی است که گیاهخواری را شروع کرده ام؛ البته بیشتر از آنکه بگویم یک رژیم سلامت با کاهش وزن و این طور چیزهاست، یک علت مهم و اصلی دارد؛ اینکه دلم برای حیوانات می سوزد! حالا نمی دانم چقدر می توانم به این رژیم غذایی وفادار بمانم. خیلی ها با من مخالفت کردند و گفتند باید حتما گوشت و مرغ و. . . بخورم اما به نظرم به شکل اصولی و با یک تغذیه درست، می توانی پروتئین، آهن و چیزهایی که نیاز داری را از غذاهای مناسب گیاهی دریافت و کمبودها را جبران کنی.
زیبایی فقط 10درصد!
پریناز ایزدیار: شادابی برایم از زیبایی مهم تر است؛ البته یک زمانی زیبایی برایم مهم بود اما الان نیست و شاید تنها 10درصد آن اهمیت سابق را برایم داشته باشد. به نظرم تمیزی، مرتب و آراسته بودن مهم است و این هم برای هر آدمی در هر طبقه و با هر شرایط مالی امکان پذیر است که می تواند در حد خودش آراسته و تمیز باشد. رسیدگی به پوست هم برایم صرفا به جهت زیبایی نیست بلکه جزء واجبات است چون به خاطر کم خوابی، بدخوابی، آلودگی محیط و گریم های سنگین باید پوستم را مورد توجه قرار دهم. زمانی زیبایی واقعا دغدغه ام بود اما حالا آن حس را ندارم.

,پریناز ایزدیار, تصاوبر پریناز ایزدیار, عکس های پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار در سال ۱۳۸۵ برای بازی در فیلم سینمایی یک مرد، یک شهر تست بازیگری داد و قبول شد


استقبال از شبکه های مجازی
با شبکه های اجتماعی خیلی موافق هستم چون می توانم فاقد واسطه با مردم حرف بزنم، از آنها بشنونم و انرژی بگیرم. گرچه متاسفانه بعضی ها در این شبکه ها و هنگامی که آنها را می بینید، خود واقعی شان نیستند! ولی من فضای مجازی را دوست دارم. هرچند در فیسبوک نیستم اما صفحه اینستاگرام من کاملا فعال است؛ کامنت ها را می خوانم و از لطف مردم، انرژی خوبی می گیریم.
دوری از شلوغی و ازدحام
من واقعا دلم نمی خواهد در جاهای شلوغ باشم و شاید این موضوع علت روانشناسی داشته باشد. برای خرید هم که می روم، تکلیفم مشخص است و مغازه گردی نمی کنم. اهل این نیستم که در پاساژها بچرخم چون شلوغی و ازدحام، حالم را بد می کند اما اگر قرار باشد جایی برای مردم و به خاطر آنها بروم ـ مثلا در مراسمی یا در اکران فیلمی باشم ـ  قطعا از حضور بین مردم لذت می برم.
علاقه شدید به بابل
پریناز ایزدیار: سفرهای خارجی زیادی نرفته ام؛ شاید تنبلی کرده باشم، شاید هم فرصت نشده است اما سفرهای داخلی را خیلی دوست دارم؛ مثلا همین بابل را به شدت دوست دارم و یک جورهایی به آنجا تعصب دارم. محیط این شهر را خیلی دوست دارم و زادگاهم است.
افتخاری برای مادرم
خانواده ام؛ به خصوص مادرم وقتی می بینند با چه زحمت و تلاشی به اینجا رسیده ام، به من افتخار می کنند و همیشه در این سال ها که حرفه ای به کار بازیگری پرداخته ام، تشویقم کرده اند. اما آن طور نیست که بخواهند پُز مرا بدهند یا جایی از اسم من استفاده کنند؛ ضمن اینکه هنوز خیلی ها مرا نمی شناسند!
ازدواج درست سرموقع
راستش من هم به مسائلی مانند ازدواج کردن و بچه دار شدن فکر می کنم اما تصمیم خاصی ندارم که بگویم مثلا چند سال دیگر ازدواج می کنم و... . این چیزها باید در زمان مناسب خودش پیش بیاید و قابل برنامه ریزی نیست. دلم می خواهد ترقی کنم و کارهای بهتر و بیشتری بازی کنم. اصلا یک جورهایی به زندگی فاقد بازیگری نمی توانم فکر کنم. اهل حساب و کتاب هم نیستم که بگویم یک بیزنس برای خودم راه می اندازم چراکه اصلا آدم اهل بیزنسی نیستم! ولی این را مطمئنم که از حالا به بعد اتفاق های خوبی برایم می افتد.
وظیفه اجرای درست نقش
به نظرم کارگردان باهوش با شناختی که از توانایی شما دارد، نقشی را به شما پیشنهاد می دهد و اگر بداند از عهده آن برنمی آیید این خطر را نمی کند. حتما آقای فتحی هم در کار من چیزی دیدند یا هنگام سریال «زمانه» متوجه ویژگی هایی در بازی من شدند که شیرین را به من پیشنهاد کردند؛ ضمن اینکه به نظرم یک بازیگر باید بتواند هر نقشی را دربیاورد و قرار نیست فقط نقش هایی را بازی کند که راحت است. وقتی برای پذیرش نقش صحبت کردید و به شما اعتماد شد، وظیفه دارید آن را درست اجرا کنید.
حتی اگر دیده نشود. . .
پریناز ایزدیار: درست است که تحصیلات آکادمیک بازیگری ندارم اما به نظرم مدرک شرط اول خوب بازی کردن نیست. خیلی مهم است شما با اعتماد به نفس سر صحنه بروید، تمرین داشته باشید و تمرکزتان روی نقش و کار باشد تا چیزی شما را از فضای کاری که انجام می دهید، دور نکند. من در این 10 سال در کارهای مختلفی از جمله تله فیلم های متعددی با آدم های درست کار کردم. با آقای موتمن، آقای آب پرور، آقای قنبری و. . . در ژانرهای مختلفی بازی کردم و چیزهای زیادی از همه آنها یاد گرفتم.
خب، چه چیزی بهتر از این؟ من اگر در کاری دقیقه ای هم بازی کردم که حتی معلوم نبود کی پخش می شود و کسی آن را می بیند یا نمی بیند اما باز هم بیشترین تلاشم را کردم. برایم قبل از هر چیزی مهم این بود که کارم را درست انجام دهم و به خودم می گفتم پریناز تو باید بهترین کارت را انجام دهی حتی اگر دیده نشود.

,پریناز ایزدیار, تصاوبر پریناز ایزدیار, عکس های پریناز ایزدیار

 ایزدیار در دبیرستان در رشته تجربی به تحصیل پرداخت اما در پیش دانشگاهی به رشتهٔ هنر تغییر رشته داد

 

آثار پریناز ایزدیار
    

فیلم سینمایی
فیلم سینمایی سال
    ابد و یک روز   ۱۳۹۴
۳۶۰ درجه   ۱۳۹۳
  این سیب هم برای تو   ۱۳۹۳
 خط ویژه  ۱۳۹۲
ورود آقایان ممنوع     ۱۳۹۰
یک مرد، یک شهر  ۱۳۸۶

 

   مجموعهٔ تلویزیونی

مجموعهٔ تلویزیونی سال
شهرزاد (نمایش خانگی)   ۱۳۹۴
  زمانه  ۱۳۹۱) 
مثل یک کابوس  ۱۳۹۰
پنج کیلومتر تا بهشت   ۱۳۹۰
روبیک ( نمایش خانگی) -

 

 

  تله فیلم

 تله فیلم
    گور به گور
همان روز
مرخصی
   آبی ها و خاکستر
   ماه در سایه
پسر ایران
   فال قهوه
دسته بازنده ها
استخر

 

 

  

گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته

 

ویکی پدیا

مجله زندگی ایده آل

صفحه شخصی پریناز ایزد یار


.

منبع :

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :