بیوگرافی خواندنی و عکس های جدید شان کانری و همسرش
زندگی نامه و عکس های جدید شان کانری بازیگر جیمز باند، کاترین زتا جونز و همسرش میشلین روکی برون، قد و فیلم های شون کانری ویکی پدیا

آکاایران: بیوگرافی و زندگی نامه ی شون کانری

آکاایران: بیوگرافی خواندنی و عکس های نوین شان کانری و همسرش

عکس شان کانری

شان کانری با نام کامل سر توماس شان کانری به انگلیسی Sean Connery در 25 اوت 1930 در ادینبورگ، اسکاتلند متولد شد.

مادرش یوفمیا مک بین نظافتچی و پدرش جوزف کانری کارگر کارخانه بودند، والدین او از مهاجران اسکاتلندی بودند که در ایرلند سکونت داشتند.

او یک برادر کوچکتر به نام نیل دارد.

قد او 189 سانتیمتر است.

پس از پایان تحصیلات به نیروی دریایی پیوست اما به دلیل زخم اثنی عشر مجبور شد از نیروی دریایی اخراج شد، پس از آن مدتی به عنوان راننده کامیون فعالیت می کرد.

شان کانری جیمز باند

در همین زمان شان بدنسازی را به صورت حرفه ای آغاز کرد ولی حاضر نشد در مسابقات جهانی شرکت کند و به زودی این ورزش را کنار گذاشت.

فیلم های شان کانری

در اواخر سال 1951 تئاتر را شروع کرد و سرانجام در سال 1957 با بازی در فیلم رانندگان جهنمی به دنیای بازیگری وارد شد.

از جمله فیلم های موفق او می توان به مارنی، تله گذاری در کنار کاترین زتا جونز، انجمن نجیب ز ادگان عجیب، ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی در کنار هریسون فورد، کیت بلانشت و شیا لبوف، شکار برای اکتبر سرخ، قتل در قطار سریع السیر شرق، به نام رز، صخره، رابین هود و ماریان اشاره کرد.

شون کانری عمده شهرت خود را به دلیل بازی در مجموعه فیلم های جیمز باند به دست آورده است، او در هفت فیلم دکتر نو، از روسیه با عشق، پنجه طلایی، گلوله آتشین، تنها دوبار زندگی می کنی، الماس ها ابدی هستند و هرگز دوباره نگو هرگز از سری فیلم های جیمز باند نقش این مأمور مخفی را بازی کرده است.

کانری در سال 1962 با بازیگر دایان چیلنتو ازدواج کرد حاصل این ازدواج یک پسر به نامجیسون کانری می باشد، این دو در سال 1973 از هم جدا شدند.

شان کانری و همسرش

او در سال 1975 با میشلین روکی برون ازدواج کرده است.

کانری پس از فیلم سینمایی انجمن نجیب زادگان عجیب در هیچ فیلم سینمایی ظاهر نشده است و وقتش را به نوشتن زندگینامه شخصی خود اختصاص داده است.

او در ژوئیه سال 2000 به لقب شوالیه مفتخر شد.

شان در سال 1989 توسط مجله پیپل به عنوان جذاب ترین مرد زنده انتخاب شد، او در سال 1999 بر طبق آرا به عنوان جذاب ترین مرد قرن برگزیده شده است.

شان کانری از طرفداران حزب ملی اسکاتلند و خواهان استقلال این کشور از انگلستان است. او در حال حاضر در باهاما سکونت دارد و گفته تا زمانی که اسکاتلند مستقل نشود در سرزمین خود اقامت نخواهد کرد.

شان کانری در سال 1988 جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را به دست آورد، او همچنین یک بار برنده جایزه ی گلدن گلوب و دو بار برنده جایزه بفتا شده است.

شان کانری در دوران جوانی

در سال 2003 هر دو چشم او مبتلا به آب مروارید شده بود ولی در طی جراحی درمان شد.

از سن 9 سالگی سیگار می کشد.

در سال 2010 مجسمه برنز کانری در تالین، پایتخت استونی ساخته شد.

در ایران با نام شون کانری هم شناخته می شود.

ثروت او حدود 300 میلیون دلار تخمین زده می شود.

.

منبع : coca.ir

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :