سام قریبیان | بیوگرافی “سام قریبیان” بازیگر تنهایی لیلا
سام قریبیان و بیوگرافی سام قریبیان و عکس سام قریبیان و بیوگرافی محمد سام قریبیان و بیوگرافی و عکس سام قریبیان و سام قریبیان در خط ویژه و زندگینامه سام قریبیان ر

آکاایران: بیوگرافی سام قریبیان بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون را در ادامه ملاحظه میکنید.

محمد سام قریبیان بازیگر، نویسنده و کارگردان سینما، تلویزیون و تئاتر در سال 1358 متولد شد. او فرزند فرامرز قریبیان و مینا خیامی است.

آکاایران: سام قریبیان | بیوگرافی “سام قریبیان” بازیگر تنهایی لیلا

فرامرز قریبیان و همسرش مریم خیامی 

پدرش فرامرز قریبیان از بازیگران و کارگردانان سینما و تلویزیون است و مادرش مینا خیامی طراح لباس بوده و در نیویورک درس طراحی لباس خوانده است. طراحی لباس فیلم گناهکاران را هم ایشان انجام داده اند. سام یک برادر بزرگتر به نام بهزاد دارد که در آمریکا زندگی می کند و حرفه اش هم هیچ ربطی به سینما ندارد. یکی از شغل هایش طراحی موتورهای B.M.W است.
 
,سام قریبیان عکس , بیوگرافی سام قریبیان , بیوگرافی محمدسام قریبیان

سام قریبیان و پدرش فرامرز قریبیان

سام قریبیان برای اولین بار در سال 1364 مقابل دوربین فیلم سینمایی گردباد به کارگردانی کامران قدکچیان رفت. او جسته و گریخته در دهه 60 و 70 مشغول به فعالیت حرفه ای در سینما بود تا اینکه در سال 1376 برای اولین بار به عنوان مجری تلویزیون شروع به فعالیت کرد.
,سام قریبیان عکس , بیوگرافی سام قریبیان , بیوگرافی محمدسام قریبیان

سام قریبیان و کودکی سام قریبیان

وی در سال 1377 پس از اجرای افتتاحیه و اختتامیه جشنواره بین المللی کودک و نوجوان اصفهان به آمریکا رفت. وی در ایالت کالیفرنیا موفق به دریافت لیسانس کارگردانی سینما و فوق لیسانس مدیریت و اقتصاد سینما شد. علاوه بر این ، دوره یک ساله آکادمی فیلم نیویورک راهم گذارنده است. او همچنین در گروه تولید فیلم هالیوودی آقای بروکس حضور داشت.
 
 
,سام قریبیان عکس , بیوگرافی سام قریبیان , بیوگرافی محمدسام قریبیان

سام قریبیان

او یک سال پس از اتمام تحصیلاتش به ایران بازگشت. سام قریبیان برنده جایزه بهترین فیلمنامه برای فیلم گناهکاران از جشنواره لوسرن سوئیس است. او همچنین به عنوان استاد مهمان در دانشگاه سینما تئاتر دانشگاه هنر به تدریس مشغول است. او برای فیلم نامه فیلم گناهکاران، کاندید دریافت سیمرغ بلورین از سی و یکمین جشنواره فیلم فجر شد.
 
,سام قریبیان عکس , بیوگرافی سام قریبیان , بیوگرافی محمدسام قریبیان

سام قریبیان در جشنواره فیلم فجر

سام قریبیان در سال 1393 در سریال رهایی به کارگردانی مسعود تکاور و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی به ایفای نقش پرداخت. این سریال در هفته نیروی انتظامی هرشب ساعت 21:30 از شبکه دوم سیما پخش گردید.

خلاصه داستان :برخلاف تصور، سارقان بزهکاران معمولی نیستند، آن ها رقیب سرسختی برای پلیس هستند. نیروهای ویژه برای خنثی کردن طرح و نقشه حریف دچار موانع فراوان می شوند.

,سام قریبیان عکس , بیوگرافی سام قریبیان , بیوگرافی محمدسام قریبیان

سام قریبیان در سریال رهایی

سام قریبیان در سریال تنهایی لیلا به کارگردانی محمدحسین لطیفی و در نقش شایان به ایفای نقش پرداخته است. این سریال از سوم مرداد از شبکه سه هر شب ساعت 21 آغاز می شود و باز پخش آن روز بعد 1:30 بامداد و 14:30 بعد از ظهر است.

,سام قریبیان عکس , بیوگرافی سام قریبیان , بیوگرافی محمدسام قریبیان

سام قریبیان در نقش شایان سریال تنهایی

خلاصه داستان : داستان این سریال درباره محمد، متولی امامزاده ای است که در زلزله خانواده خود را از دست داده است. عشق دختری به نام لیلا، محمد را در شرایط ویژه ای قرار می دهد و ایمان او را محک می زند. فیلمنامه تنهایی لیلا را حامد عنقا نوشته است.


 فیلم شناسی سام قریبیان

360 درجه (1393) کارگردان
گناهکاران (1390) نویسنده
 

کار های سینمایی قریبیان 

نیمرخ ها (1393)
خط ویژه (1392)
لاله (1392)
گناهکاران (1390)
قانون(1374)
ترانزیت (1372)
شکار خاموش (1368)
جدال در تاسوکی (1365)
گردباد (1364)
 

سام قریبیان در تلویزیون

بیست 
جشن خاطره ها 
رهایی
سریال تنهایی لیلا
 

قریبیان در تئاتر

بوی قهوه و بلال و کباب  1392
یک کلیک کوچولو 1393

گفتگویی کوتاه و خواندنی با سام قریبیان را میخوانید.

از اجرای برنامه20 (در سن 18سالگی) گرفته تا بازی در تئاتر و البته سینما، سام قریبیان دوست دارد در طول زندگی اش تجربه های مختلفی به دست آورد و به همین دلیل هم پرونده هنری اش پر از کارهای تازه و متفاوت است. به بهانه اکران فیلم «گناهکاران» که فیلمنامه اش را سام قریبیان نوشته، در «فرهنگ سلامت» این هفته با او گپ زده ایم.

می خواهم کمی به گذشته برگردیم؛ از دهه 60 و 70 چه چیزهایی به خاطر دارید؟
خیلی چیزها. چون حافظه بلندمدتم خیلی بهتر از حافظه کوتاه مدتم است، تمام آن دوران را به یاد دارم. به خصوص کارتون ها و برنامه های تلویزیونی را خیلی خوب به خاطر دارم چون همیشه از دیدن آنها لذت می بردم. چند سال پیش وقتی برنامه «بچه های دیروز» از شبکه تهران پخش می شد، تمام کارهایم را رها می کردم تا به تماشای این برنامه بینشینم چون تمام خاطرات آن دوران برایم به گونه ای زنده می شدند.

,سام قریبیان عکس , بیوگرافی سام قریبیان , بیوگرافی محمدسام قریبیان

سام قریبیان در فیلم شکار خاموش

فکر می کنید چرا از آن دوران حتی با اینکه جنگ بود، خاطرات خوبی داریم؟
چون درگیر حواشی زندگی نبودیم و به هر چیزی که داشتیم، قانع بودیم مثلا 2 شبکه تلویزیونی بیشتر نبود اما با دیدن برنامه های همان 2 شبکه شاد می شدیم و خوش می گذشت ولی الان تقریبا 30 شبکه تلویزیونی هست اما حالمان خوب نیست و خوش نمی گذرد.

چه شد که از ایران رفتید و 14 سال در آمریکا ماندید؟
وقتی 18 ساله بودم، در ایران کنکور دادم و در رشته مهندسی رایانه در دانشگاه آزاد قبول شدم اما گفتم نمی خواهم اینجا درس بخوانم بنابراین به آمریکا رفتم چون معتقد بودم آنجا برای تحصیل از هر جای دیگری بهتر است. ضمنا باید بگویم که پول بلیتم را خودم پرداختم. در واقع، دستمزدی که بابت اجرای برنامه20 گرفته بودم، دادم و بلیت خریدم چون می خواستم از اول روی پای خودم باشم. وقتی هم رفتم آمریکا، هیچ کس را نداشتم. فقط همان روز اول یکی از اقوام دور مادرم به فرودگاه آمد و من را تا خوابگاه همراهی کرد. بعد از آن دیگر خودم بودم و خودم. اول رفتم آریزونا چون می خواستم از هر چیزی که مربوط به سینما و بازیگری می شود، دور باشم. در آنجا در رشته رایانه شروع به تحصیل کردم اما وقتی یک بار به سینما رفتم، تمام علایقم به این حیطه دوباره برگشت و پس از آن به جنوب کالیفرنیا رفتم و بالاخره توانستم در همان رشته مورد علاقه ام یعنی سینما لیسانس بگیرم. بعد از آن هم در رشته اقتصاد و سینما فوق لیسانسم گرفتم.

بهترین بازی های کودکی شما؟
بازی «زو» را خیلی دوست داشتم. فوتبال هم بازی می کردم و معمولا هم دروازه بان بودم چون لازم نبود بدوم. در دوران دبیرستان هم بازی تنیس برایم خیلی دلچسب بود.

دلم می خواهد کمی هم درباره سیستم آموزشی در آمریکا برایمان صحبت کنید.
در آنجا بچه ها به جز درس حتما موسیقی و تئاتر را هم باید یاد بگیرند. یعنی این دروس جزو ساعت های درسی شان محسوب می شود. ضمنا تشکل های دانش آموزی ای هم وجود دارد که به بچه ها تعامل با یکدیگر و چگونگی ورود به جامعه را می آموزد.

,سام قریبیان عکس , بیوگرافی سام قریبیان , بیوگرافی محمدسام قریبیان

گفتگو با سام قریبیان

ایرانی هایی که در خارج از ایران زندگی می کنند، تا چه حد موفق هستند؟
خیلی زیاد. بیشتر ایرانی ها در آنجا برای خودشان کسی شده اند چون با هدف رفته اند. حتی اگر کسی درس نخوانده، حداقل یک مکانیک خوب شده است. ایرانی ها خوشبختانه توانسته اند از امکانات کشورهای دیگر درست استفاده کنند.

بعد از 14 سال که از ایران دور بودید، چه تغییری در ایران بیش از همه نظر شما را جلب کرد؟
اخلاق مردم. به نظرم روحیه و اخلاق ایرانی ها خیلی عوض شده و متاسفانه بدتر شده است. من در آمریکا همیشه پز ایرانی بودنم را می دادم و از مهمان نوازی و مهربانی های ایرانی ها می گفتم ولی وقتی برگشتم، خیلی توی ذوقم خورد! به نظرم مردم ایران عبوس تر و بداخلاق تر شده اند. باور کنید اوایل که آمده بودم وقتی به خرید می رفتم، فروشنده حتی جواب سلامم را هم نمی داد، خیلی به من برمی خورد اما کم کم به این وضع عادت کردم.

بد نیست کمی هم در مورد «گناهکاران» صحبت کنیم. چرا خودتان در گناهکاران بازی نکردید؟
در «گناهکاران» نقشی برای من وجود نداشت. من و پدرم هنگام کار رابطه ای کاملا حرفه ای داریم و ایشان هیچ گاه نخواستند پارتی بازی کنند. ما سرکار با هم تعارف نداریم. ضمنا من اصلا بازیگری را دوست ندارم و این کارهایی هم که انجام می دهم، بیشتر شیطنت است.


سام قریبیان در نقشهای متفاوت

,سام قریبیان عکس , بیوگرافی سام قریبیان , بیوگرافی محمدسام قریبیان

سام قریبیان در سریال رهایی

,سام قریبیان عکس , بیوگرافی سام قریبیان , بیوگرافی محمدسام قریبیان

سام قریبیان در فیلم سینمایی لاله

 

,سام قریبیان عکس , بیوگرافی سام قریبیان , بیوگرافی محمدسام قریبیان

سام قریبیان در فیلم سینمایی خط ویژه

سام قریبیان ، بیوگرافی سام قریبیان بازیگر تنهایی لیلا

4.368
منبع : نمناک - / ک
.

منبع :

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :