بیوگرافی و سوابق هنری یدالله شادمانی + عکس
از جمله آثار یدالله شادمانی می توان به گورکن، شیار ۱۴۳، تنگه ابوقریب، تنها در چند دقیقه سکوت، آذر، شهدخت، پرویز و دیگران، پنج تا پنج، سیاوش و قورباغه اشاره کرد.

یدالله شادمانی - سکانس

آکاایران: یدالله شادمانی بازیگر تلویزیون، تئاتر و سینما اهل ایران، متولد ۱ دی ۱۳۳۷ در کرمان است که از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را آغاز نمود. وی بازنشسته آموزش و پرورش است و فعالیت خود را از دبیرستان، در زمینه نویسندگی و کارگردانی تئاتر شروع کرد. در سال ۱۳۸۵ با تئاتر دو به دل در کرمان شناخته شد و موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر در چهاردهمین جشنواره پونای هند برای بازی در فیلم ممیرو شد. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات اکا, به بیوگرافی کامل وی خواهیم پرداخت و سوابق هنری ایشان را بررسی خواهیم کرد. با ماهمراه باشید.

چکیده ای از بیوگرافی یدالله شادمانی 

نام: یدالله شادمانی 

تاریخ تولد: ۱ دی ۱۳۳۷ 

محل تولد: ماهان، کرمان

همسر: بتول علیپور

فرزندان: محمد ،محسن، مهدی، شیما، شیدا، شیوا

قدر زر، زرگر شناسد... - ایرنا

بیوگرافی یدالله شادمانی

یدالله شادمانی بازیگر تلویزیون، تئاتر و سینما اهل ایران، متولد ۱ دی ۱۳۳۷ در کرمان است که از سال ۱۳۸۵ کار خود را شروع کرد. او بازنشسته آموزش و پرورش است و کار خود را از دبیرستان، در زمینه نویسندگی و کارگردانی تئاتر آغاز نمود.

او در سال ۱۳۵۳ دیپلم خود را در رشته‌ی بازرگانی می‌گیرد و سال ۱۳۵۵ پس از پایان سربازی به‌عنوان دبیر دبیرستان استخدام شده و ماشین‌نویسی فارسی و لاتین را تدریس می‌کند. در سال ۱۳۸۵ با تئاتر دو به دل در کرمان شناخته شد و موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر در چهاردهمین جشنواره پونای هند برای بازی در فیلم ممیرو گردید.

بیوگرافی یدالله شادمانی بازیگر نقش بهادر در نون خ 3

آغاز فعالیت حرفه‌ای یدالله شادمانی

یدالله شادمانی از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را به صورت حرفه ای آغاز کرده است و برای اولین بار با تئاتر «دو به دل» که در کرمان به روی صحنه رفت در شهر خود شناخته شد و پس از آن پیشنهاد کارهایی به او داده می شد

سوابق هنری یدالله شادمانی 

مجموعه نون خ، فصل سوم به کارگردانی آقای سعید آقاخانی و تهیه کنندگی مهدی فرجی در شبکه یک در نوروز ۱۴۰۰ بخش شد و با بازی یدالله شادمانی درنقش پدر روناک در این مجموعه که بسیار خوب بازی کرد، و بازی اش نظر بسیاری از بینندگان را به خود جلب کرد.

او در سال ۸۵ وارد عرصه بازیگری گردید و تا به حال تعدادی فیلم و مجموعه در لیست هنری اش دیده شده است.

وی دردوران دبستان و نوجوانی‌اش را در تئاتر دانش آموزی از دوران دبیرستان آغاز نمود، و با حضور و اجرا در نمایش دوبه دل سال ۸۵ خیلی جدی کارش را شروع نمود، و به غیر از بازیگری تا به حال چند نمایش را خودش نویسندگی و کارگردانی کرده است.

فیلم ها و مجموعه، سریال هایی که یدالله شادمانی در آن اجرای نقش کرده، مانند سالهای دور از خانه۹۷، حبیب آقا سال ۹۶، دقیقه سکوت در سال ۹۳، ممیرو در سال ۹۴،خسته نباشید در سال ۹۱ و….

امیدوارم جایزهٔ فجر را بگیرم

اوج شهرت یدالله شادمانی

یدالله شادمانی در سریال «بچه مهندس ۲» حضور داشته و به عنوان نقش ناصر استاد تراشکاری در این فیلم ایفای نقش می کردند و با لهجه شیرین کرمانی صحبت می‌کرد و با بازی در این سریال بیشتر شناخته شد

همسر : بتول علیپور

فرزندان : محمد ،محسن، مهدی، شیما، شیدا، شیوا

پیج اینستاگرام یدالله شادمانی

yadollah_shadmani

 

ازدواج یدالله شادمانی

یدالله شادمانی در سال ۱۳۵۶ با خانم بتول علیپور که اهل شهداد کرمان؛ ازدواج می‌کند که حاصل ازدواج او شش، فرزند سه پسر و سه دختر است و پسر بزرگ او هم مجری برنامه‌های شهداد و مثل خود او، هنرمند است.

بیوگرافی یدالله شادمانی ,یدالله شادمانی ,تصاویر یدالله شادمانی

آثار یدالله شادمانی

فیلم 

١٣٩٨  گورکن
١٣٩٨ سرخ‌پوست
 ۱۳۹۷ غلامرضا تختی
۱۳۹۶ تنگه ابوقریب
۱۳۹۴ ممیرو
۱۳۹۳ تنها در چند دقیقه سکوت
۱۳۹۲ آذر، شهدخت، پرویز و دیگران
۱۳۹۲ پنج تا پنج
۱۳۹۲ شیار ۱۴۳
۱۳۹۱ خسته نباشید!

 

مجموعه تلویزیونی

۱۳۹۷  بچه مهندس
۱۳۹٨ سال‌های دور از خانه
 ۱۳۹۹ پدر پسری 
 ۱۳۹۹ قورباغه

 

حرفه ای

١٣٩٩ سیاوش
۱۴۰۰ نون خ۳
۱۴۰۱ راز بقا 

 

فیلم تلویزیونی

(۱۳۹۲) یک ماه دوست داشتنی: تولید مرکز کرمان

بیوگرافی یدالله شادمانی ,یدالله شادمانی ,آثار یدالله شادمانی

افتخارات یدالله شادمانی 

- جایزه بهترین بازیگر چهاردهمین جشنواره پونای هند برای بازی در فیلم ممیرو

- برجسته ترین بازیگر بیست و دومین جشنواره تئاتر جنوب شرق کشور (۱۳۸۹)

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :