بیوگرافی كامل ژیلا سهرابی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون
بیوگرافی كامل ژیلا سهرابی بازیگر قديمي تئاتر، سینما و تلویزیون به همراه عکس های شخصي و داستان شروع فعالیت از تئاتر تا شهرت با سریال امیرکبیر

 

ژیلا سهرابی،ملک‌زاده خانم تئاتر،تلویزیون و سینمای ایران - سرزمین هنر

آكاايران: ژیلا سهرابی متولد ۱۳۳۱ تهران است. او در رشتهٔ کارشناسی نمایش با گرایش کارگردانی و بازیگری از دانشکده هنرهای دراماتیک فارغ‌التحصیل شد. وی خواهرزادهٔ علی حاتمی کارگردان سینما و تلویزیون و دختر عمهٔ لیلا حاتمی می‌باشد. بازی در نمایش‌های «کرگدن» (اثر اوژن یونسکو) و «ملاقات بانوی سالخورده» (اثر فریدریش دورنمات) به کارگردانی حمید سمندریان در سال ۱۳۵۱ از نخستین کارهای اوست. در ادامه اين مقله از مجموعه مقالات آكا, به بيوگرافي كامل وي به همراه معرفي آثار هنري وي خواهيم پرداخت. با ما همراه باشيد.

چکیده ای از بیوگرافی ژیلا سهرابی 

نام: ژیلا سهرابی 

زمینه فعالیت: تئاتر، سینما و تلویزیون

تاریخ تولد: ۱۳۳۱

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

حرفه: بازیگر

سال‌های فعالیت: ۱۳۵۱ تاکنون

بیوگرافی ژیلا سهرابی

ژیلا سهرابی متولد ۱۳۳۱ تهران است. وی در رشتهٔ کارشناسی نمایش با گرایش کارگردانی و بازیگری از دانشکده هنرهای دراماتیک فارغ‌التحصیل گردید. او خواهرزادهٔ علی حاتمی کارگردان سینما و تلویزیون و دختر عمهٔ لیلا حاتمی می‌باشد. بازی در نمایش‌های «کرگدن» (اثر اوژن یونسکو) و «ملاقات بانوی سالخورده» (اثر فریدریش دورنمات) به کارگردانی حمید سمندریان در سال ۱۳۵۱ از اولین کارهای اوست.

شاخص‌ترین حضور او در پیش از انقلاب، مجموعه تلویزیونی «طلاق» در کنار مسعود اسداللهی بود و خاطره‌انگیزترین حضور او در تلویزیون پس از انقلاب، مجموعه «امیرکبیر» در نقش همسر امیرکبیر و خواهر ناصرالدین شاه بود که در سال ۱۳۶۴ از شبکه یک سیما پخش شد. او در چند فیلم سینمایی نیز شرکت داشته‌است.

ژیلا سهرابی در زمینهٔ ترجمه به زبان آلمانی هم فعالیت دارد و برای اولین بار ترجمهٔ متن کامل شش دفتر مثنوی معنوی مولانا جلال‌الدین بلخی به زبان آلمانی به وسیله ژیلا سهرابی، کاوه دلیرآذر و برنارد مایر به نثر ترجمه شده و ناشر آن ژیلا سهرابی و کاوه دلیرآذر هستند.

 

فعالیت بازیگری ژیلا سهرابی پیش از انقلاب

فعالیت این بانوی هنرمند ایرانی به ۱۳۵۱ و قبل از انقلاب بازمی گردد. او با بازی در نمایش‌های «کرگدن» اثر اوژن یونسکو و ملاقات بانوی سالخورده اثر فریدریش دورنمات به کارگردانی حمید سمندریان در سال ۱۳۵۱ به دوران بازیگری وارد شده است.

نام بازیگران زن ایرانی بیوگرافی ژیلا سهرابی بازیگران قبل از انقلاب

ژیلا سهرابی متولد ۱۳۳۱ تهران است. او در رشتهٔ کارشناسی نمایش با گرایش کارگردانی و بازیگری از دانشکده هنرهای دراماتیک فارغ‌التحصیل شد. او خواهرزادهٔ علی حاتمی کارگردان سینما و تلویزیون و دختر عمهٔ لیلا حاتمی می‌باشد. بازی در نمایش‌های «کرگدن» (اثر اوژن یونسکو) و «ملاقات بانوی سالخورده» (اثر فریدریش دورنمات) به کارگردانی حمید سمندریان در سال ۱۳۵۱ از اولین کارهای اوست.

تصاویر ژیلا سهرابی | فیلسین

شهرت با سریال امیرکبیر

خاطره انگیزترین حضور ایشان در تلویزیون با سریال امیرکبیر است که در سال 1364 از شبکه یک پخش شد، بازی در سریال تبریز در مه، رازهای یک خانه، قهر و آشتی از دیگر آثار موفق او می باشد

نام بازیگران زن ایرانی بیوگرافی ژیلا سهرابی بازیگران قبل از انقلاب

ازدواج ژیلا سهرابی 

از ازدواج ژیلا سهرابی اطلاعی در  دست نیست.

 

بازیگری ژیلا سهرابی

فیلم سینمایی

خاک و خون (۱۳۶۲)  صاعقه (۱۳۶۳)
 سیمای زنی در دوردست (۱۳۸۲) شام عروسی (۱۳۸۴)

 

مجموعهٔ تلویزیونی

دلیران تنگستان (۱۳۵۲–۱۳۵۰) طلاق (۱۳۵۶)
امیرکبیر (۱۳۶۳) خانه ای در تاریکی (۱۳۸۲)
قهر و آشتی (۱۳۸۳) تبریز در مه (۱۳۸۹) 
رازهای یک خانه (۱۳۹۰) پرده‌نشین (۱۳۹۳)

 

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :