بیوگرافی بازیگر نقش علیار در سریال زمین گرم(صادق برقعی)+عکس
صادق برقعی از سال 1383 فعالیت حرفه ای خویش را شروع کرده است. صادق برقعی برای بازی در نمایش« تکه در سکوت» جایزه بهترین بازیگر مرد، را از جشنواره تئاتر استانی، ١٣

بیوگرافی و عکس های صادق برقعی

صادق برقعی که البته احتمالا اسمش را تا به حال نشنیدید، از شخصیت‌های اصلی قصه است که خیلی از اتفاقات حول او می‌چرخد. در واقع برقعی به واسطه این سریال که اولین مجموعه تلویزیونی او محسوب می‌شود، قرار است معرفی و به جمع بازیگرانی که می‌شناسیمش اضافه شود. این بازیگر از تئاتری‌هایی است که تجربه کار سینمایی هم دارد. او اینجا در نقش علیار، برادر کوچک این روایت برادرانه، حضور دارد.

برقعی در گپ و گفت کوتاهی که با هم داشتیم درباره داستان انتخاب شدنش برای نقش علیار گفت: «من ۱۶ سال است که تئاتر کار می‌کنم و در این رشته تحصیل کردم. یکی از مهم‌ترین اجراهایم لانچر ۵ بود. در ادامه قرار شد برای این نقش با گروه برای تست برویم، اما بعد متوجه شدیم حدود ۳۰۰ نفر برای این نقش آمدند. با این حال بعد از روندی  نسبتا طولانی، من انتخاب شدم. »

صادق برقعی در دانشگاه سوره تحصیل کرده است او دبیر جشنواره تئاتر دانشجوی سوره هم بوده و از همان زمان نام او برسر زبان ها افتاد.
بعد از پایان تحصیل در دانشگاه صادق به صورت تمام وقت به بازیگری تئاتر مشغول بود. هرچند زمین گرم اولین کار تلویزیونی صادق برقعی است اما او 16 سال قبل کار تئاتر را آغاز کرد و به یک بازیگر حرفه ای تبدیل شد. 

بیوگرافی صادق برقعی,تصاویر صادق برقعی,زندگینامه صادق برقعی


صادق برقعی نسبت به تئاتر تعصب ویژه ای دارد اما در سینما نیز حضور داشته و کارهایی انجام داده است. او زمانی برای سریال زمین گرم انتخاب شد که کارگردان نسبت به او شناخت کافی داشت و می دانست این چهره تازه کار تلویزیون به خوبی خواهد درخشید. 

چکیده ای از بیوگرافی صادق برقعی

زادروز: ۱۷ دی ۱۳۶۶

محل زندگی: تهران

پیشه: بازیگر

زمینه فعالیت: تئاتر، سینما، تلویزیون

سال های فعالیت: 1383 تاکنون

 

بیوگرافی صادق برقعی,صادق برقعی,تصاویر اینستاگرام صادق برقعی

صادق برقعی و نخستین تجریه بازیگری در تلویزیون

 صادق برقعی در سریال زمین گرم در نقش علیار که یک جوان روستایی است برای اولین بار در تلویزیونی حضور پیدا کرد.

صادق برقعی در مورد داستان انتخاب شدنش برای نقش علیار در مجموعه تلویزیونی زمین گرم گفت:

در ماه نخست، اجرای این نقش برایم دشوار بود و اضطراب زيادي داشتم، چون بهرحال از نقش های اصلی به حساب می آید که ابتدا برای من پرفشار بود. ولی بعد آرام آرام رخ به رخ با آن روبرو و راحت تر شدیم. با این حال باید بگویم حضور در این مجموعه برای من جزء بزرگترین اتفاقات کاری ام است. جریانی که در ادامه اعتماد سعید نعمت ا… شکل گرفت. روزی که می خواستم برای تست به دفتر بیایم، هیچ امیدی نداشتم، زیرا مدت هاست همه می دانیم در مواجهه با دفاتر سینمایی قرار است چه اتفاقی بیفتد و این ذهنیت بین همه وجود دارد که تنها تست گرفته می شود و بعد هم هیچ.» 

صادق برقعی,بیوگرافی صادق برقعی,فیلم های صادق برقعی

این که شروع نخستین نقش تلویزیونی این بازیگر با یک کاراکتر مثبت که طلبه است، موضوعی بود که برقعی در مورد اش گفت:« در فیلمنامه قرار بود علیار، طلبه باشد، ولی در جریان کار این اتفاق کمرنگ تر شده و بطور خلاصه باید بگویم او یک پسر ساده روستایی و مذهبی است که البته کلاس های طلبگی را هم رفته، ولی ملبس و طلبه نمی شود. راستش را بخواهید این نقش برای من یک نگرانی ایجاد کرد و آن هم این بود که پس از دیده شدن کار می ترسم در آينده همه چیز به شکلی پیش برود که دائم در همین فضا به من پیشنهاد داده شود. 

بیوگرافی صادق برقعی,فیلم های صادق برقعی,عکس های صادق برقعی

در طول این مجموعه مرجان شیرمحمدی، علیرضا خمسه، نادر فلاح و کامران تفتی بيش ترین تعامل را با صادق برقعی دارند. همکاري ای که برای او هم جالب است و در موردش می گوید: « این همکاری برای منی که هنوز در حال تجربه هستم، خيلي عجیب است و از همه این سال هایی که کار کردم، در اینجا بیشتر در حوزه تصویر یاد گرفتم. گاهی فکر می کنم حال خودم در سکانس هایی که همراه این افراد هستم، بهتر است. این شعار نیست و حقیقتا لحظه لحظه از بزرگ ترهای گروه مانند علیرضا خمسه، اصغر همت و….در حال آموختن هستم.»

بیوگرافی صادق برقعی,تئاترهای صادق برقعی,تصاویر اینستاگرام صادق برقعی

عکس کودکی صادق برقعی

بیوگرافی صادق برقعی,جدیدترین عکس های صادق برقعی,صادق برقعی در سریال زمین گرم

جوایز صادق برقعی

دریافت جایزه بازیگری مرد برای نمایش« تکه در سکوت» از جشنواره تئاتر استانی، ١٣٨٨

دریافت جایزه بازیگری مرد برای نمایش« دهانی پر از كلاغ» از جشنواره تئاتر استانی، ١٣٨٩

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :