سیروس مقدم: نه موبایل دارم نه فیس بوک - بیوگرافی کارگردان ها
سیروس مقدم پایتخت 4,سیروس مقدم پایتخت,سیروس مقدم ویکی,سیروس مقدم,سیروس مقدم کارگردان,سایت سیروس مقدم,ویکی پدیا سیروس مقدم,عکس سیروس مقدم,سیروس مقدم دیوار,سیروس
خبرگزاری مهر: نشست خبری سریال "بچه های نسبتا بد" شامگاه گذشته دوشنبه 27 آبان با حضور سیروس مقدم,ویکی پدیا سیروس مقدم,سیروس مقدم دیوار


وی افزود: به همین دلیل است که تکامل در سبک‌ها صورت می‌گیرد. زمانی که بهمن فرزانه "صد سال تنهایی" را ترجمه کرد، شوکی به جامعه کتابخوان وارد شد و این کتاب با رئالیسم جادویی توانست بدعت‌گذار باشد. اثری که با نوشته‌های دیگران همچون هوگو تفاوت داشت اما به مرور به سبک رایج تبدیل شد و حال قصه‌هایی با این فرمت را بیشتر مطالعه می‌کنید تا آثاری که فضای
100 سال پیش در آنها حاکم است.

از کارهای تکراری دلزده ام


این سیروس مقدم,ویکی پدیا سیروس مقدم,سیروس مقدم دیوار


چطور قلب مخاطب را توی حلقش بیاوریم؟

وی با بیان اینکه گروه سازنده آنقدر شهامت داشته اند تا قصه را از اوج آغاز کنند، تصریح کرد: ساختار 30 سال پیش دیگر جواب نمی دهد. شما در "پایتخت" که کار کمدی من هم هست در صحنه تصادف فولکس واگن و تلاش همه برای نجات دادن بابا پنجعلی این مساله را می‌بینید جز در آن ساختار نمی توانستیم کار را جلو ببریم. پس چگونه می شود تماشاچی را در دل ماجرا آورد تا قلبش توی حلقش بیاید؟ در سریال ما تکنیک در خدمت محتوا است.

سیروس مقدم,ویکی پدیا سیروس مقدم,سیروس مقدم دیوار


بدجنسی در چشم‌های گودرزی پیدا نکردم

این سیروس مقدم,ویکی پدیا سیروس مقدم,سیروس مقدم دیوار


پس از این مقدم در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر اینکه چرا علاقمند بودید تمام شخصیت های سریال علاوه بر مشکلات فراوان یک قضیه عشقی نیز داشته باشند، آیا این موضوع تا این حد برای شما دغدغه بود یا به دنبال افزایش جذابیت سریال با این شیوه بودید؟ تصریح کرد: شخصیت های سریال ما در سنی هستند که ازدواج و ارتباط با جنس مخالف برایشان مهم هست، در کاراکترهای میانسال و بزرگتر هم عشق را داریم که مثلا عشق به فرزند است. موضوع ازدواج اکنون مسئله روز است و مگر می شود در جامعه ای حس عشق وجود نداشته باشد؟

وی اذعان کرد: پسر خود من که 13، 14 ساله است کم کم دارد تغییراتی در لباس و ظاهر خود ایجاد می‌کند و اتفاقی که برای ما در 18 سالگی می افتاد حالا در سن و سال کمتر تجربه می شود. بنابراین اینطور نبود که موضوع ازدواج را در قصه زورچپان کنیم بلکه در جامعه افرادی هستند که عدم امکان ازدواج برایشان کابوس می شود. حتی در این سریال سمیر را داریم که با گذشت چند سال از ازدواج عشق در زندگی اش وجود دارد اما سلامت آن عشق به خطر می افتد و روابط سارا و طه را خواهیم دید که در آستانه فروپاشی است.

مرا به خاطر بدجنسی چشم هایم آوردند نه صدایم

در ادامه خطیبی نیز در پاسخ به مهر در خصوص ایده خواندن ترانه های کلیپ های سریال توضیح داد: از زمان شروع ضبط به من گفتند که برای این کلیپ ها بخوانم و آهنگسازی این آثار هم با بهنود یخچالی است.

وی در این خصوص که پس ابتدا به عنوان بازیگر در پروژه حضور داشتید به شوخی گفت: قطعا همینطور است. شما خیلی لطف دارید که می خواهید بگویید من را به خاطر صدایم آوردند اما حضور من در "بچه‌های نسبتا بد" به خاطر بدجنسی چشم هایم است!

علاقه ای به نقش منفی ندارم


در ادامه گودرزی در زمینه بازی کردن نقش‌های مثبت و افراد ستم‌دیده گفت: چرا اصرار دارید من منفی باشم. راستش اصلا علاقه ای ندارم نقش منفی بازی کنم. مقدم نیز اظهار کرد: اتفاقا ایفای نقش مثبتی که ایجاد سمپاتی کند خیلی سخت است. ما در سریال "نرگس"  که قهرمانمان نرگس بود خیلی تلاش کردیم تا تماشاچی او را دوست داشته باشد و او را پس نزند.

سیروس مقدم,ویکی پدیا سیروس مقدم,سیروس مقدم دیوار


خطیبی هم گفت: اگر گودرزی منفی بازی کند من چه بازی کنم؟! فیاضی هم توضیحاتی درباره نقش خود داد و گفت: مردم همه دلواپس بچه های سریال ما هستند. مردم می‌گویند نقش منفی به شما نمی آید.

گودرزی هم اظهار کرد: حتی همین همایون با بازی خطیبی هم بد مطلق نیست و می بینیم بعد از نوشتن آن نامه رویش قرآن می‌گذارد و به آن قسم می خورد. به نظرم مردم انتظاراتی از ما به عنوان بازیگر دارند. برخی می گویند نباید بر اساس انتظارات مردم جلو رفت و هنرمند خودش باید عمل کند اما من چنین تفکری ندارم. مردم همیشه به من می گویند نقش منفی بازی نکن. یادم می آید در فیلم "قرنطینه" در یک سکانس من گاو صندوق مغازه پدرم را باز می کردم، فردایش همه به من گفتند این فیلم خیلی خوبی است اما به شما نمی آید از این کارها بکنید!

مشیری در ادامه "بچه های نسبتا بد" را یک تجربه نو خواند و گفت: من همیشه تجربه های نو را دوست دارم.

گودرزی هم اظهار کرد: من با چند سیروس مقدم,ویکی پدیا سیروس مقدم,سیروس مقدم دیوار


نه موبایل دارم نه فیسبوک

مقدم نیز در پاسخ به اینکه آیا زمان کارگردانی سریالی با داستان های فرعی گیج نمی شود، گفت: من سالهاست عادت کرده ام شب قبل از تصویربرداری همه چیز فردا را مرور کنم و آنچه را قرار است اتفاق بیفتد در ذهنم بازسازی کنم. نه مهمانی می روم، نه خیلی تلویزیون‌بین هستم و نه برنامه های ویژه ای دارم. بعد از فیلمبرداری یک‌راست به خانه می آیم و به فردا فکر می کنم. خدا را شکر موبایل هم ندارم و عضو فیسبوک هم نیستم.

نیکی مظفری بازیگر نقش سیاره که اولین سریال خود را تجربه کرده نیز در بخشی از این نشست گفت: از زمانی، مقدم و طباطبایی به خاطر اعتمادشان به من تشکر می کنم و از پیمان عباسی که  فیلمنامه ای نوشته که هر ثانیه مرا به شخصیت نزدیک و منقلب می کرد. چنانچه پا به پای او اشک می ریختم و زندگی می کردم. زمانی هم که قرار شد این نقش را بازی کنم تا دو روز فکر می کردم منی که نه مادر شده ام و نه زندگی مشترک را تجربه کرده ام آیا ریسک نکرده ام؟

فیاضی نیز در سخنانی کوتاهی خبرنگاران را به شب شعر بازیگر دعوت کرد که 9 آذر ساعت 17 در خانه تئاتر برگزار می شود.

اگر مو داری بیا


در بخش پایانی این نشست نیز زمانی توضیحاتی درباره انتخاب هر یک از بازیگران داد، مثلا در خصوص انتخاب خطیبی گفت: به او که زنگ زدم بعد از احوال پرسی سوال کردم مو داری یا نه!؟ اشکان تعجب کرد و گفت "این چه سوالی است. قرار بود در سریالی بازی کنم و برای آن باید موهایم را می زدم اما به تازگی این قضیه لغو شده است." اینطور شد که خطیبی بازیگر "بچه های نسبتا بد" شد.

گردآوری بیوگرافی آکاایران گردآوری بیوگرافی آکاایران
منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :