بیوگرافی کامل یاسمین ملک نصر + عکس - بیوگرافی کارگردان ها
یاسمین ملک نصر کارگردان و بازیگر سینما ایرانی است وی چند فیلم سینمایی مستند از جمله افغانستان، حقیقت گمشده را کارگردانی کرده است. زمینه فعالیت : سینما

آکاایران: بیوگرافی کامل یاسمین ملک نصر + عکس

بیوگرافی کامل یاسمین ملک نصر + عکس

 

آکاایران: بیوگرافی کامل یاسمین ملک نصر + عکس

 

یاسمین ملک نصر کارگردان و بازیگر سینما ایرانی است وی چند فیلم سینمایی مستند از جمله افغانستان، حقیقت گمشده را کارگردانی کرده است.

زمینه فعالیت : سینما

ملیت : ایرانی

تولد : ‎۲۸ اردیبهشت ۱۳۳۴

تهران

پیشه : کارگردان و بازیگر

همسر(ها) : دکتر محمود کریمی حکاک

مدرک تحصیلی : فارغ التحصیل رشته کارگردانی سینما از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی

 

زندگی

یاسمین ملک نصر متولد ۱۳۳۴ تهران، فارغ التحصیل کارگردانی و تولید سینما و تلویزیون از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در سال ۱۳۵۹ است. وی پس از فارغ التحصیلی یک فیلم کوتاه ساخت و به مدت پنج سال در آنجا به عنوان دستیار کارگردان و مدیر تولید چند فیلم فعالیت داشت و چند نمایش نیز کارگردانی کرد. او پس از بازگشت از آمریکا،در اولین بازی سینمایی خود در فیلم "سارا" (۱۳۷۲) ساخته "داریوش مهرجوئی" درخشید و موفق شد جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن را از یازدهمین جشنواره فیلم فجر بدست آورد. او دو سال بعد، اولین فیلم بلندش "درد مشترک" (۱۳۷۴) را ساخت که در آن سال ها، خیلی مورد توجه قرار نگرفت. در سال های بعد او هم چنان در زمینه بازیگری فعال بود. خانم ملک نصر ۸ سال بعد بازهم کاندیدای دریافت جایزه از نوزدهمین جشنواره فیلم فجر شد. او در طول این سال ها چند فیلم مستند ساخته است مانند: "بابا باغی"، "ایران از نگاه زنان خارجی" ، "بم، نجوای باد " و "عشق و یگانگی " ." افغانستان، حقیقت گم شده " یکی دیگر از این فیلمهاست. وی همسر سابق دکتر محمود کریمی حکاک (استاد دانشگاه) می باشد.

 

بازیگر

    ۱ – هزاران زن مثل من (۱۳۷۹)

    ۲ – سینما سینماست (۱۳۷۶)

    ۳ – مادرم گیسو (۱۳۷۴)

    ۴ – درد مشترک (۱۳۷۳)

    ۵ – سارا (۱۳۷۱)

 

منبع :

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :