بیوگرافی سیروس مقدم - بیوگرافی کارگردان ها
بیوگرافی سیروس مقدم,تصاویر سیروس مقدم,عکس سیروس مقدم,سیروس مقدم,بیوگرافی کامل سیروس مقدم,بیوگرافی سیروس مقدم وهمسرش,زندگی نامه سیروس مقدم,بیوگرافی سیروس مقدم کا

در این بخش از سایت آکاایران بیوگرافی و تصاویر سیروس مقدم را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

سیروس مقدم (زاده ۱ دی ۱۳۳۳ - آبادان) کارگردان سینما و تلویزیون اهل ایران است.

 

عکس سیروس مقدم

سیروس مقدم از پر کارترین و موفق ترین کارگردان های ایران محسوب می شود و به کارخانه سریال سازی مشهور است.سیروس مقدم در سال ۱۳۳۳ در آبادان متولد شد. او فارغ التحصیل دانشکدهٔ هنرهای زیبا در رشتهٔ نقاشی است. فعالیتش را از سال ۱۳۵۵ با دستیاری کارگردان و طراحی صحنه و لباس در مجموعهٔ تلویزیونی «دایی جان ناپلئون» آغاز کرد.

در فیلم «ردپایی بر شن» با کارگردانی محمدرضا هنرمند در سال 1366 منشی صحنه بودن را تجربه کرد و پس از آن نوبت کارگردانی سه فیلم سینمایی شیخ مفید، شکوه بازگشت و گرگ های گرسنه رسید. در آثاری مثل آتش پنهان، جدال بزرگ و ای ایران دستیاری کرد و در کارنامه اش تجربه هایی مثل نگارش فیلمنامه سیرک بزرگ و سابقه مدیریت تولید برای سه فیلم دیگر، افسانه آن، گروهبان و شاخه های بید را ثبت کرد.

فعالیت در سینمای حرفه ای را از سال ۱۳۶۶ با فیلم «ردپایی بر شن» به عنوان منشی صحنه آغاز کرد. همچنین او در سریال امام علی دستیار داوود میرباقری نیز بوده است. وی همچنین همسر الهام غفوری از تهیه کنندگان صدا و سیماست. سیروس مقدم در ۱۳ سال ۲۷ سریال ساخته است. تهیه کنندگی اکثر این سریال ها را همسرش الهام غفوری برعهده داشته است. مقدم با پلیس جوان به شهرت رسید. از دیگر سریال های موفق او می توان از اغماء، نرگس، روز حسرت، تا ثریا و چاردیواری نام برد، سری پایتخت نیز از ماندگارترین آثار او به شمار می رود.

تعداد آثار تلویزیونی: ۲۳

تعداد آثار سینمایی: ۲

تعداد آثار شبکه نمایش خانگی: ندارد

تنوع ژانر: ۵ درام اجتماعی، ۵ کمدی، ۲ مذهبی، یک پلیسی و یک ملودرام

سریال مناسبتی: ۲ سریال رمضانی/ ۵ سریال نوروزی

موفق ترین سریال: تا ثریا و پایتخت ۱

برخی آثار سیروس مقدم:

نرگس 1385

پرواز در حباب 1385

اغما 1386

پیامک از دیار باقی  1386

روز حسرت  1387

رستگاران  1388

چاردیواری  1388

زیر هشت  1389

پایتخت 1  1390

تا ثریا  1390

چک برگشتی 1390

دیوار 1391

پایتخت 2  1391

بچه های نسبتا بد 1392

پایتخت 3  1393

با ما همراه باشید تا در ادامه تصاویری از سیروس مقدم را مشاهده کنید.

عکس سیروس مقدم

تصاویر سیروس مقدم

تصاویر سیروس مقدم

تصاویر سیروس مقدم

تصاویر سیروس مقدم

بیوگرافی سیروس مقدم

عکس سیروس مقدم

بیوگرافی سیروس مقدم

تصاویر سیروس مقدم

عکس سیروس مقدم

سیروس مقدم: نه موبایل دارم نه فیس بوک - بیوگرافی کارگردان ها

سیروس مقدم: نه موبایل دارم نه فیس بوک - بیوگرافی کارگردان ها

زمان مطالعه : 1 دقیقه
سیروس مقدم پایتخت 4,سیروس مقدم پایتخت,سیروس مقدم ویکی,سیروس مقدم,سیروس مقدم کارگردان,سایت سیروس مقدم,ویکی پدیا سیروس مقدم,عکس سیروس مقدم,سیروس مقدم دیوار,سیروس مقدم و همسرش,بیوگرافی کارگردان های بزرگ
صفحه 1 از 1
منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :