مرضیه افخم (سیاستمدار)
دنیای اطلاعات: مرضیه افخم (متولد دی ۱۳۴۱ در تهران)دیپلمات ایرانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه است.

آکاایران: آکا ایران: مرضیه افخم (متولد دی ۱۳۴۱ در تهران)دیپلمات ایرانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه است.

وی در دوران وزارت علی اکبر ولایتی در وزارت امور خارجه مسوولیت اداره کل اخبار و مطبوعات وزارت خارجه را بر عهده داشته است. او همچنین در زمان تصدی کمال خرازی بر وزارت خارجه و سخنگویی حمید رضا آصفی در این سمت باقی ماند و برای مدتی در یکی از سفارتخانه های ایران در یکی از کشورهای آفریقایی اقدام به فعالیت کرد.
او هم اکنون مدیرکل دیپلماسی عمومی وزارت خارجه است و در دوره وزارت کمال خرازی مدیرکل اطلاعات و اخبار این وزارتخانه بوده است. مرضیه افخم سابقه سی سال فعالیت در بخش های مختلف وزارت خارجه داشته و نخستین زنی است که به سمت سخنگویی یک وزارت خانه در ایران منصوب شده است.

زندگی خصوصی

به گزارش برخی خبرگزاری ها ایشان پس از انتصاب به سمت سخنگویی وزارت خانه با یکی از همکارانش که از کارشناسان وزارت خارجه می باشد، ازدواج کرده است.

سوابق شغلی:

۱۳۶۸-۱۳۷۱ _ معاون اداره اطلاعات وانتشارات
۱۳۷۱-۱۳۷۶ _ معاون اداره رسانه های گروهی
۱۳۷۶-۱۳۸۱ _ رئیس اداره رسانه های گروهی
۱۳۸۱-۱۳۸۵ _ مدیرکل اطلاعات و مطبوعات
۱۳۸۵-۱۳۸۷ _ مشاور وزیر امور خارجه
۱۳۸۷-۱۳۹۰ _ کارشناس ارشد حوزه وزیر
۱۳۹۱-۱۳۹۲ _ معاون مدیرکل دیپلماسی عمومی
۱۳۹۲ _ معاون دیپلماسی عمومی مرکز
دهم شهریور ۹۲ _ سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی ورسانه ای


محل تولد: تهران ایران
ملیت: ایران
حزب سیاسی: اعتدال گرا
محل اقامت: ایران
محل تحصیل: دانشگاه تهران
پیشه: سیاستمدار
دین: اسلام شیعه

.

منبع : worldi.ir

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :