نام و بیوگرافی کادر رهبری گروه تروریستی داعش+تصاویر - بیوگرافی رهبران ، بیوگرافی سیاستمداران
داعش در عراق ابوبکر البغدادی,رهبر گروه تروریستی داعش ,گروه تروریستی داعش ,گروه تکفیری داعش , تروریست های داعش , اخبار , بحران سوریه , اخبار بین الملل , ,بیوگراف


اخبار بین الملل - العربیه منتشر کرد:
نام و بیوگرافی کادر رهبری

 
1- ابوبکر البغدادی؛ رهبر تشکیلات:
برپایه آنچه که در صفحات و مجموعه‌های تندروها منتشر می‌شود، البغدادی سال ۱۹۷۱ در خانواده‌ای عراقی به دنیا آمد و پدرش از امامان جماعت و اساتید زبان عربی بود. او در دانشگاه اسلامی بغداد تحصیل کرده است.

بنا بر گزارش‌های رسانه‌های آمریکایی، البغدادی چند سال در زندانی در پایگاه آمریکایی بوکا در جنوب عراق زندانی بود. او پس از آزادی، رهبری تشکیلات دولت اسلامی عراق را در سال ۲۰۱۰ در دست گرفت. این تشکیلات پس از توسعه مناطق نفوذ خود به سوریه، در سال ۲۰۱۳، دولت اسلامی عراق و شام نام گرفت.

ژوئن امسال، این تشکیلات اعلام کرد که ابو بکر البغدادی را به خلافت تمام مسلمانان جهان انتخاب کرده و از همگان خواست با او بیعت کنند. با وجود اینکه به ندرت عکسی از او گرفته می‌شود، اما ژوئیه گذشته فیلمی ویدیویی منتشر شد که البغدادی را در حال سخنرانی در یکی از مساجد شهر موصل نشان می‌دهد. او در این ویدیو، دستار و لباسی سیاه به تن داشت.

البغدادی نشان داد که در برابر رقبا و دشمنان خود، بسیار خشن است. در کنار گذاشتن همپیمانان سابق خود تردید نمی‌کند. علیه گروه النصره شاخه القاعده در سوریه جنگید مساله‌ای که باعث شد پس از آن از ایمن الظواهری رهبر القاعده اعلام جدایی کند.

جزوه‌ای که اخیرا داعش منتشر کرده، مدعی است که نسب البغدادی به پیامبر اسلام باز می‌گردد. این جزوه حاوی دستاوردهای نظامی البغدادی نیز هست. ایالات متحده آمریکا، ده میلیون دلار پاداش برای کسی در نظر گرفته که اطلاعاتی موثر در شناسایی موقعیت و محل حضور البغدادی ارائه دهد.

نام حقیقی البغدادی، ابراهیم عواد ابراهیم علی البدری السامرائی است.

گروه تروریستی داعش, گروه تکفیری داعش, تروریست های داعش,بیوگرافی رهبران وسیاستمداران

 
2- ابو محمد العدنانی؛ سخنگوی رسمی:
العدنانی سال ۱۹۷۷ در شهر ادلب سوریه به دنیا آمده است. او پیام‌های مهم گروه داعش را اعلام کرده از جمله بیانیه اعلام خلافت را به پنج زبان منتشر کرد.

ایالات متحده آمریکا العدنانی را به عنوان «ترویستی بین‌المللی» شناسایی کرده است. آمریکا می‌گوید العدنانی از جمله شبه‌نظامیانی بود که علیه ائتلاف بین‌الملل به رهبری آمریکا در سال ۲۰۰۳ جنگید.

در روزومه‌ای که از العدنانی در سایت‌های گروه‌های تندرو منتشر شده، آمده است که نام حقیقی او، طه صبحی فلاحه است، با «عشق به مساجد»‌بزرگ شد و بسیار اهل مطالعه است.

 

گروه تروریستی داعش, گروه تکفیری داعش, تروریست های داعش,بیوگرافی رهبران وسیاستمداران

 
3- ابو مسلم الترکمانی؛ فرماندهگروه تروریستی داعش, گروه تکفیری داعش, تروریست های داعش,بیوگرافی رهبران وسیاستمداران


4 ابوعمر الشیشانی (چچنی)؛ فرمانده داعش در سوریه:
او سال ۱۹۸۶ در گرجستان به دنیا آمده است. از او به عنوان فرمانده نظامی داعش در سوریه یاد می‌شود. عملیاتی را برای تصرف سرزمین‌های وسیعی در مرز عراق فرماندهی کرد.

نام حقیقی او تارخان باتر هیویلی است. او در سال ۲۰۱۲ به مخالفان مسلح بشار اسد پیوست اما پس از آن به داعش گرایش یافت و برای اطلاعت از البغدادی سوگند یاد کرد. شبه نظامیان و نیروهای کُرد می‌گویند که او فرمانده نیروهای عملیاتی اصلی داعش است و اخیرا رهبری عملیات این گروه برای تصرف شهر عین العرب (کوبانی) را بر عهده گرفته است.

الشیشانی به کرات در میدان‌های نبرد دیده شده است. تصاویری از او در حال تحویل گرفتن خودروهایی زرهی منتشر شده که داعش در عراق به غنیمت برده و آن‌ها را به سوریه منتقل کرده است.
اخبار بین الملل - تیک

 
گردآوری بیوگرافی آکاایران
منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :