جملات قصار امام خمینی در باب ایام الله دهه فجر و 22 بهمن - بیوگرافی رهبران ، بیوگرافی سیاستمداران
,زندگینامه امام خمینی امام خمینی زندگی نامه امام خمینی عکس امام خمینی,,دوران کودکی امام خمینی,ازدواج امام خمینی جملات قصار امام خمینی در باب ایام الله دهه فجر و

 

جملات قصار امام خمینی در باب ایام الله دهه فجر و 22 بهمن

پانزده خرداد مبدا نهضت اسلامى ایران است. واقعه پانزده خرداد ننگ بزرگى براى هیات حاکمه به بار آورد. این واقعه ‏فراموش شدنى نیست. باید پانزده خرداد و نوزده دى جاوید و زنده نگه داشته شود تا جلادى‏ شاه از خاطره‏ ها نرود، و نسلهاى آتیه جرایم شاهان سفاک را بدانند.

 من روز پانزدهم خرداد را براى همیشه عزاى عمومى اعلام مى‏ کنم. قیام پانزده خرداد اسطوره قدرت ستمشاهى را درهم شکست و افسانه ‏ها و افسونها را باطل کرد. اولین و مهمترین فصل خونین مبارزه، در عاشوراى پانزده خرداد رقم خورد. ملت عظیم ایران لازم است‏ شکر نعمتهاى غیرمتناهى الهى را، در سالروز پانزده خرداد به جان و دل بجا آورد.

در حقیقت دستاورد نهضت ١٥ خرداد ٤٢، پیروى ٢٢ بهمن ٥٧ بود. هفده شهریور از ایام الله است. سالروز هفدهم شهریور که گزارشگر جنایات شاهنشاهى ضدانسانى و اسلامى است، واز ایام الله و نشانگر مقاومت و شجاعت و ایستادگى ملت در مقابل ستمگران وجنایتکاران است، در خاطره ملت مبارز ایران زنده است، و زنده خواهد بود.

خاطره تلخ ١٧ شهریور٥٧ و خاطره تلخ روزهاى بزرگى که بر امت گذشت، میوه شیرین سرنگونى کاخهاى استبداد و استکبار، و جایگزینى پرچم جمهورى عدل اسلامى را به بار آورد. ١٧ شهریور ٥٧ از ایام ‏الله است، که ملت ‏شریف ایران یاد آن را زنده نگه مى‏ دارد. من به نیابت‏ حضرت ولى عصر، امام زمان‏ع به همه مسلمانان جهان، مصیبت‏ چهارم شوال سال ٩٨ق. هفده شهریور را، خاصه به خانواده‏ هاى داغدار تسلیت‏ مى‏ گویم و در عین حال تبریک.

خدا شاهد است مصطفاى من تنها آن نبود که سالش نزدیک است، بلکه همه به‏ خاک و خون کشیده ‏هاى حادثه شوال، مصطفاى من بوده‏ اند. روز سیزده آبان، روز هجوم وحشیانه رژیم منحوس به دانشگاه و کشتار دسته ‏جمعى دانشجویان عزیز ماست. ملتى که پانزده خرداد روز خون و هفده شهریور روز نوید پیروزى خون،جمعه سیاه ‏روزى رژیم را با افتخار و پیروزى پشت ‏سر گذاشته است، از این‏ محاصرات اقتصادى و نظامى باک ندارد.

 آنان باک دارند که اقتصاد را زیر بنا، و شکم‏ را قبله‏ گاه، در دنیا و مقصد و مقصود مى‏ دانند. درود بر عاشورا، دورد بر پانزده خرداد و ٢٢بهمن ، درود بر ایام الله و بر ملت‏ شریف ارزشمند ایران. درود بر بیست و دوم بهمن، یوم الله، و بر آفرینندگان آن. بیست و دوم بهمن باید سرمشق ما باشد در طول زندگى و براى نسلهاى آینده، که همه آنها ٢٢بهمن را که روز غلبه ایمان بر کفر و الله بر طاغوت و اسلام برکفر بود، باید حفظ کنند و بزرگ بشمارند.

روز ٢٢بهمن روزى بود که ارتش و ملت به هم پیوستند، و روزى بود که ارتش از طاغوت به الله برگشت و با تکبیر و پشتیبانى امت بر طاغوت غلبه کرد ؛ و این معنا باید سرمشق ما باشد در تمام زندگى. در ٢٢بهمن ثابت‏شد که ملتى یکپارچه، ملتى که مقصدشان یک مقصد الهى است نه مقصدشان یک مقصد مادى صرف، و ه

همشان با هم یکصدا هستند، داراى یک مقصد هستند، نمى‏ توانند بر این ملت غلبه کنند ؛ و دیدند که ملت غلبه کرد بر همه آنها. خدایا! تو بر ما منت نهادى و ما را مثل ٢٢بهمن بر دشمنان خودت پیروز کردى، و دست این ملت مظلوم را گرفتى و از سراشیبى سقوط و جهنم هر دو عالم، به قله بلند عنایات خود رساندى. هفده شهریور مکرر عاشورا، و میدان شهدا مکرر کربلا، و شهداى ما مکرر شهداى‏ کربلا، و مخالفان ملت ما مکرر یزید و وابستگان او هستند.

 

 منبع:تبیان زنجان

گردآوری بیوگرافی آکاایران
منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :