بیوگرافی
زندگی نامه عبیر نعمه,بیوگرافی عبیر نعمه,عکس های عبیر نعمه,آثار عبیر نعمه,عبیر نعمه چه کسی است ؟,زندگی عبیر نعمه,آهنگ های عبیر نعمه,عبير نعمه وينك,عبير نعمه تلفن

 

«عبیر نعمه» خواننده زن و موسیقیدان لبنان است. خانم عبیر یکی از خوانندگان توانمند عرب زبان است که البته به راحتی نیز انگلیسی صحبت می‌کند. ایشان آثار فارسی را شنیده است، اما اثری را با زبان فارسی نخوانده است. خانم عبیر خواننده و موسیقیدان لبنانی. توانایی اجرای انواع موسیقی سنتی عربی (طرب)، موسیقی سنتی لبنان، موسیقی رهبانی و موسیقی مقدس را دارد. در این مقاله از مجموعه مقالات آکا, به بیوگرافی کامل این خواننده لبنانی میپردازیم . با ما همراه باشید.

 

چکیده ای از بیوگرافی عبیر نعمه :

نام : عبیر نعمه 

متولد : 19 مه 1980 تانورین ، لبنان

حرفه : خواننده و موسیقی دان

سبک موسیقی : مقدس 

عبیر نعمه متولد 19 مه 1980 خواننده لبنانی و موسیقی دان است. وی موسیقی سنتی طرب ، موسیقی سنتی لبنان و موسیقی مقدس را در کلیساهای سریانی - مارونی ، سریانی - ارتدکس و بیزانس اجرا می کند.

به دلیل استعداد وی در انجام دیالوگ های بین سبک های مختلف موسیقی ، از عبیر نعمه به عنوان " متخصص همه سبکها" یاد شده است.

عبیر نعمه نوازنده قانون (یک ساز سنتی) است و مدرک لیسانس با بالاترین درجه از دانشگاه آواز شرقی از دانشگاه روح القدس کسلیک کسب کرده است. استعداد مشهور عبیر نعمه به سرعت توسط مخاطبان لبنانی ، عربی ، یونانی و سریانی شناخته شد.

عبير نعمه خواننده همراه شجریان, خواننده زن لبنانی

عبیر نعمه به عنوان یک خواننده مدرن شرقی ، نقش اصلی را در نمایش های مختلف موسیقی ایفا کرد. عبیر نعمه به عنوان مهمان افتخاری در بین ستاره های بزرگ در جشنواره های بین المللی در سراسر جهان شرکت کرد و در چندین کنسرت به همراه ارکسترهای مختلف بین المللی فیلارمونیک به عنوان نوازنده اجرا کرد.

در سال 1398 عبیر نعمه در همکاری با همایون شجریان و نوازندگان مطرح بین‌المللی قطعه «مرغ سحر» را تولید کرده است.

عبير نعمه خواننده همراه شجریان, خواننده زن لبنانی

آثار هنری : 

تئاتر :

در سال 2006 ، عبیر نعمه در نمایشنامه ای برای برادران رهبانی در جشنواره بین المللی بعلبک ظاهر شد.

در سال 2007 ، عبیر نعمه نقش اصلی زن در اندلس را بازی کرد ، نمایشنامه الیاس رهبانی به تهیه کنندگی خانواده سلطنتی در قطر و شیخ موزه بنت ناصر آل .

 

فیلم ها :

عبیر نعمه تمام آهنگهای صوتی فیلم Al-Bosta را ضبط کرد .

 

آلبوم :

Hikayi  2019

Sing A Little 2018

Belaaks 2015

Al Andalus Jawharat Al Alam 2017

Belaaks 2 2015

حواشی اجرای مشترک همایون شجریان با خواننده زن لبنانی

 همایون شجریان خواننده صاحب نام موسیقی ایران و پسر استاد محمدرضا شجریان در روزهای اخیر با انتشار موزیک ویدئویی با سبک و سیاق کرونایی که در آن با یک خواننده زن لبنانی، قطعه خاطره انگیز “مرغ سحر” را همخوانی می کند.

در این اثر که «فراتر از قرنطینه» نام دارد، ارکستر فیلارمونیک تهران نیز این دو خواننده ایرانی و عرب را همراهی می کند.

قطعه “مرغ سحر” از ساخته های مرحوم استاد مرتضی نی‌داوود می باشد که شعر آن را نیز ملک الشعرای بهار، شاعر پرآوازه کشورمان در روزهای سخت پس از مشروطه سروده است.

جزییات اجرای مشترک همایون شجریان با خواننده لبنانی

ارکستر فیلارمونیک تهران به رهبری آرش گوران با همایون شجریان و عبیر نعمه خواننده لبنانی و همراهی نوازندگان مطرح کشورهای مختلف اقدام به اجرای قطعه «مرغ سحر» ساخته زنده‌یاد مرتضی نی‌داوود کرد.

در این اثر که آرش گوران آن را به تمام مردم جهان و فراتر از مرز و نژاد تقدیم کرده است، خوانندگان و نوازندگان به‌صورت انفرادی بخش‌های مربوط به خود را در خانه یا استودیوی شخصی ضبط کرده‌اند.

این رهبر ارکستر درباره جزئیات تولید این اثر و ایده تولید و بازآفرینی قطعه «مرغ سحر» گفت: با اجرای این قطعه قصد داشتیم از مرزها فراتر برویم و بگوییم نژاد ما یکی است و انسانیت مهم‌تر از مسائلی چون سیاست و رنگ و هر مقوله دیگر است.

گوران درباره شکل‌گیری این گروه توضیح داد: زمانی که با نوازندگان غیرایرانی تماس حاصل شد، پس از آنکه آنها ایمیل‌های اولیه ما را پاسخ دادند، همگی متفق‌القول از ایده استقبال کردند. در ادامه نیز همه آن نوازندگان خواستند پارتیتور اثر را که توسط خودم تنظیم شده بود، ببینند. پس از آنکه پارتیتور اثر برای آنها ارسال شد و پس از آنکه صدای همایون‌ را شنیدند به‌طور قطع اعلام همکاری کردند و این برایم بسیار با ارزش است.

وی درباره دلیل به‌کارگیری صدای خواننده زن عرب گفت: پیش از هرچیز باید بگویم که ما خوانندگان بانوی بسیار توانایی در کشور داریم، اما اساسا هدف از ساخت اثر این بود که یک خواننده ایرانی و یک نماینده بین‌المللی از دیگر خوانندگان داشته باشیم که در نهایت از میان گزینه‌ها که عالیم قاسمف نیز جزوشان بود، خانم عبیر نعمه انتخاب شدند. بازهم می‌گویم بر این موضوع اشراف دارم که خوانندگان بانوی بسیار توانایی در کشور داریم و آرزویم این است که اجراهای آنها را ببینیم و بشنویم.

انتقاد خوانندگان زن ایرانی به همایون شجریان

انتقاد خوانندگان زن ایرانی به همایون شجریان

گروهی از خوانندگان زن ایرانی و برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی به اجرای مشترک همایون شجریان با عبیر نعمه خواننده زن لبنانی انتقاد کردند.

این اثر پروژه‌ایست از ارکستر فیلارمونیک تهران و در آن آهنگ 'مرغ سحر ' بازخوانی شده است.

در این اثر که با نام فراتر از قرنطینه منتشر شده، نوازندگان زن و مرد غیر ایرانی همکاری کرده‌اند.

به نظر می رسد پیامی که همایون شجریان در انتشار این موزیک ویدیو سعی در انتقال آن دارد و از دید منتقدان پنهان مانده است؛ مخالفت با نژادپرستی و همچنین تبعیض جنسیتی در ایران باشد.

چرا که از دیرباز تا کنون مخاصمات انکارناپذیری بین کشورهای عرب زبان و ایران وجود داشته و با توجه به این مساله باید یادآور شد که “عبیر نعمه” یک خواننده لبنانی است و همخوانی اش با یکی از مهم ترین خوانندگان موسیقی سنتی ایران حاوی پیامی به هر دو طیف انسانی(ایرانیان و اعراب) است.

اما از سوی دیگر نیز “عبیر نعمه” یک خواننده زن است و با کمال تاسف باید گفت در ایران آواز زنان ممنوع است، از این جنبه هم که بنگریم می توان گفت انتخاب این خواننده زن عرب زبان یک گزینش هوشمندانه از فرزند خلف خسرو آواز ایران به شمار می آید که جای بسی خوشحالی دارد.

 

تصاویر بیشتر از عبیر نعمه :

 

عبير نعمه خواننده همراه شجریان, خواننده زن لبنانی

عبير نعمه خواننده 

عبير نعمه خواننده همراه شجریان, خواننده زن لبنانی

عبير نعمه به همراه همسر و فرزندشان

عبير نعمه خواننده همراه شجریان, خواننده زن لبنانی

عکس های عبير نعمه

 

عبير نعمه خواننده همراه شجریان, خواننده زن لبنانی

عبير نعمه به همراه پدرش

عبير نعمه خواننده همراه شجریان, خواننده زن لبنانی

عکس های جدید عبير نعمه

عبير نعمه خواننده همراه شجریان, خواننده زن لبنانی

عبير نعمه خواننده لبنانی

عبير نعمه خواننده همراه شجریان, خواننده زن لبنانی

عبير نعمه

عبير نعمه خواننده همراه شجریان, خواننده زن لبنانی
 

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :