زندگی نامه زنده یاد محمد رضا اعرابی+عکس
زندگینامه محمد رضا اعرابی,بیوگرافی محمد رضا اعرابی,عکس های محمد رضا اعرابی,علت درگذشت محمد رضا اعرابی,عکس های محمد رضا اعرابی,آثار محمد رضا اعرابی,عکس های بیشتر

محمد رضا اعرابی متولد ۱۲ بهمن ۱۳۶۱ و دانش آموخته رشته‌ی موسیقی بود.

چکیده ای از بیوگرافی محمد رضا اعرابی :

نام :محمد رضا اعرابی 

متولد : 12 بهمن 1361 شیراز

فوت : 7 تیر 99

حرفه : خواننده

آغاز فعالیت : سال 1380 تا 1399

مرحوم محمد رضا اعرابی متولد ۱۲ بهمن ۱۳۶۱در شیراز می باشد ، محمد رضا اعرابی دانش آموخته رشته‌ی موسیقی بود. محمد رضا اعرابی از دوران کودکی به موسیقی و فعالیت های هنری علاقه خاصی داشت. وی فعالیت هنری خود را از سال 1371 و با حضور در کلاس‌های ردیف آوازی نزد شادروان استاد قاسمی و استاد سید رضا طباطبایی آغاز نمود و سپس کلاس‌های سلفژ را نزد استاد کیا در اصفهان به پایان رساند.

اولین اثر هنری محمد رضا اعرابی ، در سال 1380 آهنگ عروسک و کوچه دلواپسی می باشد.

مرگ محمد رضا اعرابی: 

محمدرضا اعرابی خواننده پرطرفدار کشور در سن ۳۸ سالگی بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ بعد از بستری شدن در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان اصفهان و مبارزه با این بیماری متاسفانه امروز دار فانی را وداع گفت

لیست اهنگ ها محمد رضا اعرابی:

1. مادر

2. میترسم

3. گریه

4. شهر عشق

5. واسه من

6. امتیاز

7. انصاف

8. عروسک با حضور پویان

9. کوچه ی دلواپسی

10. احساس

11. حماسه خون

12. خاطره ها با حضور مصطفی برازنده

13. رابطه مبهم

14. رها

 

تصاویر محمد رضا اعرابی :

علت مرگ محمد رضا اعرابی, آهنگ های محمدرضا اعرابی

عکس های محمد رضا اعرابی

علت مرگ محمد رضا اعرابی, آهنگ های محمدرضا اعرابی

  محمد رضا اعرابی

علت مرگ محمد رضا اعرابی, آهنگ های محمدرضا اعرابی

(عکس) محمدرضا اعرابی خواننده اصفهانی به علت کرونا درگذشت+ بیوگرافی

 

دل نوشته رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اصفهان برای محمدرضا اعرابی

مهدی مزروعی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: "کرونا، محمدرضا اعرابی را هم از ما گرفت. روزی که اینجا از رفاقتمان نوشتم در هزارتوی خیال هم نمی‌پنداشتم روزی دیگر از رفتنت بنویسم. روحت شاد رفیق. "


او در ادامه نوشته زیر را بازنشر کرد: "محمدرضا اعرابی را به واسطه رابطه سببی، از وقتی من ۱۷ ساله و او ۱۵ یا شانزده ساله بود می‌شناسم، در آن سال‌ها من سنتور را با مهارت می‌نواختم و گهگاهی آهنگ هم می‌ساختم و همین سبب شد با محمدرضا اعرابی و مجتبی عسکری و جواد زمانی هم گروه و همنواز شوم و طی حدود یکسال نیم اجرا‌هایی به مناسبت‌های رسمی در اصفهان و دیگر شهر‌های کشور داشته باشیم.

در آن زمان فضای فعالیت در موسیقی به نسبت اکنون بسیار محدود و بسته بود و افقی روشن در این زمینه متصور نبود و این فضا با دانشجوی حقوق شدن من همزمان شد و از فعالیت هنری به شکل رسمی دور شدم. مجتبی عسگری آوازخوانی را با شاگردی نزد استاد شجریان ادامه داد و در عرصه رسمی موسیقی حالا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

محمدرضا اعرابی، ولی فعالیت غیر رسمی را برگزید. اعرابی صدایی قوی و شفاف دارد و از کودکی، آواز را نزد اساتید بنام اصفهان آموخته است و همیشه در حسرت این بودم که چرا محمدرضا پا به عرصه رسمی نمی‌گذارد.

صدای اعرابی به هیچ‌وجه وابسته به ادوات و دستگاه‌های برقی نیست و تمام توانش را در حنجره و تکنیک خود دارد این ودیعه الهی همراه با صورت نیکو تمام مؤلفه‌های پیروزی را در اختیار او قرار داده است. بتازگی با خبر شدم محمدرضا اعرابی قصد ورود به بازار رسمی موسیقی را دارد. اگر این اتفاق رخ دهد بیگمان از او بسیار خواهیم شنید. "

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :
مطالب پیشنهادی