آکاایران : بازیکن های فوتبال همیشه جزء پرطرفدارترین کاراکترها در یک کشور می باشند و به نوعی یک سنبل برای مردم به حساب می آیند ، حالا این را در نظر بگیرید که این بازیکن دارای بازی فوق العاده و کارنامه خوب باشد ، اینجاست که طرفداران دوآتیشه ای برای خود پیدا می کند .یکی از بهترین و پرطرفدارترین بازیکن های فوتبال جواد نکونام است ، که بیشتر شما آن را می شناسید و نیاز به معرفی ندارد ، اما شاید برایتان جالب باشد تا بیوگرافی این بازیکن خوب ایران را بخوانید . پس با ما در قسمت بیوگرافی آکاایران همراه باشید تا به بیوگرافی جواد نکونام و تصاویری از این بازیکن خوشنام بپردازیم.

 
 
جواد نکونام ۱۶ شهریور سال ۱۳۵۹ در شهر ری تهران متولد شد.
 
وی در درتیم های پاس تهران، الوحده و الشارجه امارات و اوساسونای اسپانیا بازی کرده است و در سال 2006 نیز در بین 10 بازیکن برتر آسیا قرارداشت.

 نکونام فوتبال حرفه ای را از بازی در تیم های پایه باشگاه سایپا آغاز کرد و در سال 1377 به تیم پاس تهران پیوست. با بازی های درخشانش در دو فصل نخست حضورش در پاس، به تیم های ملی جوانان و امید ایران دعوت شد و از آنجا به بازیکنی شناخته شده در فوتبال ایران تبدیل شد.

 او 7 فصل را در تیم پاس با موفقیت سپری کرد و به کاپیتانی این باشگاه رسید. اوج حضور او در پاس بازی های درخشانش در جام باشگاه های آسیا در سال 2005 بود.

به نقل از آکاایران : بازی های نکونام در این جام باعث شد تا باشگاه کایزرس لاترن آلمان به او پیشنهاد بدهد، اما با مخالفت مصطفی دنیزلی، سرمربی وقت پاس، این انتقال منتفی شد.

نکونام در آخرین بازی اش با پیراهن پاس، مقابل پرسپولیس در لیگ برتر انجام داد که از داور کارت قرمز دریافت کرد. پس از این بازی او به باشگاه الوحده امارات رفت.

در میانه لیگ امارات، به باشگاه الشارجه امارات رفت و پس از بازی در جام جهانی 2006، از میان 3 تیم هرتابرلین و کایزرس لاترن آلمان و اوساسونا اسپانیا، اوساسونا را برگزید.

نکونام اولین بازیکن ایرانی است که در لالیگا بازی کرده است. او در نخستین فصل حضور در لالیگا، به بازیکن ثابت تیمش تبدیل شد و توانست با گل طلایی که در جام یوفا مقابل بوردو فرانسه زد، به بازیکنی محبوب در تیمش بدل شود. بازی خوب او باعث شد تا اوساسونا به فکر جذب بازیکن ایرانی دیگری بیفتد و مسعود شجاعی را بخرد.

نکونام در 22 دی سال 1379 و درحالی که تنها 19 سال و 31 روز سن داشت، برای نخستین بار پیراهن تیم ملی ایران را در دیدار دوستانه برابر اکوادور برتن کرد و در سال 1387 بعد از مهدی مهدوی کیا کاپیتان دوم تیم ملی فوتبال ایران به حساب می آمد.

با ما همراه باشید تا در ادامه تصاویری از جواد نکونام را مشاهده کنید.

بهترین بازیکنان تیم ملی

بیوگرافی جواد نکونام

فوتبالیست ها

تصاویر جواد نکونام

فوتبال

عکس جواد نکونام

بازیکنان فوتبال

جواد نکونام

برترین بازیکن های فوتبال

جواد نکونام

عکس جواد نکونام

جواد نکونام

جواد نکونام بیوگرافی

عکس جواد نکونام

تصاویر جواد نکونام

بیوگرافی جواد نکونام

زندگینامه جواد نکونام

جواد نکونام

عکسهای جواد نکونام

بیوگرافی جواد نکونام

بیوگرافی کامل جواد نکونام

تصاویر جواد نکونام

جواد نکونام

جواد نکونام

جواد نکونام وهمسرش

عکس جواد نکونام

منبع:همشهری آنلاین