جایزه جدید
تنوع نقش‌هایی که او ایفا کرده بسیار زیاد است و از ژانرهای وحشت, ظالمانه و تخیلی گرفته تا احساسی و طنز و کودکانه را شامل می‌شود. ,اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دن


جودی فاستر جایزه یک عمر دستاورد لورا زیسکین را از جشنواره فیلم آتنا دریافت می کند.
جودی فاستر این جایزه را از جشنواره فیلم آتنا 2015 و برای تاثیری که در صنعت فیلمسازی داشته، دریافت خواهد کرد.

این بازیگر که دو جایزه اسکار در کارنامه‌اش دارد، در کنار شیلا نویس رییس بخش مستند شبکه اچ‌بی‌او ، جینا پرینس-باوود نویسنده، کارگردان و تهیه کننده و نیز گتی شولمن تهیه کننده برنده اسکار از دریافت کنندگان جوایز جشنواره فیلم آتنا خواهد بود.

فاستر در بیانه‌ای گفت: افتخار بزرگی است که جایزه لورا زیسکین را از جشنواره فیلم آتنا دریافت می کنم؛ جشنواره‌ای که از قدرت، خلاقیت و رهبری زنان دز صنعت فیلمسازی تجلیل می کند و اینها همه ارزش هایی هستند که من عمیقا به آنها متعهدم و با این جشنواره می توانم بار دیگر در میان همکاران خود باشم.

فاستر که اخیرا کارگردانی قسمت‌هایی از سریال «خانه پوشالی» و «نارنجی سیاه جدید است»‌ را انجام داده، قرار است در فیلم «هیولای پول» در کنار جرج کلونی، جولیا رابرترز و جک اوکانل نقش آفرینی کند.

جشنواره فیلم آتنا از سوی کالج برنارد مرکز آتنا برای تحقیقات سینمایی اهدا می‌شود و بیش از هر چیز از فعالیت‌های زنان در صنعت فیلم تجلیل می کند. این جشنواره از 5 تا 8 فوریه 2015 برگزار می‌شود.

جودی فاستر 52 ساله بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده آمریکایی برنده 2 جایزه اسکار، 3 جایزه بفتا و یک گوی زرین گلدن گلوب است. او که بازیگری خود را از 3 سالگی آغاز کرده، برای بازی در فیلم «راننده تاکسی» نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد. او جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را در سال ۱۹۸۸ برای بازی در فیلم «متهم» دریافت کرد و با درخشش در فیلم «سکوت بره‌ها» در نقش کلاریس استارلینگ، یک مامور اف‌بی‌آی که به دنبال افشای راز چند قتل زنجیره‌ای بود، تحسین منتقدین بین‌المللی و دومین جایزه اسکار خود را به عنوان بازیگر نقش اول زن دریافت کرد.

تنوع نقش‌هایی که او ایفا کرده بسیار زیاد است و از ژانرهای وحشت، ظالمانه و تخیلی گرفته تا احساسی و طنز و کودکانه را شامل می‌شود. 
منبع : mehrnews.com

گردآوری بیوگرافی آکاایران
منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :