بارداری مهناز افشار هیچ مشکلی برای فیلم بوجود نمی آورد! - اخبار ستاره ها ، اخبار چهره ها ، سلبریتی ها
درباره بارداری ایشان هیچ مشکلی وجود ندارد و در ادامه هم با هم کار می‌کنیم البته تا جایی که بشود.,اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره ها


«عشق تعطیل نیست» جدیدترین ساخته بیژن بیرنگ است، مجموعه‌ای که کارگردانش تصمیم گرفته آن را مانند کار قبلی‌اش «شام ایرانی» برای شبکه نمایش خانگی بسازد.گرچه بیرنگ طرح اولیه این سریال را به تلویزیون داده بود و می‌‌خواست برای این رسانه کار کند اما به دلیل محدودیت‌های تلویزیون این اتفاق میسر نشد.

در کارنامه بیژن بیرنگ ساخت سریال‌های خاطره‌انگیزی چون «خانه‌‌سبز»، «همسران»، «دنیای شیرین دریا» و... به چشم می‌خورد و این سریال نیز در حال و هوای کارهای قبلی او ساخته شده. «عشق تعطیل نیست» داستان رها با بازی محمدرضا گلزار و نفس با بازی مهناز افشار، زوجی جوان است که در آستانه هفتمین سالگرد ازدواج‌شان با اتفاقی روبه‌رو می‌شوند که زندگی خود و اطرافیانشان را تحت‌تاثیر قرار می‌‌دهد.

در میانه تصویربرداری این مجموعه بود که خبر بارداری مهناز افشار و تعطیل شدن این پروژه به دلیل آماده نبودن متن‌ها شنیده شد. بیژن بیرنگ در گفت‌وگویی به همه این حواشی پاسخ داده و از ویژگی‌های سریالش گفته است.

*آقای بیرنگ از حواشی که اخیرا درباره ساخت سریال به وجود آمده بگویید؟
چه حواشی‌ای؟!

*تعطیلی کار به دلیل آماده نبودن فیلمنامه و بارداری خانم افشار...
اصلا چنین موضوعی صحت ندارد و کار تعطیل نشده من 5 قسمت ساختم و فکر کردم باید بایستم و به نتیجه کارم نگاه کنم. اگر راهی که می‌روم درست باشد. حتما ادامه می‌دهم و اگر راهم درست نیست حتما تغییرش می‌دهم. درکار رسانه‌ای باید ارزشیابی انجام داد. من در مسیر حرفه‌ای که حرکت می‌کنم حتی اگر لازم باشد تیم کاری و هنرپیشه‌هایم را هم عوض می‌کنم، نگاهم را به فرمی که اجرا می‌کنم نیز عوض می‌کنم. کاری که در گذشته هم انجام دادم. من یک قسمت از «همسران» را ساختم، دور انداختم و با هنرپیشه‌های جدید کار را ادامه دادم.

در «خانه سبز» قرار بود من با شخص دیگری سریال را بسازم ولی وقتی مرحوم آقای شکیبایی آمدند من خیلی چیزها را تغییر دادم. جزیی‌ترین تغییر این بود که نریشن ابتدای کار به سریال اضافه شد، چون آقای شکیبایی دارای عمقی بودند که می‌شد با آن حرف‌های عمیق‌تری را زد. همیشه در مورد ایشان گفتم، ایشان حرف‌هایی را که به ظاهر شبیه به شعار می‌آمد تبدیل به شعور واقعی می‌کرد.

*پس در ادامه باید منتظر اتفاق‌های غیرمنتظره‌ای باشیم. درست است؟
می‌تواند اینطور هم باشد. فصل اول کار که از ششم بهمن وارد بازار شده ماجرای دیگری دارد و شاید اصلا هیچ‌کس نتواند حدس بزند در فصل بعدی چه اتفاقاتی خواهد افتاد و قطعا تغییرات بزرگی در آن خواهد دید از تغییر بازیگرها تا تغییر متن و چیزهای دیگر. کسانی که اینطور حرف می‌زنند من و سبک کارم را نمی‌شناسند. من اولین بار است که این توضیحات را درباره کارم می‌دهم و این حاشیه‌ها واقعا درست نیست. ممکن است من این سریال را ادامه بدهم، ممکن هم هست ادامه ندهم و هر کاری بهتر باشد انجام دهم. مگر می‌شود به درست راهی مطمئن نباشی و آن را ادامه دهی؟ «عشق تعطیل نیست» پروژه‌ای است که من سه سال درباره‌اش فکر و تحقیق کردم و به نوعی تجربه زندگی من است، پس باید ادامه پیدا کند و حتما هم ادامه پیدا می‌کند. ما به زودی کار را با نگاهی جدید شروع می‌کنیم. منظورم از نگاه جدید تغییر و تحول خیلی گسترده نیست.

*شاید منتظر بازخورد مخاطب هم هستید تا با توجه به آن، کار را ادامه دهید.
بله. تا به حال مگر غیر این بوده؟ مگر می‌شود مخاطب را نشناخت و ادامه داد. هر کسی امروز در سال 1393 که در انتهایش هستیم بگوید من مخاطبم را می‌شناسم به نظرم اشتباه است. با روشی که هنرمندان ما در این سال‌ها در برنامه‌سازی پیش گرفته‌اند، من می‌گویم این شناخت اتفاقات بسیار کم است. ما باید برای بچه‌های همین جامعه کار بسازیم، همین بچه‌هایی که با چوب در خیابان دنبالشان می‌کنیم و می‌خواهیم به آنها راه و روش زندگی یاد بدهیم. ما اگر می‌خواهیم به جامعه کمک کنیم باید به همین بچه‌ها کمک کنیم، نه به جیب، اعتبار و جایگاه خودمان تا مخاطب را نشناسیم نمی‌توانیم قدمی برداریم و من امروز نمی‌توانم ادعا کنم مخاطب را می‌شناسم.

*بارداری مهناز افشار چقدر مانع حضورش در فصل‌های بعدی می‌شود؟
روزی که من این سریال را نوشتم نگاه اصلی‌ام این بود که نقش خانم این مجموعه را که اسمش نفس است و قهرمان قضیه است خانم افشار بازی کند. من به شخصیت‌های زن اهمیت زیادی می‌دهم، خیلی دلم می‌خواهد شخصیتی از زن را نشان دهم که هم جذاب است و هم نسبت به زندگی تفکرات خاص دارد، آدم شیرینی که من می‌شناختم خانم افشار بود. اما درباره بارداری ایشان هیچ مشکلی وجود ندارد و در ادامه هم با هم کار می‌کنیم البته تا جایی که بشود. البته به دلیل سفر خارج از کشوری که دارند فعلا منتظرشان می‌مانیم و  قصه را به سمت و سوی دیگری نمی‌بریم تا ببینیم چه می‌شود به هر حال ما یک خانواده‌ایم.

*با این شرایط به قصه و کلیت کار آسیبی وارد نمی‌شود؟
به هیچ خطی از قصه صدمه‌ای نخواهد خورد و یقینا به این نکته معتقدم هر اتفاقی بیفتد حتما خداوند در آن حکمتی قرار داده.

*ذهنیتی که گفتید از خانم افشار داشتید چقدر برگرفته از کارهای قبلی ایشان مثلا «آتش‌بس» بود؟
اصلا نمی‌توان گفت برگرفته از کارهای گذشته ایشان بوده. شناختی بود که من از توانایی، نوع و جنس بازی ایشان پیدا کردم. موقعی که من «همسران» و «خانه سبز» را شروع کردم از خانم مهران مهین‌ترابی نیم ساعت کار دیده بودم و فکر کردم ایشان توانایی‌های خاصی برای انجام یکسری کارهای خاص دارند، اشتباه هم نکردم. همان‌طور که در مورد آقای گلزار که به نظر من یک سوپراستار خیلی خوب و محترم است اشتباه نکردم. در مورد آقای خمسه هم همینطور است که تا به حال با ایشان کار نکرده بودم. درباره خانم بهنوش بختیاری هم همین نظر را دارم و به نظرم عالی و هنوز یک استعداد کشف نشده است. یک هنرمند جوان دیگر هم در این کار هست به نام آقای زانیار خسروی که او هم بسیار خوب و دوست داشتنی است.

*استفاده از چهره‌های محبوبی مثل محمدرضا گلزار با مهناز افشار چقدر برای جذب مخاطب بیشتر و پرفروش‌تر شدن کار بود؟
به نظر من این فکر اشتباه بسیار بزرگی است که حضور این بازیگران برای بازار و فروش بیشتر تلقی شود. اگر اینطور باشد موقعی که آقای شکیبایی هم در «خانه سبز» و «همسران» بازی کردند من باید چنین نگاهی به ایشان داشتم. چرا آن موقع این حرف‌ها زده نشد. آن موقع آقای شکیبایی یکی از بزرگ‌ترین سوپراستارهای سینما بودند و البته هنوز هم هستند این نگاه هم به نظرم حاشیه‌ای و غلط است. به هر چیزی نباید نگاه مادی داشت، حداقل تجربه زندگی 36 ساله من در هنر چنین چیزی را تعریف نمی‌کند و هر کسی این تعریف را به من ربط دهد دلگیر و ناراحت می‌شوم.

*استفاده از رنگ و خلق فضای شاد که حس بصری زندگی در آن جاری است همیشه در کارهای شما دیده می‌شود در «عشق تعطیل نیست» هم این اتفاق افتاده؟
در این سریال این اتفاق خیلی افتاده شاید نزدیک به یک سال فقط ساخت دکور ما طول کشید و خواستیم همه چیز به درست‌ترین شکل ممکن اتفاق بیفتد. به لحاظ سبک کار و نه فقط دکور و فضاسازی ما ریسک‌بزرگی با سرمایه‌ کردیم و وارد حیطیه‌ای شدیم که تا به حال آزمون نشده بود ولی همیشه دوست داشتم سبک کمدی سیتکام (کمدی موقعیت» را وارد ادبیات نمایشی خودمان کنم. امیدوارم این اتفاق افتاده باشد و خدا ما را یاری کند.منبع : تماشاگران امروز

گردآوری بیوگرافی آکاایران
منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :