فیس‌بوک و اینستاگرام نیکی کریمی چه می‌گوید؟ - اخبار ستاره ها ، اخبار چهره ها ، سلبریتی ها
فیس‌بوک و اینستاگرام نیکی کریمی چه می‌گوید؟ نیکی کریمی,شخصیت شناسی,فیس بوک,اینستاگرام,اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره ها
مجله زندگی ایده آل - شقایق جعفری : تحلیل حضور شخصیت‌های مهم هنری در شبکه‌های پرطرفدار اجتماعی شاید بهترین و نزدیک‌ترین مسیر برای ورود به افکار و دغدغه‌های روزمره آنهاست؛ دغدغه‌هایی که با اشتراک گذاشتن‌شان در صفحات مجازی قدم اصلی را در برقراری ارتباط با طرفداران و مخاطبان خود برمی‌دارند. در این شماره دکتر علیرضا شیری، دانش‌آموخته روانشناسی در دانشگاه آکسفورد و مدرس روانشناسی شخصیت با بررسی پست‌های به‌اشتراک گذاشته نیکی کریمی در فیس‌بوک و فیس‌بوک و اینستاگرام نیکی کریمی چه می‌گوید؟ نیکی کریمی,شخصیت شناسی,فیس بوک


رؤیاهای‌تان را ارزان ازدست ندهید

10 سال قبل در یکی از سخنرانی‌هایم درباره زندگی توانگرانه، نیکی کریمی به خواهش من، درباره موفقیت با بیان منحصربه‌فردی به دانشجویان گفت: «رؤیاهای‌تان را ارزان ازدست ندهید.»

در این سال‌ها گاهی اوقات افتخار نقد روانکاوانه فیلم‌های او را داشته‌ام و اسفند گذشته هم میزبان وی در برنامه «شب قصه توانگری» در فرهنگسرای اندیشه بودم که برای صدها نوجوان قصه شکست و پیروزی انسان را گفت؛ مراسمی که «کمتر کسی می‌داند که او هدیه فرهنگسرا برای حضورش در جلسه را به همراه مردم حاضر در آن شب زیبا به جمعیت امام علی (ع) هدیه داد تا در خدمت به کودکان بدسرپرست شهرری هزینه کنند».

فیس‌بوک و اینستاگرام نیکی کریمی چه می‌گوید؟ نیکی کریمی,شخصیت شناسی,فیس بوک


 وقتی دوستانم در مجله زندگی ایده‌آل از من خواستند درباره صفحه اجتماعی این بانوی سینمای جهان و ایران بنویسم، چند شبی طول کشید تا بتوانم ذهنیاتم را کمی مرتب و تقدیم شما کنم.

آدم‌ها چطور مشهور می‌شوند؟

 شهرت امری چند لایه است که به کیستی شما و کسانی که می‌خواهید در بین‌شان مشهور باشید، ربط دارد.    شهرت حرفه‌ای داریم و شهرت غیرحرفه‌ای، (محبوبیت اجتماعی)،  ممکن است فلان نویسنده بین دوستداران ادبیات تخیلی، بسیار محبوب باشد ولی به‌خاطر فعالیت اجتماعی خاصش محبوبیت بین افراد غیرمرتبط با حوزه تخصصی‌اش نیز داشته باشد.   وقتی می‌گویند فلانی مشهور است، سوال درست این است که در چه چیزی و بین چه کسانی؟

شهرت یک جوان پارکورکار را احتمالا مردان شاغل در کارخانه سیمان نه متوجه می‌شوند و نه علاقه‌ای دارند، درحالی که ممکن است بین گروهی از جوانان ورزشکار آن محل مهم باشد. اما وقتی به ورطه هنر می‌رسیم به طیف وسیعی از افراد مشهور برمی‌خوریم که توسط بعضی افراد درحد بالایی ستایش می‌شوند و البته افراد زیادی هستند که اساسا او را نمی‌‌شناسند و احتمالا بیشر از یک اسم هم ارتباطی با او برقرار نکرده‌اند.

فیس‌بوک و اینستاگرام نیکی کریمی چه می‌گوید؟ نیکی کریمی,شخصیت شناسی,فیس بوک


دلمشغولی نیکی کریمی کتاب است


دکتر شیری: وقتی به نیکی کریمی می‌رسیم هم باید از شهرت حرفه‌ای او صحبت کنیم و هم محبوبیت اجتماعی‌اش. نیکی کریمی کارگردانی است باسواد، بسیار کتاب خوانده که همچنان می‌خواند. در گفت‌وگویی که در «شب قصه نوجوان توانگر» میزبان او بودیم، گفت که از سن خیلی کم بزرگ‌ترین دلمشغولی‌اش کتاب بوده است. در صفحه فیس‌بوک و اینستاگرام نیکی کریمی چه می‌گوید؟ نیکی کریمی,شخصیت شناسی,فیس بوک


دکتر شیری: نیکی کریمی بسیار پر سفر است بنابراین از خاطرات سفرش برای‌مان لحظاتی را به اشتراک می‌گذارد. او کارگردان مشهوری است که در معتبرترین محافل سینمایی جهان به‌عنوان داور یا فردی برگزیده یک جایزه، دعوت شده و می‌شود. عکس‌هایی که از این محافل برای‌مان می‌گذارد پیامی نهفته دارد و آن امید دادن به هزاران زن ایرانی است که از تحقق رؤیاهای بزرگ خود دست نکشند؛ رؤیای وسعت دادن به استعداد خویش.

انسان‌ها را ارج می‌گذارد

پست‌های پرتعداد او از مظلومیت‌های کشتار غزه و آزادی انسان و دنیای بدون جنگ هم از دغدغه‌های ذهنی اوست که با ویژگی‌های شخصیتی او پیوند خورده و با هر اتفاقی آن را با مخاطبانش در میان می‌گذارد.

دکتر شیری: وقتی از نیکی کریمی صحبت می‌کنیم از زنی درونگرا، شهودی، پراحساس و منظم صحبت می‌کنیم که در مدل شخصیت‌شناسی میرز بریجز MBTI اذعان می‌دارد که این افراد خلاقیت و شهودی قوی دارند و انسان‌ها برای آنها مهم‌تر از عنوان‌های‌شان هستند. شما رد چنین شخصیتی را نه‌تنها در فیلم‌های او که در پست‌های فیس‌بوک و فیس‌بوک و اینستاگرام نیکی کریمی چه می‌گوید؟ نیکی کریمی,شخصیت شناسی,فیس بوک


می‌بینید که برایش انسان‌ها، رؤیاهای‌شان، جامعه جهانی، غزه، عوامل تولید فیلم و ... مهم هستند، درحالی که بسیاری از افراد با قرار دادن عکس آدم‌های مهم در شبکه‌های اجتماعی، برای خود شبکه استراتژیک جمع و جور می‌کنند، نیکی کریمی دقیقا حس خود را بازتاب می‌دهد و کسانی که او را از نزدیک بشناسند، می‌دانند زنی است موقر و ساکت که از تعریف و تمجید خجالت می‌کشد و زیبایی‌های نسبت داده شده به خودش را به گویندگان بازتاب می‌دهد.

دکتر علیرضا شیری مدرس روانشناسی شخصیت: نیکی کریمی به مسائل اجتماعی حساس است، چه در فیلم سوت پایان چه در واکنش فیس‌بوک و اینستاگرام نیکی کریمی چه می‌گوید؟ نیکی کریمی,شخصیت شناسی,فیس بوک


- پست منتشر شده نیکی کریمی با این توضیح: «یک کتاب فوق‌العاده... نظریه انتخاب از دکتر ویلیام گلسر.» این کتاب با عنوان چارت تئوری انتخاب شده و با ترجمه دکتر علی صاحبی با مضمون روانشناسی امید برای سازمان‌دهی افکار، پیشنهاد خوبی محسوب می‌شود.

فیس‌بوک و اینستاگرام نیکی کریمی چه می‌گوید؟ نیکی کریمی,شخصیت شناسی,فیس بوک


-  و اما یکی از تاثیرگذارترین کتاب‌های دوران نوجوانی نیکی کریمی... «اسارت بشری» نوشته سامرست موام.» این کتاب هم با ترجمه مهدی افشار با داستانی خواندنی از زندگی پسری معلول و زندگی و ماجراهایش در لندن می‌گوید.

فیس‌بوک و اینستاگرام نیکی کریمی چه می‌گوید؟ نیکی کریمی,شخصیت شناسی,فیس بوک


-  و اما کتاب مشهور «گرگ بیابان» نوشته هرمان هسه که نیکی کریمی آن را بارها با لذت خوانده است. این کتاب که با ترجمه قاسم کبیری در کتابفروشی‌ها یافت می‌شود داستانی است که خواندن آن به تمام افراد توصیه می‌شود.

فیس‌بوک و اینستاگرام نیکی کریمی چه می‌گوید؟ نیکی کریمی,شخصیت شناسی,فیس بوک


گردآوری بیوگرافی آکاایران
منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :