یادگیری زبان توسط کودکان از چه زمانی آغاز میشود؟ - اخبار ستاره ها ، اخبار چهره ها ، سلبریتی ها
به گزارش پرداد به نقل از تودی نیوز: پژوهشهای اخیر نشان داده است اگرچه در گذشته تصور میشد که بچه ها از ماههای ابتدای تولد شروع به یادگیری زبان میکنند اما طبق آخر

به گزارش آکاایران به نقل از تودی نیوز:
پژوهشهای اخیر نشان داده است اگرچه در گذشته تصور میشد که بچه ها از ماههای ابتدای تولد شروع به یادگیری زبان میکنند اما طبق آخرین پژوهشها زمان یادگیری و شناخت زبان از رحم مادر آغاز میشود.
طبق این مطالعات بچه ها حتی پیش ازتولد شروع به یادگیری و شناخت واژه های زبانی میکنند . طبق این گزارشات از هفته ده بارداری جنین در رحم مادر توانایی تشخیص واژه های زبانی را دارد
مسئول این تحقیقات میگوید بیش از 30 سال است که ما به این نتیجه رسیده ایم که جنین در رحم مادر صدا را میشنود و حالا مشخص شده است بچه ها صداهای خاصی که مخصوص واج های هر زبانی است و توسط مادر ادا میشود را درک میکنند.
حدود 40 دختر و پسر تازه متولد شده در این زمینه در دو کشور سوئد و انگلستان مورد آزمایش قرار گرفتتند. این نوزادان با شنیدن واج های زبان مادری خود عکس العمل هایی نشان میدانند که هاکی از این مسئله است که آنان این زبان را درک میکنند.
نکته جالب اینکه  بچه ها به صدای مادر خود حتی وقتی به زبان بیگانه صحبت میکرد عکس العمل نشان دادند.طبق این تحقیقات مشخص شد که بچه ها واج های زبانی را از هنگامیکه در رحم مادر هستند درک میکنند.

تهیه و ترجمه:: گروه خبری پرداد / پریسا دهقان

منبع : pardad.ir

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :