زومجی - امیررضا محمدخواه:  این بار به سراغ یکی از دوست داشتنی ترین بازیگر های سینما رفته ایم: آرنولد شوارتزنگر. همه تا حدودی او را می شناسیم و قرار است ۲۰ حقیقت ناگفته درباره ی او را فاش کنیم.

,۲۰ حقیقت جالب و خواندنی در مورد آرنولد شوارتزنگر آرنولد,ترمیناتور,بدنسازی,اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره ها


بعضی از انسان های با استعداد در هر زمینه ای استعداد دارند. آرنولد شوارتزنگر در زمینه های ورزش (,۲۰ حقیقت جالب و خواندنی در مورد آرنولد شوارتزنگر آرنولد,ترمیناتور,بدنسازی,اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره ها


۱-  او هیچ وقت در فیلم نابودگر ۲ پلک نزد. البته برای یک بازیگر بسیار دشوار است که بدون پلک زدن بتواند با تفنگ شلیک کند.

۲- در فیلم نابودگر ۲، آرنولد تنها ۷۰۰ کلمه به زبان آورد و ۲۰ میلیون دلار دستمزد گرفت. این فیلم یکی از گران ترین فیلم های ساخته ی شده ی آن زمان بود.

۳- آرنولد شوارتزنگر قادر بود تا وزنی معادل ۶۸۳ پوند (۳۰۹ کیلوگرم) را بالا بلند کند. امروزه بدنسازان سراسر دنیا در جشنواره کلاسیک آرنولد رقابت می کنند. این جشنواره در واقع یک همایش سالانه ی ورزش های چندرشته ای است که در شهر کولومبوس ایالت اوهایو آمریکا برگزار می شود.

,۲۰ حقیقت جالب و خواندنی در مورد آرنولد شوارتزنگر آرنولد,ترمیناتور,بدنسازی,اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره ها


۴- گوستاو شوارتزنگر، پدر آرنولد شوارتزنگر جزو اعضای دواطلبانه ی ارتش نازی آلمان بود. گوستاو یک افسر پلیس در کشور اتریش بود که در تاریخ ۱ مارس سال ۱۹۳۸ (۱۰ اسفند ۱۳۱۶) به صورت داوطلبانه به ارتش نازی آلمان پیوست. نازی نام ارتش آلمان از سال ۱۹۳۵ تا ۱۹۴۵ بود که در آن زمان هیلتر در رأس امور کشور قرار داشت.

,۲۰ حقیقت جالب و خواندنی در مورد آرنولد شوارتزنگر آرنولد,ترمیناتور,بدنسازی,اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره ها


۵- فیلم End of Days در سال ۱۹۹۹ تنها فیلم آرنولد است که در آن نقش انسانی را دارد که کشته می شود. منتقدان End of Days را بدترین فیلم شوارتزنگر خطاب کردند. این فیلم از نظر درآمد مالی ناامیدکننده و یک فاجعه از نظر تحلیل منتقدان بود. مطمئنا فیلم های آرنولد در دهه ی ۸۰ و ۹۰ را به خاطر دارید که او یک تنه، یک لشکر را به رگبار می بست، بدون اینکه حتی کوچکترین آسیبی ببیند!

۶- آرنولد حقوق سالانه ی ۱۷۵ هزار دلار حاصل از فرماندار شدن را قبول نکرد و تمام این پول را به سازمان های خیریه اهدا کرد. او درآمد بسیار بالایی را در هالیوود جمع آوری کرده بود و نیاز به دریافت حقوق سالانه ی فرمانداری نداشت و در عوض آن را صرف امور خیریه کرد تا از نظر محبوبیت بتواند بیش از پیش در دل مردم جای گیرد.

۷- کتاب رکورد جهانی گینس، از آرنولد به عنوان «کامل ترین و عالی ترین بدن تاریخ جهان» نام برده است. او پس از قهرمانی های پی در پی در مسابقات مستر المپیا سال دهه ی ۷۰ مفتخر شد تا در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شود.

,۲۰ حقیقت جالب و خواندنی در مورد آرنولد شوارتزنگر آرنولد,ترمیناتور,بدنسازی,اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره ها


۸- در تیتراژ پایانی فیلم هرکول در نیویورک سال ۱۹۶۹، عبارت «آرنولد استرانگ (قوی)» به جای نام واقعی آرنولد شوارتزنگر نوشته شده بود و این اتفاق تنها مختص این فیلم است. تهیه کننده ی فیلم احتمال می داد که نام فامیلی آرنولد (شوارتزنگر) برای مخاطبان قابل هضم نخواهد بود.

۹- آرنولد شوارتزنگر متولد ۳۰ ژوئن ۱۹۴۷ (۸ تیر ۱۳۲۶) شهر تال واقع در کشور اتریش است. اما نکته ی جالب اینجاست که او رسما در سال ۱۹۸۳ (۱۳۶۱) تابعیت آمریکایی می گیرد.

۱۰- «من برمی گردم»، دیالوگ معروف او در فیلم نابودگر ۲ در اصل به صورت «من بازخواهم گشت» نوشته شده بود. او در فیلم های اخیر خود بارها این جمله را تکرار کرده است.

۱۱- زمانی که آرنولد در سال ۲۰۰۴ تعطیلات خود را در سواحل هاوایی می گذراند، به داخل اقیانوس پرید و یک مرد را از غرق شدن نجات داد. افرادی که آرنولد را به خوبی می شناسند، در این نکته تفاهم دارند که او تشنه ی جلب توجه است. خب شاید این نظریه درست باشد ولی نمی توان با قاطعیت در این باره صحبت کرد.

۱۲- مشخصات فیزیکی او در زمان اوج شهرت و قهرمانی به این صورت بود: بازوها ۵۷ سانتی متر، سینه ۱۴۶ سانتی متر، کمر: ۸۵ سانتی متر، ران ها ۷۴ سانتی متر، ساق پا ۵۰ سانتی متر، وزن بدن ۱۰۸ کیلوگرم و قد ۱۸۸ سانتی متر. در آن زمان او قوی هیکل ترین مرد در دنیای ,۲۰ حقیقت جالب و خواندنی در مورد آرنولد شوارتزنگر آرنولد,ترمیناتور,بدنسازی,اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره ها


۱۳- براساس صحبت های دوستان دوران کودکی آرنولد، او همیشه می گفت که هدفش در زندگی نقل مکان کردن به آمریکا، بازیگر شدن و ازدواج با یک دختر از خاندان کِنِدی است. او به تمامی این سه مورد دست پیدا کرد. ماریا شرایور (همسر سابق آرنولد)، خواهر زاده ی جان اف کِنِدی ( سی و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده ی آمریکا)، رابرت اف کِنِدی و تِد کِنِدی  بود.

۱۴- آرنولد شوارتزنگر به شدت از مجازات اعدام حمایت می کند. در سال ۲۰۰۵ حزب سبز پارلمان اتریش به خاطر این حرف تلاش کرد که او را از تبعیت اتریشی محروم کند.

 ۱۵- آرنولد شوارتزنگر می توانست در نقش هالک شگفت انگیز سال ۱۹۷۸ را بازی کند، اما به خاطر قد ش صلاحیت او را رد کردند. این نقش سرانجام توسط لو فریگنو بازی شد.

,۲۰ حقیقت جالب و خواندنی در مورد آرنولد شوارتزنگر آرنولد,ترمیناتور,بدنسازی,اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره ها


۱۶-  آرنولد در خانه ای بزرگ شد که هیچ تلفن، یخچال و سرویس بهداشتی در آن وجود نداشت. پدر او، با نظم و انضباط فرزندانش را بزرگ کرد و معتقد بود که این سخت گیری آن ها را قوی تر خواهد کرد.

۱۷- آرنولد دوبار به عنوان پر دستمزدترین بازیگر هالیوود شناخته شد و به نوعی سقف دستمزد یک بازیگر در هالیوود را دریافت کرده بود. او در فیلم نابودگر ۲ در سال ۱۹۹۱ دستمزدی معادل ۲۰ میلیون دلار و در فیلم نابودگر ۳ سال ۲۰۰۰، ۳۰ میلیون دلار دستمزد گرفت.

۱۸-  او اولین شهروند آمریکایی بود که ماشین غول پیکر هام وی داشت. این وسیله ی نقلیه یک خودرو نظامی چهارچرخ سبک با موتور دیزلی است که شرکت جنرال موتورز برای ارتش آمریکا طراحی و تولید کرده است. آرنولد برای پارک کردن ماشین اش در پارکینک نیاز به جایگاه دو ماشین معمولی داشت.

,۲۰ حقیقت جالب و خواندنی در مورد آرنولد شوارتزنگر آرنولد,ترمیناتور,بدنسازی,اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره ها


۱۹- اسم میانی او، آلویس است. اسم های مستعار معروف آرنولد عبارت است از: آرنیه (نام شخصیت خیالی در سریال کارتونی Hey Arnold)، بلوط اتریشی، کانن جمهوری خواه (اشاره به فیلم Conan the Barbarian در سال ۱۹۸۲)، بلوط استریا (نام شهری در جنوب اتریش)، فرماندار، مرد دونده، کاننِ فرماندار، دستگاه ماشینی.

۲۰- جالب است بدانید فقط آرنولد نیست که از سری های قبل فیلم نابودگر به جمع تیم جدید برای ساخت فیلم Terminator: Genisys (نابودگر: پیدایش) اضافه شده است. نام جیمز کامرون، کارگردان، تهیه کننده و نویسنده ی شاخص هالیوود هم در لیست فیلنامه نویسان و مشاوران اصلی ساخت این قسمت دیده می شود که امید ها را برای موفقیت این فیلم بیش از پیش کرده است. سال ۲۰۲۹، جان کانر رهبر گروه مقاومت نژاد انسان ها در مقابل ماشین ها، نبردی سخت را در شهر لس آنجلس که به مخروبه ای تبدیل شده تجربه می کند. وی با خبر می شود که ماشین ها با استفاده از سفر در زمان، سعی در نابودی کامل نسل بشر و تغییر تاریخ دارند. به همین خاطر تصمیم می گیرد تا فردی را برای محافظت از مادر خود به گذشته بفرستد. این فرد کایل ریس نام دارد.

می توان فیلم Terminator: Genisysرا ادامه قسمت های قبل دانست، چرا که داستان به شدت به قسمت های اول و دوم وفادار است. روبات T-800 که آرنولد نقش آن را بازی می کند در زمان گذشته از سارا کانر با بازی امیلی کلارک محافظت می کند و حتی با روبات قسمت اول فیلم ترمیناتور که از سوی دشمن به گذشته ارسال شده بود، مقابله می کند.

اگر از طرفداران سرسخت مجموعه ترمیناتور هستید، حتما از تماشای این تریلر و ویژگی های بارز این سری در قسمت جدید لذت خواهید برد. این فیلم تابستان سال ۲۰۱۵ اکران خواهد شد.منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :