آکایران :مجله زندگی ایده آل - محمد حسین زاده، مصطفی رفعت: تا چندی پیش شاید خیلی ها نمی دانستند که سینا حجازی خواننده جوان و خوش ذوق موسیقی کشورمان فرزند یکی از اساتید و پیشکسوتان عرصه بازیگری یعنی ,صدرالدین حجازی و سینا حجازی, پدر و پسر هنرمند سینا حجازی,صدرالدین حجازی,اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره ها،اخبار هنرمندان

آکاایران: صدرالدین حجازی و سینا حجازی، پدر و پسر هنرمندما از نسل های متفاوت هستیم!
     آقای حجازی اگر سینا پسر شما نبود، باز هم کارهای او را گوش می کردید؟
صدرالدین: وقتی از هنر در عرصه های مختلف اعم از شعر، نقاشی، موسیقی و. . . صحبت می کنیم یعنی خلاقیت، بدعت و به عبارتی نوآوری؛ به همین خاطر هنر و هر شاخه ای که آدمی تازگی و بدعت درآن نداشته باشد، ماندگار نیست. این پویایی و به روز بودن هنرمند است که باعث بالندگی او می شود. به هر حال من از نسل دیگری هستم و با جاذبه های خودش از موسیقی بزرگ شده ام اما بی تعصب و نگاه به این رابطه پدر و پسری کارهایش را می شنوم و دوست دارم. درست است که سبک و سیاق موسیقی سینا در نسل من متعارف نبوده اما وقتی می بینم مانند سایرین نیست و به نوعی هویت خاص خودش را دارد و مولف است برایم جذاب می شود.
     با همین نگاه بی طرفانه این حرکت مستقل او را رو به موفقیت می بینید؟
صدرالدین: مهم ترین وجه کار سینا این است که روی پای خودش ایستاده و تا اینجای کار پیش آمده است. روزی که تصمیم گرفت مستقل شعر بگوید، کار بسازد و آن را اجرا کند احساس کردم آدم موفقی خواهد شد. چون در این عرصه اگر چشم به راه حس آدم دیگری باشید بخشی از موفقیت شما تحت تاثیر آن قرار می گیرد. ممکن است شاعری شعر بسیار خوبی هم بگوید اما آن شعر خوب با حس سینا همخوان و همسو نباشد. وقتی سینا خودش شعر کارش را می گوید و آن را می سازد و می خواند، در کارش احساس تضاد و غریبگی نمی بینید و متوجه می شوید چقدر همه عناصر کار همجنس است.
     پس شما شکل متفاوت و تازه کارهای سینا را دوست دارید؟
صدرالدین: بله و به نظرم راهش را درست انتخاب کرده است. وقتی نوآوری درست باشد، خوشایند است؛ چه در عرصه خارجی و چه داخلی ابداعات خلاقانه جالب توجه بوده اند؛ مثلا حتی در موسیقی سنتی کشور ما آنها که یکنواخت کار نمی کنند و به سمت تلفیق آمده اند، بیشتر به موفقیت رسیده اند. نمونه های خوبی داریم، مثلا ایرج خواننده بزرگی است اما پسر ایشان، احسان با کارهای جدیدش موفق تر شد یا آقای شجریان نیز یک نمونه دیگر است اما همایون با کار اخیرش که برای فیلم «آرایش غلیظ» اجرا کرد اتفاق جذاب و خوبی را خلق کرد. این تنوع و تکثر باید باشد.
آدم های همفکر جذب هم می شوند
     سینا جان شما هنگامی که شروع به این سبک کار کردید چقدر به جنس مخاطب کارهای تان فکر می کردید؟
سینا: من اصلا به فکر مخاطب نبودم؛ وگرنه مانند خیلی های دیگر کار می کردم. این را همیشه گفته ام مخاطب انتخاب نکرده ام. به نظرم آرتیست باید کاری را که می خواهد ارائه بدهد. همیشه یکسری آدم که هم عقیده و هم احساس تو هستند شما را پیدا می کنند. کسانی که شاید اگر قرار بود خواننده شوند به این شکل کار می کردند اما شاید به علت های مختلف مثلا تامین معیشت زندگی شان نتوانسته اند خواننده شوند. حالا من شرایطش را داشتم که خواننده شوم. همین حس و فکر مشترک باعث می شود که آدم ها از نوع خودشان را پیدا کنند. همیشه این مخاطب است که آرتیست را پیدا می کند. به نظرم اگر قرار باشد به خاطر مارکت دنبال مخاطب باشی هیچ وقت نمی توانی مخاطب مناسبی پیدا کنی چون مخاطب تغییر می کند اما آرتیست نباید تغییر کند. معتقدم آرتیست باید خط مشی داشته باشد. چون درنهایت آدم های همفکر جذب هم می شوند.
     شما اصلا نخواستید به سمت کار پدرتان بروید کما اینکه موقعیت آن نیز برای شما مهیا بود؟
سینا: نه، دوست نداشتم. به نظرم دنیای موسیقی عمیق تر است. من بهترین فیلمی را که دوست داشتم شاید درنهایت 4 بار دیده باشم اما موزیکی را که دوست داشتم یک عمر شنیده ام. شاید نظر پدرم برعکس باشد اما به عقیده من موسیقی ماندگارتر است.
     موسیقی عمیق تر است یا شخصی تر؟
سینا: خب وقتی شخصی بشود عمیق تر هم می شود؛ برای مثال من ممکن است با شنیدن یک موسیقی در تنهایی ام هزاران خاطره را زنده کنم اما این اتفاق با تماشای یک فیلم نمی افتد. در فیلم شما شاهد سرگذشت شخصیتی هستید که همه چیز آن از پیش مشخص شده است. این در حالی است که وقتی مثلا یک موسیقی را از من می شنوید ممکن است یاد خاطره یا آدمی بیفتید که ربطی به آن فضای موسیقی ندارد.
     شاید چون انتزاعی تر است. . .
سینا: این ویژگی موسیقی من است که اصلا در کارم به شما تصویری نمی دهم. تصویرسازی نمی کنم و این شما هستید که روی موسیقی من تصویر می گذارید. در واقع کارگردان فیلمی که در ذهن شما با موسیقی من است، خود شما هستید.
,صدرالدین حجازی و سینا حجازی, پدر و پسر هنرمند سینا حجازی,صدرالدین حجازی,اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره ها،اخبار هنرمندان


     یعنی شما متریال را می دهید و باقی اش با من شنونده است. . .
سینا: قطعا؛ مثلا من آهنگی را می خوانم که در آن به رویاپردازی پرداخته ام با یکسری لحن، اشعار و سازهایی که حس عاشقانه می دهد و این شما هستید که با معشوق خود در آن آهنگ زندگی می کنید. من نمی آیم عاشق و معشوقی را در کادر آن موزیک بگذارم و بگویم همین است. به نظر من این حس و حال موسیقی خیلی باحال تر است و بیشتر دوستش داشتم تا حضور در سینما و فیلم.
    جهان هستی براساس موسیقی است
     شما تنها پسر خانواده هستید؟
سینا: خیر، یک برادر دارم که سمت کارهای هنری نیامد.
     آقای حجازی شما این نگرانی را نداشتید که تنها یک پسر شما جذب هنر شد و او هم راه شما را ادامه نداد و در بخش دیگری از هنر مشغول شد؟
صدرالدین: اینکه دلم می خواست نام حجازی ها در بازیگری ادامه پیدا کند این طور نبود؛ هرچند شرایط برای سینا سهل الوصول بود. اما خب او کششی به این وادی نداشت و یادم هست از همان بچگی هم موسیقی را دوست داشت. ضمن آنکه در تایید حرف سینا که می گوید موسیقی ماندگارتر است می گویم که موسیقی برای مخاطب سهل الوصول تر است. شما می توانید موسیقی را در هر شرایطی و هر جایی گوش کنید؛ به همین خاطر با آدم ها عجین تر و نزدیک تر است. ضمن آنکه هنر نمایش هم باز نیاز به موسیقی دارد و اگر موسیقی نباشد آن اثر چیزی کم دارد.
موسیقی حسی تر و در عین حال عملی تر است. نگاه کنید حتی هزینه ساخت یک آلبوم به مراتب بسیار کمتر از تهیه یک فیلم است. حتی به این موضوع دقت کنید که شما می توانید در یک آلبوم مثلا 10 موضوع را در 10 ترک عنوان کنید اما در سینما شما فقط می توانید یک موضوع و حرف را بیان کنید.
     در واقع موسیقی پیشروتر و پیشگام تر از سینماست. . . ؟
صدرالدین: بله، زمانی که سینما نبود، موسیقی وجود داشت. اصلا موسیقی با آفرینش و خلقت درآمیخته است. جهان هستی براساس موسیقی است.  حتی همین راه رفتن ما هم براساس ریتم است. همه اتفاق های دنیا هارمونی دارد و به همین علت موسیقی دارای اعتبار ویژه ای است.
    پدر برای فرزندش یک الگوست
     جناب حجازی به نظر شما سینا هنرمند است؟
صدرالدین: سینا را منهای کارش در این عرصه اساسا به خاطر منشی که دارد هنرمند می دانم. در واقع منش هنرمندانه او برای من جذاب است چون حتی اگر کار موسیقی نمی کرد و در حرفه بازیگری حضور داشت آن را هنرمندانه انجام می داد. به فرض اگر قرار بود مجتمعی را بسازد آن را هم هنرمندانه می ساخت. این حس هنری در وجود اوست.
     این حس را شما در تربیتش به او منتقل کردید؟
صدرالدین: به نظرم اگرچه بحث ژن مطرح است اما بخشی از آن هم اکتسابی است. این خیلی طبیعی است. پدر برای بچه اش یکی از الگوهاست. ارتباط پدر با فرزند، دیالوگ هایی که بین آنها برقرار می شود؛ محیط زندگی و. . . تاثیرگذار هستند. وقتی سینا می بیند که پدرش به شعر علاقه دارد ناخودآگاه او هم کنجکاو می شود؛ همان طور که من علاقه به شعر را از پدرم دارم.
     پدرتان شعر هم می گفتند؟
صدرالدین: بله اما ایشان در واقع روحانی بودند. من هم از پدرم تاثیر گرفتم. به یاد دارم 13 ساله بودم که بالای منبر رفتم.
     وقتی با این زمینه خانوادگی وارد هنر شدید مخالفت نکردند؟
صدرالدین: اتفاقا ایشان ذهن روشنی داشتند و بسیار مرا تشویق کردند. یادم نمی رود که به من گفتند اگر بتوانی بازیگر خوبی شوی خیلی بهتر از آن است که یک واعظ معمولی باشی. او معتقد بود که من با بازیگری می توانستم اثرگذارتر باشم و تشویق های ایشان خیلی به من کمک کرد.
     شما هم همین رویه را در رابطه با سینا در پیش گرفتید؟
صدرالدین: حتما همین طور بود. این مسیری بود که سینا خودش انتخاب کرد و من هم همیشه حمایتش کردم. البته گاهی مخالفت هایی بود اما به شکل منطقی قانع می شدم؛ مثلا در مورد شیوه شروع کارش دنبال چیزی بود که من مخالف بودم اما بعد دیدم این از اشراف او بر شرایط ناشی می شود و اتفاقا نظرش درست بود و جواب هم داد؛ مثلا من می گفتم بهتر است با تیتراژ تلویزیون شروع کنی اما او با تک آهنگ های اینترنتی موافق بود. البته شیوه او درست بود.
     و پذیرفتید که درست عمل می کند؟
صدرالدین: بله. به نظرم رابطه پدر و پسری که در یک مسیر هستند، حالا در شاخه های مختلف، می تواند به رابطه مرید و مرادی هم بدل شود که گاهی جای آنها می تواند تغییر کند. یعنی جایی که می بینم که اطلاعات و جهان بینی پسرم نسبت به حرفه اش از من بیشتر است، مرید او می شوم.
     اینکه پسرتان جاهایی اطلاعاتی بیشتر از شما داشته باشد باعث احساس خجالت در شما نمی شود؟
صدرالدین: اتفاقا این باعث افتخار من می شود. جاهایی بوده که من به سینا تاسی کرده ام.
,صدرالدین حجازی و سینا حجازی, پدر و پسر هنرمند سینا حجازی,صدرالدین حجازی,اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره ها،اخبار هنرمندان


همیشه ریتم را دوست داشتم
     سینا جان چه زمانی بود که خیلی جدی به سمت موسیقی رفتید؟
سینا: دانشجو بودم و درس می خواندم که دکتر یا مهندس بشوم. ترم 8 بودم و 6 واحد مانده بود که درسم در رشته مدیریت دولتی تمام شود. بعد دیدم دانشگاه به تو یاد می دهد که این مدرک به هیچ دردی نمی خورد. برای همین درس را رها کردم و آمدم سمت موسیقی گرچه این علاقه همیشه در من بود و یک دفعه ایجاد نشد.
     شما در موسیقی به سبک رگه پرداخته اید؛ در ذهن من نخستین چیزی که از این سبک شکل می گیرد نام باب مارلی است. شما هم با دیدن تصویر باب مارلی بود که خواستید دنبال این سبک بروید؟
سینا: من همیشه ریتم را دوست داشتم و نخستین سازی که شروع کردم تنبک بود. بعد دیدم سازی ایرانی است که من نمی توانم در آن کار خاصی انجام بدهم چون تا دلتان بخواهد در این زمینه مشاهیر داریم. برای همین سراغ تومبا رفتم. دوره نوجوانی من با تومبا و پرکاشن و. . . گذشت. نقطه طلایی این سازها در موسیقی رگه و آمریکای لاتین است یعنی از علاقه ای که به آن نوع موسیقی داشتم و می خواستم ببینم چطور این سازها را می نوازند درگیر این سبک موسیقی شدم.
     یعنی سازبندی کارهای شان شما را جلب کرد؟
سینا: درواقع اول آن ریتم بود که یقه من را گرفت و ریتم هم ساز شد و ساز هم رسید به موسیقی آمریکای جنوبی. کارهای کارلوس سانتانا را می شنیدم که عموما بی کلام بودند و بعد از آن پله پله به کارهای وکال مانند باب مارلی رسیدم.
     آن موقع می دانستید نام آن سبک رگه است؟
سینا: نه اینکه نشناسم. به هر حال شما وقتی دنبال سبک خاص از موسیقی برای شنیدن هستید اول از هر چیزی می خواهید بدانید سبکش چیست اما به شکل دقیق و کامل نمی دانستم رگه چیست. یعنی طوری نبود که به راحتی رگه را بین ریتم های آمریکای لاتین تشخیص بدهم. این پایه علاقه من به موسیقی به این شکل است.
     این جذابیت باعث شد بخواهید آن را دنبال کنید؟
سینا: عموم ملودی هایی که ما شنیده ایم شرقی است. برای همین این ملودی ها در ذهنم بود. آشنایی با آن سبک موسیقی باعث شد اینها را با هم تلفیق کنم و از دل آن ریتم ها و ضد ضرب ها و ملودی آشنای شرق خودمان رسید به این جنس از کار. همین حالا اگر تنظیم را از روی کارهای من بردارید خط ملودی اش ایرانی است.
     چرا سراغ کارهای باکلام رفتید که مجبور شوید به آن رنگ و بوی ایرانی بدهید؟
سینا: برای آنکه حرف داشتم. به نظرم و در نگاه من این طور است که هرکسی که به سمت موسیقی می آید حرفی برای گفتن دارد و می خواهد چیزی را بیان کند؛ مثلا من همیشه می خواستم درباره فاصله طبقاتی حرف بزنم. خب موسیقی مورد علاقه من هم این سبک است؛ برای همین در ترک «دیدی داری» آنها را با هم تلفیق کردم تا با شکل موسیقی محبوبم حرف دلم را بزنم. اگر حرف داشته باشی با موسیقی بدون کلام نمی توانی اغنا شوی و آن را بگویی.
     می توانیم بگوییم خواستید متفاوت باشید و کارهای متفاوت انجام بدهید که خودتان را برتر نشان بدهید؟
سینا: این اصلا نگاه و قضاوت صحیحی نیست چون من اصلا نمی خواستم بگویم موزیسین متفاوتی هستم. این سبکی بود که دوستش داشتم. اتفاقا الان شما در هر جای دنیا صحبت از رگه کنید می گویند خدا بیامرزدت؛ دوران طلایی آن تمام شده تو تازه می خواهی رگه کار کنی؟!! اما چون در مملکت ما این سبک نبود به آن انگ متفاوت بودن می زنند.
     البته این مساله یکه تاز بودن، سودهایی هم دارد. . . !
سینا: بله اما این طور نبود که من بخواهم مثلا از یک خط سیری بیرون بروم و بگویم همه مشکی پوشیده اند و در یک مسیر هستندپس من لباس قرمز بپوشم و از مسیر مخالف بروم.
    عنوان کرده اید که محسن چاووشی الگوی شما بوده اما من حس می کنم سبک کار شما بیشتر به کارهای سیروان خسروی نزدیک است. . .
سینا: من این را در مصاحبه های قبلی هم گفته ام که این شباهت ها را که می گویید نمی فهمم. گاهی انگار ما می ترسیم به کسی که ملاقاتش می کنیم بگوییم چهره ات جدید است، می گوییم مثلا پسرعمو یا دوستی دارم که خیلی شبیه شماست. انگار وحشت داریم یک سبک، یک آدم یا یک کار جدید بیاوریم و بپذیریم. این پذیرش در فرهنگ ما کم است. خواننده جدید که می آید باید بگوییم شبیه یک نفر قبلی است. نه ریتم آهنگ های من شبیه سیروان است و نه نوع خواندنم شبیه محسن چاووشی. به نظرم نه تنها شباهتی وجود ندارد بلکه با این شکل نگاه به خصوص در رسانه ها باعث می شویم آرتیست ها شبیه هم شوند.
     اگر شباهتی وجود ندارد پس چرا از سوی افراد مختلف مطرح می شود؟
سینا: به همین علت که گفتم. ضمن آنکه برای نخستین بار و از سمت شماست که می شنوم کارهایم شبیه کارهای سیروان خسروی است. او کارهایش الکترونیک است. حتی خوانش ما مثل هم نیست. شاید از نظر کاراکتری شبیه باشیم اما کارهای من ریتمیک نیست و برعکس سیروان ضدضرب است.
     در تیپ و ظاهر چقدر سعی کردید متفاوت باشید؟
سینا: راستش این کار را کردم. من به این مساله زیاد دقت می کردم که بعضی چهره ها هستند وقتی شابلون آنها را روی دیوار می زنند بسیار قابل تشخیص هستند یعنی از روی همان تصویر شابلونی می توانید آن شخص را بشناسید. انگار حتی شابلون تصویرشان امضای آنهاست. از آنجا که خدا به من موهای فری داده سعی کردم تمرکزم بیشتر روی آنها باشد که مثلا اگر روزی یک نفر شابلونی از من زد از روی موهای فرش مشخص بشود من هستم.
,صدرالدین حجازی و سینا حجازی, پدر و پسر هنرمند سینا حجازی,صدرالدین حجازی,اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره ها،اخبار هنرمندان


     روحیه انتقادی تان به غیر موسیقی انگار دامن خانواده را هم گرفته!؟
سینا: بله. البته انتقاد نبود و تعریف بود؛ مثلا آهنگ ماما که برای مادرم خواندم. شوخی هایی هم کردم که مثلا یکی از آنها را پاک کردم. مثلا در آلبومم نوشته بودم این کار را تقدیم می کنم به پدر و مادرم که زحمت به دنیا آمدن مرا کشیدند ولی چون حس کردم در ارشاد حذف می شود آن را پاک کردم.
    یک فرزند در هر سنی باشد برای پدرش همیشه بچه است!
     آقای حجازی شما این رویه سینا را می پسندید؟
صدرالدین: من دوست نداشتم سینا را در حرفه خودمان بیاورم چون خودم هیچ وقت حس خوبی نسبت به دوستانی که بچه های خودشان را وارد کار می کردند، نداشتم. خدا خسرو شکیبایی را رحمت کند؛ هنگام فیلمبرداری یک کار با هم در شهرستان همخانه بودیم. آن زمان جمعیت ایران حدود 65 میلیون نفر بود. به او گفتم خسرو من ایمان دارم در این جمعیت 65 میلیون نفری دست کم 10 یا 15 میلیون نفر مثل من و تو وجود دارد که استعداد و ذوق بازیگری را دارند اما حالا براساس شانس و تلاش و. . . شرایطی به وجود آمده که ما اینجا هستیم و 30 سال جلوی دوربین رفتیم.
چه بسا اگر این اتفاق برای آنها هم رقم می خورد الان یا جای ما بودند یا در کنار ما. برای همین مخالفم کسی بچه خودش را وارد عرصه کند چون همیشه احساس می کنم حضور این بچه جای یکی از آن 15 میلیون نفر را می گیرد. چون پسر من امکانش را داشت که دست کم در یک کار به خاطر پدرش بازی کند و خودش را نشان دهد اما آن پسر ندارد. راستش بچه من اگر خودش با علم، دانش، استعداد و تلاش خودش هم به این عرصه بیاید مردم باور نمی کنند و همیشه این فکر وجود دارد که پدرش او را وارد کرده است. البته سینا هم خودش این اکراه را داشت. حتی یک زمانی اتفاق افتاد که نقش یک داستان را برایش در نظر گرفتند آن هم با کارگردانی اهل نام و مولف اما خودش احساس کرد که این کار را دوست ندارد.
     پس تنها تجربه مشترک بازیگری شما همان کار «از بلور خون» بود که سینا نقش فرزند شما را داشت؟
صدرالدین: بله و چقدر هم تجربه خوبی شد. من و مصطفی طاری در نقش دو خلافکار بودیم. در بخشی از داستان من با همسر و فرزندم که سینا نقش آن را داشت درگیر می شوم، فرزندم در آن سکانس خون گریه می کرد تا جلوی درگیری من را بگیرد. شاید اگر الان کسی آن فیلم را ببیند بگوید بازیگری در خون سینا بود و باید حتما آن را دنبال می کرد و به خاطر همین ذوق ذاتی سیناست که می پندارم می توانیم 48 ساعت با هم صحبت کنیم و خسته نشویم.
گاهی جای مراد و مرید بین ما عوض می شود. شما زمانی کسی را دوست دارید که از او چیزهایی هم یاد می گیرید و من با افتخار می گویم از سینا چیزهای زیادی یاد گرفته ام. حتی اگر 60 سالش بشود باز هم بچه من است اما این سن یک عدد است مهم دانش اوست.
     آلبوم را پدرتان هم شنیده و نظر داده؟
سینا: بله ما کارها را بارها و بارها با هم شنیده ایم اما راستش من در نهایت حرف خودم را می زنم و کارم را می کنم.
     از آلبوم راضی هستید؟ می خواهم بدانم چقدر در آن جبر و مسائل مجاز شدن دخیل بوده و تو را از آن سینا حجازی که خودت دوست داشتی جدا کرده است؟
سینا: به هر حال وقتی مجوز می گیرید یعنی باید از فیلترهایی عبور کنید. اما من همه تلاش خودم را کردم که این اتفاق نیفتد که مخاطب بگوید حالا که مجاز شده نمی تواند مانند قبل حرف هایش را بزند و به همین خاطر کارش جذابیت قبل را ندارد. اما معتقدم خودم نباید نظری درباره آلبوم بدهم چون کار اشتباهی است. درنهایت این آلبوم نتیجه فکر و تلاش و احساس من است یا به عبارتی همان که همه هنرمندان می گویند، فرزند من است، اینکه بلند یا کوتاه، زشت یا زیباست مهم نیست؛ من دوستش دارم. مهم این است مردم خوششان بیاید.
     برای تیتراژ برنامه ای دارید؟
سینا: فعلا نه و البته رغبتی هم ندارم.
     اما به نظر می آید موفق بودید و حتی در جشن دنیای تصویر، نامزد جایزه هم شدید...
سینا: بله کاندیدا شدم اما در واقع من آن آهنگ را چهار سال قبل از سریال «مسیر انحرافی» ساخته بودم و سازندگان آن کار چون دیدند به موضوع کارشان می خورد پارت اول آهنگ را برداشتند و استفاده کردند. به نظر کار سفارشی هیچ وقت خوب نمی شود. بقالی که نیست بگویند پنیر داری و تو بگویی دارم یا ندارم.
     کدام وجهه سینا و کارش را دوست دارید؟
صدرالدین: به نظرم سینا قائم به خودش است، بعد از خدا و خواست او که در آن شک نداریم سینا خودش حرکت کرد. اگر قرار بود برود دنبال مجوزش منتظر من نمی ماند. حتی من بارها زنگ زده ام که بخواهم کاری برایش انجام بدهم اما او نپذیرفته و من به این روحیه اش خیلی افتخار می کنم.
 جاهایی بوده که حضور من به سریع تر و ساده تر انجام شدن کارش کمک می کرد اما خودش با سعی و سختی آن را انجام داد و این برای من خیلی لذت بخش بود. متکی بودن به خودش بی نظیر است. من خودم هم همین طور بودم. وقتی از یک جای کوچک برای کار به شهر آمدم کسی حمایتم نکرد و در همه این سال ها هم کسی پشتم نبوده است اگرچه خودم بارها دست خیلی ها را گرفتم اما شده وقتی چند سال بیکار بودم کسی نپرسیده حالت چطور است. به نظرم مهم است افرادی که در این وادی قدم برمی دارند روی پای خودشان بایستند و تلاش کنند چون در این صورت خیلی موفق تر هستند تا اینکه روی دیوار کسی یادگاری بنویسند.
,صدرالدین حجازی و سینا حجازی, پدر و پسر هنرمند سینا حجازی,صدرالدین حجازی,اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره ها،اخبار هنرمندان


رابطه پدر و پسری ما متفاوت است!
     پسرتان با شما روراست است؟
صدرالدین: خیلی زیاد و این رک بودنش را دوست دارم. رابطه ما طوری است که یک ساعت با هم از خنده ریسه می رویم و یک دفعه هم اشک هم را درمی آوریم. گاهی سینا جلوی جمع حرفی را زده که شاید اگر پدر دیگری بود حالش بد می شد. منظورم بی احترامی نیست. منظورم این است که همه چیز حتی اشتباه شما را همانجا مقابل شما عنوان می کند. این برای من لذت بخش است و نشان می دهد پسرم مراقبم است و جایی اگر اشتباهی بکنم حواسش جمع است.
     این نگاه پدر باعث شده با ایشان راحت باشید؟
سینا: اتفاقا من این راحتی را از بابا دارم.
     شما این شکل رابطه را دوست دارید؟
سینا: خیلی زیاد چون من پدر و پسر با این شکل و حد از رفاقت خیلی کم دیده ام.
     کدام کار پدر را دوست ندارید؟
سینا: این سوال سختی است چون به هر حال پدرم هستند و کارهای شان را دوست دارم اما بوده کارهایی که فکر می کنم می توانست بهتر باشد و مثلا گفته ام این نقش و بازی تان آنقدر پررنگ نبود اما طوری نبوده که کل کار را نفی کنم.
     کاری از پدرتان است که ندیده باشید؟
سینا: خیلی زیاد. البته به علل مختلفی؛ مثلا اینکه بعضی کارهای بابا برای زمان قبل از تولد من است و بیشترشان پیدا نمی شود؛ مثل همان کاری که در آن بازی هم کردم. پدرم در مدت50 سال نزدیک 300 کار بازی کرده است. البته این را می گویم که همیشه مراقب بودم کسی رابطه پدر و پسری ما را نداند.
     چرا؟
سینا: شما می دانید که نیکلاس کیج، برادرزاده فورد کاپولا است ولی چون نمی خواست کسی بگوید از رانت عمویش استفاده می کند نامش را عوض کرد. به نظرم اگر ننه صمد هم خاله کاپولا بود الان آنجلینا جولی شده بود. هیچ وقت دوست نداشتم مردم بگویند طرف چون در این کار است پسرش را می خواهد وارد کند و. . . از این نگاه و اعتبار قرض کردن بدم می آمد. سعی کردم کسی متوجه آن نشود. الان دیگر مرا به شکل مستقل می شناسند و آلبومم در مراحل انتشار است. الان دیگر ابایی ندارم بگویم پسر صدرالدین حجازی هستم. چون بیل هایم را خودم جای دیگری زدم تا از اعتبار پدرم استفاده نکنم.

منبع :

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :