آکایران :مجله سیب سبز - الناز دیمان: سن ازدواج در کشور ما بالا رفته و روزی نیست که در تلویزیون، رادیو، روزنامه ها، سایت ها و. . . حرفی درباره این موضوع نخوانیم و نشنویم. میانگین سن ازدواج در کشورمان تقریبا به بالای 30سال رسیده، حتی جوانانی که شرایط ازدواج را دارند به خاطر بالا رفتن آمار جدایی و عدم تفاهم رغبتی به ازدواج، مخصوصا در سنین پایین ندارند.
بنا به گزارش آکاایران : پویا امینی و همسرش بیتا بجانلی اما زوج جوانی هستند که در 25 سالگی با هم ازدواج کردند و حالا در سن و سالی که شاید اغلب جوانان تازه خود را برای تشکیل خانواده آماده می کنند، زندگی شان به ثبات رسیده و فرزندی هشت ساله به نام ایلیا دارند. امینی و همسرش 15 سال است ازدواج کرده اند و به گفته خودشان روند زندگی شان تا به حال خیلی کلاسیک طی شده است. در یک روز گرم تابستانی میزبان این زوج جوان بودیم و از آنها درباره رمز و راز ارتباط موفق 15 ساله شان پرسیدیم.
ازدواج تابع سن و سال نیست
 پویا امینی: من به عنوان جوانی کم سن و سال وقتی برای خواستگاری همسرم رفتم، شرایط ازدواج را نداشتم حتی خاطرم هست مادر خانمم از پدرم پرسیدند: «اگر بیتا دختر شما بود و پسری با شرایط پویا به خواستگاری اش می آمد، موافقت می کردید؟» و پدرم خیلی راحت جواب دادند: «نه» (مى خندد) البته آینده روشنى را هر دو طرف برایم متصور بودند که جا دارد از اعتمادشان قدردانى کنم. ما از ابتدا خیلی صمیمانه و صادقانه جلو رفتیم. روشن بود که من جوانی کم سن و سال هستم که شاید آتیه خوبی داشته باشم اما نه سرمایه ای داشتم، نه درآمد بالایی داشتم، نه از طرف خانواده ام به جهت مالی حمایت آنچنانی می شدم و نه شغل ثابتی داشتم.
,پویا امینی: زود ازدواج کردم و راضی ام! پویا امینی,اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره ها،اخبار هنرمندان

آکاایران: پویا امینی: زود ازدواج کردم و راضی ام!بیتا بجانلی: من و پویا تقریبا هم سن هستیم و من چند ماهى از ایشان کوچک ترم. هر دو 25 سال داشتیم که ازدواج کردیم. به نظرم ازدواج در سن پایین یکسری محاسنی دارد و شاید در کنار این محاسن کمی هم برای جوانان سخت باشد. اما من از اینکه در آن سن ازدواج کردم خیلی راضی هستم چون هدف زندگی ام مشخص شد. بلاتکلیفی چیزی است که در حال حاضر زیاد در بین جوانان می بینیم. نمی توان گفت سن ازدواج به خاطر مشکلات بالا رفته چون ما هم این مشکلات را داشتیم. من فکر می کنم حس مسوولیت پذیری در جوانان کم شده است.
 پویا امینی: اینکه سن ازدواج بالا رفته درست است اما به نظر من ازدواج خیلی تابع سن و سال نیست و براساس شخصیت انسان ها تعریف می شود. شاید کسی بتواند در 17 سالگی ازدواج کند و فرد دیگری در 50 سالگی ازدواج کند. سن ازدواج در هر فردی متناسب با روحیاتش تغییر می کند حتی خیلی اوقات ممکن است فردی آمادگی ازدواج را داشته باشد و دلش بخواهد تشکیل خانواده بدهد اما گزینه مناسبی پیدا نکند. بخشی از جدایی هایی که این روزها شاهدش هستیم هم به همین دلیل است؛ اینکه فردی آمادگی ازدواج داشته اما کیس مناسبی را برای ازدواج پیدا نکرده و شاید تنها به خاطر فرار از تنهایی یا حرف اطرافیان معیارهایش را نادیده گرفته و تن به ازدواج داده باشد.
 
به خاطر شهرت پویا با او ازدواج نکردم
 بیتا بجانلی: ما در دانشگاه با هم آشنا شدیم. رشته من گرافیک بود و پویا کارگردانی تئاتر می خواند. آشنایی اولیه مان در همان محیط دانشگاه شکل گرفت و پس از فارغ التحصیلی دو سال نامزد بودیم و بعد هم ازدواج کردیم. وقتی با پویا آشنا شدم هنوز وارد دنیای بازیگری نشده بود و درست یک هفته بعد از آشنایی مان ایشان برای بازی در سریال «در قلب من» تست دادند. آن زمان 20 سال داشتیم و من می توانم ادعا کنم بخاطر شهرت ِ پویا با او ازدواج نکرده ام. (می خندد)
اعتماد، رفاقت و صداقت رمز تداوم زندگی مشترک ماست
بیتا بجانلی: ما از صفر شروع کردیم و همه تلاش مان را به کار بستیم تا به اینجایی که الان هستیم، برسیم. رمز ارتباط موفق و دوام زندگی مان هم به نظرم صداقت بوده و هست. ما بنای زندگی مان را از همان ابتدا روی صداقت گذاشتیم. من هرگز از همسرم حرف یا عملى که خلاف این موضوع را ثابت کند، نشنیده و ندیده ام. به ایشان اعتماد کامل دارم چون این اعتماد را در من ایجاد کرده است به طوری که حتی اگر کسی قسم بخورد از ایشان مثلا موردی دیده است من به هیچ وجه باور نمی کنم.
پویا امینی: من بیشتر از آنکه به همسرم به چشم همسری نگاه کنم، نگاهی دوستانه به وی دارم و ایشان را نزدیک ترین دوست خودم می دانم. ما دو دوست صمیمی هستیم که در بسیاری از زمینه ها اشتراک نظر و عقیده داریم. آنچه توانسته ما را در کنار هم نگه دارد، صداقت و اعتماد در کنار رفاقت و دوستی است و رمز تداوم زندگی مشترک مان هم بر مبنای همین اصل است. من همسرم را دوست خودم می دانم و از این بابت راضی و خوشحالم.
نیمه پر لیوان را ببینیم
بیتا بجانلی: در زندگی زناشویی و حتی ارتباط های دوستانه باید سعی کنیم بیشتر نقاط قوت طرف مقابل مان را ببینیم. به هرحال هر فردی مجموعه ای است از خوبی ها و کاستی ها. اگر عادت کنیم با دیدی مثبت رفتارهاى طرف مقابل مان را ببینیم، حتما در زندگی موفق خواهیم بود.
پویا امینی: قرار نیست کسی کامل باشد چون بالاخره هر شخصی یکسری ضعف ها و کمبودها در روحیاتش دارد. مهم این است که در مواجهه با هم بتوانیم به قول معروف نیمه پر لیوان را ببینیم و تا جاى امکان کاستى ها را نادیده بگیریم و همیشه به این موضوع فکر کنیم که خود ما هم مانند هر انسان دیگری نقاط ضعفی داریم.
 
شاید بازیگر شوم
ایلیا امینی: من شغل بابا را خیلی دوست دارم و شاید خودم هم روزی بازیگر شوم؛ البته یک درصد هم به دکتر شدن فکر مى کنم. گاهی با بابا به پشت صحنه فیلم ها و سریال ها می روم و هیچ وقت هم حوصله ام سر نمی رود. وقتی به پشت صحنه کارهای بابا می روم از نزدیک می بینم بازیگر بودن سخت است.
البته فکر می کنم بازیگری استعداد می خواهد که شاید من نداشته باشم؛ مثلا گاهی بازیگر ها باید گریه کنند یا بخندند بدون آنکه گریه یا خنده شان بیاید. شاید این کارها برایم سخت باشد.
مردم نکته سنج ما
بیتا بجانلی: مردم ما کلا نکته سنج هستند. (می خندد) اتفاقا چند روز پیش در اینستاگرام صفحه ای پیدا کردم با عنوان همسران بازیگران که در آن پیج همسر بازیگران معرفی شده بودند. پایین هر عکس کلی کامنت دیده می شد که مثلا نوشته بودند این خانم از همسرش سر است یا این آقا از همسرش خوش چهره تر است!
برای من قابل درک است که دیدن همسر بازیگران یا دانستن در مورد زندگی شان جذاب باشد چون برای خودم هم جذاب است اما هرگز به خودم اجازه نظر دادن یا قضاوت نمی دهم چون آن خانم یا آقای بازیگر حتما برای خودش فاکتورهایی در انتخاب همسر داشته که جزء مسائل کاملا خصوصی شان است.
 
مشورت کردن را فراموش نمی کنیم
پویا امینی: به خاطر روابط دوستانه ای که بین من و همسرم وجود دارد، طبعا در بسیاری از کارهایم با ایشان مشورت می کنم حتی وقتی فیلمنامه ای به دستم می رسد با بیتا در مورد انتخاب نقش مشورت می کنم و نظرش را جویا می شوم. اتفاقا سال گذشته به اصرار ایشان در تئاتر«کابوس شب نیمه آذر» بازی داشتم چون همسرم به تئاتر علاقه مند است و من هم مدت ها از تئاتر دور بودم.
زندگی با یک بازیگر
بیتا بجانلی: سوالی که غالبا از من می پرسند این است که زندگی با یک بازیگر چطور است و من هم در جواب می گویم که یکسری جذابیت های خاص خودش را دارد و یکسری مشکلات خاص خودش را. (می خندد) جذابیتش در این است که همسرم همه جا محور توجه است و همه او را دوست دارند و به او احترام می گذارند که باعث افتخار و خوشحالی من است. در کنار اینها کمی هم دردسر وجود دارد؛ مثلا در رستوران نشسته ایم و همه ما را نگاه می کنند یا اینکه همیشه باید ظاهری مرتب داشته باشم و دیگر اینکه تحت هر شرایطی حتی اگر ناراحت باشیم با مردم خوشرو باشیم و لبخند بزنیم

منبع :

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :