آکاایران: بنیاد سینمایی فارابی:اکران فیلم ویلایی ها ادامه دارد

آکاایران بیانیه بنیاد سینمایی فارابی در پی تصمیم اخیر شورای صنفی نمایش درباره اکران فیلم ها و اخبار و مطالب ضد و نقیض درباره ادامه اکران فیلم "ویلایی ها"، صادر شد.

 به گزارش ایرنا به نقل از بنیاد سینمایی فارابی، در بیانیه این نهاد سینمایی آمده است:

 

به گزارش آکاایران ماجرای "ویلایی ها" و اکران آن، اتفاق تلخ این روزهای سینمای ایران است. پیش از هر چیز باید این نکته را یادآور شویم که در بین مدیران و همکاران سازمان سینمایی کسی تردید ندارد که احترام اصناف سینمایی و توانمندی بخش خصوصی در صدر اولویت ها قرار دارد.

 

بنیاد سینمایی فارابی در این بیانیه افزود: برقراری تعادل بین "فرهنگ" و "اقتصاد" در سینمای ملی و متعالی ایران همواره یکی از دغدغه های اصلی مدیران سینمایی محسوب می شود. تعالی، ارتقا و باورمندی به ارزش ها و فضایل انسانی، بی گمان یکی از اصیل ترین و حساس ترین وظایف متولیان امور فرهنگی در عرصه هنرهای نمایشی است.

 

این بیانیه یادآورشد:تمام افتخار جمهوری اسلامی توجه ویژه به کرامت انسانی است که تحت هیچ شرایطی در این عرصه، گامی پس نخواهد کشید، چرا که باور داریم کوچکترین سهل انگاری، خطایی نابخشودنی در پیشگاه خداوند متعال و شهدای گرانقدر این مرز و بوم خواهد بود.

 

بنیاد سینمایی فارابی تاکید کرد:توجه ویژه به فیلم های فرهنگی، خصوصا آثاری که مخاطبان را متوجه وجوه پایداری و مقاومت می سازد و ادای دینی به نسلی از ایثارگران را در بر دارد، از اولویت های اساسی ما محسوب می شود و بر اساس همین اولویت ها بنیاد سینمایی فارابی در کنار حمایت از سایر فیلم ها، در تولید فیلم ارزشمند

 

"ویلایی ها" مشارکت 70 درصدی داشته است.

 

همچنین با باور به وظایف صنوف و شوراهایی که تاسیس شده اند تا گره از کارها بگشایند، معتقدیم در گذرگاه ها و تنگناهایی این چنین ضوابط شورای صنفی نمایش و نقش این شورا بسیار مهم و گره گشا است، نه اینکه سینماگران خود با رایزنی و تعامل میان خود، راهی برای برون رفت از مشکلات بیابند.

 

بیانیه بنیاد سینمایی فارابی افزود:خوشبختانه در پی اعلام قبلی پخش کننده فیلم "رگ خواب" امروز با هماهنگی انجام شده با تهیه کننده و پخش کننده این اثر دوباره انصراف از آغاز اکران فیلم مذکور اعلام شد، لذا اکران فیلم "ویلایی ها" تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت و فرصت بیشتری برای علاقمندان به این اثر سینمایی فراهم گردید که جا دارد از پخش کننده فیلم "رگ خواب" که این فرصت را فراهم کرد قدردانی کنیم.

 

سینمای نجیب ایران امروز بیش از هر چیزی نیازمند دیده شدن آثار در سالن های سینما است و توجه نهادها و سازمان ها و شخصیت های سیاسی و فرهنگی در حمایت از آثار ارزشمند سینمایی فقط نباید به انتشار بیانیه منتهی شود.

 

بیانیه بنیاد سینمایی فارابی ادامه داد:با تاکید دوباره بر جایگاه اصناف سینمایی امیدواریم در شورای صنفی نمایش نگاه حمایت حداکثری از آثار فرهنگی و ارزشی در سینما تقویت شود.

 

 از بازیگران بیشتر بدانید

  • «بابک ریاحی پور» درباره اوهام و زمزمه های مجوز رفتن این گروه می گوید؛خوب، بد، زشت، تاسف!
  • «عشق من حامد بهداد» در زندان اوین!
  • تصویری از کودکی «تام کروز» و کشتی اسباب بازی اش+عکس
  • جدیدترین سوتی در شبکه سه + عکس
  • جدیدترین عکس ها و خبرها از «به رنگ اقناع»
  • زشت ترین شخصیت های سینمایی
.
منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :