شخصیت های کدام فیلم ها واقعی بودند؟ - اخبار ستاره ها ، اخبار چهره ها ، سلبریتی ها
شخصیت های خیالی قهرمانان خیالی شخصیت های خیالی محبوب,اخبار,اخبار فرهنگی,اخبار شخصیت های خیالی,شخصیت های خیالی همیشه هم کاملا خیالی نیستند


"تاثیر شخصیت های خیالی کم از شخصیت های واقعی نیست. قهرمان های قصه های ادبی یا اسطوره ها نقش مهم و نمادینی در زندگی مردم بازی می کنند..

شخصیت های خیالی می توانند بسیار محبوب شوند. اما این شخصیت های خیالی همیشه هم کاملا خیالی نیستند! در برخی موارد ریشه آن ها به افرادی برمی گردد که پیرامون خالق آن شخصیت خیالی زندگی کرده اند.

سورس اسنیپ (Severus Snape)

پیچش شخصیت ستیزه جویانه اسنیپ در مقابل هری پاتر واقعا ستودنی بود. این استاد تمام عیار مدرسه هاگوارتز اما کاملا از خیال جی. کی. رولینگ خلق نشده است. رولینگ از معلم شیمی دبیرستان خود «جان نتِل شیپ» الهام گرفت. جان در گزارشی گفت: «من می دانستم که معلمی سخت گیر هستم، اما فکر نمی کردم که تا آن اندازه بد باشم.»

 

زن شگفت انگیز  (Wonder Woman)
ویلیام مولتُن مارستون یک روانشناس ماهر بود. او نمونه اولیه یک دستگاه دروغ سنج را ساخت. علاوه بر آن در سال 1941 شخصیت «زن شگفت انگیز» را خلق کرد تا برابری زنان را به شکلی ساده به کودکان آموزش دهد. او از یکی از اعضای خانواده خود الهام گرفته بود
 

عمو بن (Uncle Ben)
شخصیت های «بتی کراکِر» و «جمیما» خیالی هستند، اما بن یک کشاورز واقعی بود که شهرت زیادی هم داشت. این شخصیت ها در مجموعه داستان های مرد عنکبوتی جای داشتند. با این حال گفته می شود عمو بن از روی آن کشاورز الهام گرفته نشده، بلکه او یک سرخدمتکار هتل در شیکاگو بوده است.

,شخصیت های خیالی, قهرمانان خیالی, شخصیت های خیالی محبوب,اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره ها

 

زورو (Zorro)

احتمالا شخصیت دوست داشتنی او از روی راهزن مکزیکی به نام خواکین گرفته شده است. گزارش های هم از زندگی او وجود دارد. برخی می گویند که معدنچیان خشن آمریکایی به همسر او تجاوز کردند. برخی دیگر نیز می گویند او به دلیل اینکه مکزیکی بود، مالیات زیادی پرداخت می کرد. در هر صورت، چیزی وجود داشت که «موریتا» این مجرمان خطرناک را خلق کرد و او یک افسانه ماندگار شد.
 

,شخصیت های خیالی, قهرمانان خیالی, شخصیت های خیالی محبوب,اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره ها

 

سرآشپز بویاردی

اتوره بویاردی (Ettore Boiardi) سرآشپز اول هتل پلازا در نیویورک بود. سپس او غذای کنسروی راویولی را به راه انداخت. اما در سال 1924، او رستورانی را در کلولند افتتاح کرد و در کنار آن سس پاستا می فروخت. چهار سال بعد بود که او سرآشپز بویاردی (Chef Boyardee) را تاسیس کرد. او تنها حروف کلمات را تغییر داد تا اسمش درست تلفظ شود.
 

,شخصیت های خیالی, قهرمانان خیالی, شخصیت های خیالی محبوب,اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره ها

 

دونالد دریپر (Don Draper)
دریپر برای مجموعه تلویزیونی Mad Men خلق شد. دونالد نام و ظاهر خود از «دریپر دنیلز» وام گرفته است. او مدیر خلاق شرکت تبلیغاتی «مارلبورو من» در شیکاگو بود. دنیلز اما فقط یک زن داشت. او از میرا جانکو خواستگاری و در نهایت با او ازدواج کرد.


اخبار فرهنگی - فرادید


منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :