بروید از کارگردانان ایرانی بپرسید چرا سریال جذاب نمی سازند - اخبار ستاره ها ، اخبار چهره ها ، سلبریتی ها
اخبار فرهنگی جشنواره فیلم فجر,سریال های ایرانی,سریال های ترکیه ای,اخبار,فیلم سینمایی ماجراجویان برف,کارگردان ترکیه ای,


تعداد ۱۵۰ سریال سالانه در ترکیه تولید می شود و مردم ترکیه بسیار زیاد علاقه مند به دیدن سریال هستند اما دلیل اینکه چرا مردم ایران به دیدن سریال های ترکیه ای علاقه مند هستند را نمی دانم.

  فرخ حاجی حافظ اوغلو کارگردان اهل ترکیه که با فیلم سینمایی «ماجراجویان برف» در بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر در ایران حضور دارد در نشست بررسی فیلمش در پردیس سینمایی ملت گفت: باید از کارگردانان ایرانی پرسید که چرا سریال های جذاب نمی سازند تا مردم ایران به جای دیدن سریال های ترکیه ای سریال های ایرانی را ببینند.

 
حافظ اوغلو در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه شما خودتان تاثیر گرفته از سینمای ایران هستید اما به نظر شما چرا مردم ایران انقدر به دیدن سریال های ترکیه ای علاقه مند هستند، گفت: تعداد ۱۵۰ سریال سالانه در ترکیه تولید می شود و مردم ترکیه بسیار زیاد علاقه مند به دیدن سریال هستند اما دلیل اینکه چرا مردم ایران به دیدن سریال های ترکیه ای علاقه مند هستند را نمی دانم.

این کارگردان ترکیه ای درباره شناخت از سینمای ایران گفت: سینمای ایران را به خوبی می شناسم و از آن تاثیر گرفته ام. فیلم های مجید مجیدی و عباس کیارستمی را دیده ام. فیلم «بچه های آسمان» مجیدی تاثیر فوق العاده ای روی من داشت. زمانی که فیلم های ایرانی را می بینم به دلیل تشابه فرهنگی حس می کنم این داستان در محله ما اتفاق افتاده است.

بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر پس از تفکیک از بخش ملی که هر ساله در دهه فجر دایر است امسال برای اولین بار به شکل مستقل و با دبیری علیرضا رضاداد از 5 الی 12 اردیبهشت در تهران برگزار می شود و محل اصلی برگزاری جشنواره پردیس سینمایی ملت است.

اخبار فرهنگی - عصرایران


منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :