چرا برای تماشای «کلاه قرمزی» باید محدودیت سنی قائل شد؟ - اخبار ستاره ها ، اخبار چهره ها ، سلبریتی ها
اخبار فرهنگی شخصیت های مجموعه کلاه قرمزی,کلاه قرمزی و پسر خاله,سریال کلاه قرمزی و پسر خاله,اخبار,مجموعه کلاه قرمزی,


کلاه قرمزی و پسر خاله در واقع یک برنامه جذاب است که به نظر من ساعت 11 شب به بعد می تواند برای بزرگسالان از تلویزیون پخش شود.

حامد محمدی کنگرانی - روانپزشک و عضو کمیته های روان درمانی و رسانه های انجمن روانپزشکان ایران - در یادداشتی، خواستار ایجاد محدودیت سنی برای تماشای سریال کلاه قرمزی شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از گام نو، وی در بخش هایی از یادداشت خود که در هفته نامه زندگی مثبت منتشر کرده، آورده است: متاسفانه شخصیت هایی که در سال های اخیر به سریال کلاه قرمزی اضافه شدند مثل پسر عمه زا، آقوی همساده، فامیل دور، جیگر و دیبی و سایر شخصیت ها ...، همگی در راستای خنداندن بزرگسالان هستند و نه کودکان.

پسر عمه زا، کاملا بی ادب است
پسر عمه زا که یک شخصیت کاملا بی ادب است و کارهایی می کند که برای بچه ها بدآموزی دارد و هرچقدر هم آقای مجری بگوید کارهای او بد است، فایده ندارد و به علت محبوبیتی که به دلیل کارهای زشتش و نوع حرف زدن و تمسخر دیگران دارد، به شدت روی بچه ها تاثیر می گذارد.

فامیل دور
فامیل دور هم یک شخصیت کاملا بزرگسال است و تمام حرف ها و شوخی هایش برای بزرگسالان نوشته شده است.

آقای همساده
آقای همساده هم یک شخصیت شیرازی است و حرف هایش تا حدودی برگرفته از فرهنگ شیرازی با اغراق بسیار زیاد با این شعار است: هر بلا و بدبختی که سرتان می آید باید به آن خندید. یعنی انگار خواری و زیر سلطه بودن را عملا به یک موضوع خنده دار تبدیل می کند.

دیبی
شخصیت دیگر این مجموعه دیبی است که شخصا با آن مشکل دارم. اینکه یک دیو شخصیتی از یک برنامه کودک شود برای من کمی عجیب است. چون دیو چیزی است که بچه ها از آن می ترسند.

جیگر
جیگر یک شخصیت دوستداشتنی و بامزه است که عملا پرخاشگری را رواج می دهد. این را بگویم تمام شخصیت ها بامزه هستند و ما فقط می خواهیم تاثیرات آنها را روی بچه ها بررسی کنیم. شخصیت جیگر عملا به بچه ها می گوید تا زمانی که داد نزنی حرفت را نمی فهمند.

پسر خاله
آموزنده ترین شخصیت این سریال پسر خاله است. نمونه شخصی است که سرش به کار خودش است و در کمال آرامش رفتار متینی از خود نشان می دهد.

کلاه قرمزی 11 شب به بعد پخش شود
کلاه قرمزی و پسر خاله در واقع یک برنامه جذاب است که به نظر من ساعت 11 شب به بعد می تواند برای بزرگسالان از تلویزیون پخش شود.

اخبار فرهنگی - ایسنا


منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :