بیوگرافی مهدی مهدوی (والیبالیست) + عکس و مصاحبه با همسرش - اخبار ستاره ها ، اخبار چهره ها ، سلبریتی ها
 مهدی مهدوی - mehdi mahdavi (متولد ۱۳ اردیبهشت ۱۳۶۳ در شهریار) پاسور دوم تیم ملی والیبال ایران است. مهدوی سابقه حضور در داماش گیلان ، سایپا البرز ، پیشگامان

 مهدی مهدوی – mehdi mahdavi  (متولد ۱۳ اردیبهشت ۱۳۶۳ در شهریار) پاسور دوم تیم ملی والیبال ایران است. مهدوی سابقه حضور در داماش گیلان ،  سایپا البرز ،  پیشگامان کویر یزد و باریج اسانس کاشان را دارد. قد : ۱۹۲ وزن : ۹۰ مهدی مهدوی پاسور خوب تیم ملی کشورمان سال گذشته همراه با تیم ملی […]

قد : ۱۹۲

وزن : ۹۰

مهدی مهدوی پاسور خوب تیم ملی کشورمان سال گذشته همراه با تیم ملی روزهای خوشی را پشت سر گذاشت و پس از آن هم همراه با باریج اسانس کاشان در لیگ برتر درخشید اما مصدومیت او و حذف ناباورانه باریج  خوشی های مهدوی را به ناخوشی تبدیل کرد. سال ۹۲ با تمام خوشی ها و ناخوشی ها برای این بازیکن باتجربه به پایان رسید و او سال ۹۳ را با نگاهی نو آغاز کرد و می خواهد در این سال اتفاقات جدیدی را تجربه کند. مهدوی بعد از فرهاد ظریف دومین ملی پوشی است که خیلی سریع با تیم فصل آینده خود قرارداد امضا کرد و سال آینده او هم مثل فرهاد همراه مشهدی ها در لیگ برتر حضور خواهد داشت.

,بیوگرافی مهدی مهدوی,بیوگرافی والیبالیستها,خانواده مهدی مهدوی

گفتگو با مهدی مهدوی

آیا تیپ شخصیتی والیبالیست ها نشات گرفته از این رشته است.

در گذشته شرایط این رشته و زمان اردوهایی که داشت موجب شده بود تا اکثر والیبالیست ها تحصیل کرده باشند. خانواده های انها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و آنها نیز درس خوانده اند.

لازمه یک والیبالیست خوب شدن چیه؟

تمرین خوب و توجه به نکاتی که مربی می گوید. برای اینکه ورزشکاری حرفه ای باشی باید سعی کنی حتی یک جلسه تمرین را از دست ندهی و بیشترین بهره را از تمرینات ببری.

اگر به گذشته برگردی باز هم والیبال را انتخاب می کنی؟

صددرصد. من از این رشته خیلی راضی ام. به همان نسبت که خیلی ها عاشق رشته ای مثل فوتبال هستند، من نیز والیبال را دوست دارم.

,بیوگرافی مهدی مهدوی,بیوگرافی والیبالیستها,خانواده مهدی مهدوی

دوست داری به کدام کشور ترانسفر شوی؟

روسیه.

برای ترانسفر شدن باید چه کار کرد؟

تلاش و تمرین. هم در لیگ و هم تیم ملی. در حال حاضر کادر فنی تیم ملی تمام تلاش شان را برای اعضا تیم ملی می کنند و حیف است اگر نهایت بهره را از این شرایط نبریم. دوران ورزش و عمر آن خیلی کوتاه است باید از فرصت ها استفاده کنیم. جوانی وقت کار و تلاش است. در هر مقطعی از زندگی باید بر روی یک موضوع تمرکز کنیم. برای ترانسفر شدن باید خودم را به همه ثابت کنم. باید کاری کنم که تلاشم دیده شود و بهترین راه آن دوری از حاشیه است. حاشیه زندگی ورزشکار را نابود می کند. با نگاهی به زندگی ورزشکاران موفق می بینیم که آنها حتی المقدور خود را درگیر مسائل حاشیه ای نمی کنند.

و تفریح ات معمولاً چیه؟

مثل سایر مردم بیشتر مسافرت، آن هم با خانواده ام.

,بیوگرافی مهدی مهدوی,بیوگرافی والیبالیستها,خانواده مهدی مهدوی

مصاحبه با همسر مهدی مهدوی

*نبود آقای مهدوی سخت نبود؟

نه. (با خنده). مهدوی: «واقعیت ها را بگو». بالاخره سختی های خودش را دارد. مخصوصاً که گلبو کوچک است.

*بازی ها را تنها نگاه می کردید یا با خانواده؟

معمولاً تنها. زمانی که با گلبو بودم خیلی با هیجان بازی را دنبال می کرد اما بیشتر تنها بازی ها را می دیدم.

*گلبو وقتی بازی می بیند، بابایش را می شناسد؟

نه هنوز قدرت تشخیص تصویر را ندارد اما وقتی حرکت توپ را می بیند با ذوق و علاقه نگاه می کند.

*گلبو هم مثل ترمه خیلی به پدرش وابسته است؟

من فکر می کردم به خاطر سن کم نبود پدرش خیلی روی او تأثیر نگذارد اما وقتی رفت، یک مدتی رفته بود تو لک. وقتی هم برگشت خوشحال تر شد، می خندید. شب اول وقتی پدرش برگشت، ساعت ۳:۳۰ الی۴ صبح بود، بیدار شد. خیلی هم هیجان داشت. با اولین کلمه ای هم که گفت دستمزد مرا داد. می گوید: «بابا» ( با خنده).

*پدرش را شناخت؟

بله. خیلی تحویلش گرفت. خیلی ها می گفتند شاید پدرش را نشناسد اما رفتارش برعکس بود.

*شما می دانستید، با بازیکن تیم ملی والیبال ازدواج می کنید؟ مثل همسر فرهاد ظریف بی خبر نبودید؟

تا حدودی می دانستم کارش به چه شکلی است اما سختی های زندگی با یک ملی پوش را لمس نکرده بودم. فکر نمی کردم سختی اش در این حد باشد.

,بیوگرافی مهدی مهدوی,بیوگرافی والیبالیستها,خانواده مهدی مهدوی

*خودتان ورزش می کنید؟

حر فه ای نه. اما شنا می کنم.

*زندگی با یک ورزشکار حرفه ای چقدر سخت است؟ شهرستان هم می روید؟

مهدوی: فصل قبل من بازیکن تیم پیشگامان یزد بودم، به خاطر گلبو به یزد نرفتیم. تازه به دنیا آمده بود و آب و هوای یزد خوب نبود. من دو ساعت بعد از به دنیا آمدن گلبو با تیم پیشگامان یزد رفتم ترکیه اردوی یک هفته ای. در حالی که دو روز قبل تازه از ژاپن برگشته بودم. بعد که برگشتم، دو، سه روز ماندم و بعد رفتم یزد.

همسر مهدوی: من برای اینکه مهدی موقع به دنیا آمدن گلبو کنارم باشد، زمان زایمان را دستکاری کردم. با اینکه دکترم می گفت نمی شود بچه زود به دنیا بیاید. اما من اصرار داشتم تا مهدی قبل از رفتن به ترکیه بچه را ببیند.

منبع :

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :