جام جم آنلاین: مایکل کلایتون ساخته تونی گیلروی با حضور ستارگانی چون جورج کلونی و سیدنی پولاک در ایام برپایی جشنواره فیلم تورنتو نخستین نمایش جهانی خود را تجربه می کند. به گزارش ورایتی این درام دلهره آور با فیلمنامه ای از تونی...

جام جم آنلاین: مایکل کلایتون ساخته تونی گیلروی با حضور ستارگانی چون جورج کلونی و سیدنی پولاک در ایام برپایی جشنواره فیلم تورنتو نخستین نمایش جهانی خود را تجربه می کند.
به گزارش ورایتی این درام دلهره آور با فیلمنامه ای از تونی گیلروی در شرکت فیلمسازی برادران وانر تهیه شده است.

اکران مایکل کلایتون از 5 اکتبر (14 آبان) در آمریکای شمالی آغاز می شود و احتمال نمایش این اثر در فستیوال فیلم ونیز و جشنواره ی دیوویل هم وجود دارد.
نمایش موفق آثار فیلمسازان در جشنواره تورنتو اقبال حضور در مراسم اسکار را برای کارگردان آن بیشتر می کند و برای نمونه می توان به حضور موفق فیلم تسوتسی از افریقای جنوبی در تورنتو 2005 و کسب جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی از مراسم آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اشاره کرد.
از دیگر فیلم های حاضر در این دوره جشنواره فیلم تورنتو می توان به شجاع ترین (نیل جوردن) با حضور جودی فاستر ، شب تماشا (پیتر گرین وی) و هیچ چیز خصوصی نیست (آلن بال) ، آسوکا سانتوش سیوان - کارگردان هندی و حباب غواصی و پروانه (جولین اشنابل) اشاره کرد.
جشنواره فیلم تورنتو از تا 15 ـ 6 سپتامبر ـ 25 تا 16 شهریور ماه ـ در کانادا برگزار می شود.

منبع :

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :