خسرو معصومی گفت: بعد از فیلم "دوران سربی" تا 10 سال نتوانستم آن چه را که دوست دارم، بسازم. به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) این کارگردان در نشست پرسش و پاسخ فیلم "باد در علفزار می پیچید" با ابراز...

خسرو معصومی گفت: بعد از فیلم "دوران سربی" تا 10 سال نتوانستم آن چه را که دوست دارم، بسازم.
به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) این کارگردان در نشست پرسش و پاسخ فیلم "باد در علفزار می پیچید" با ابراز رضایت از این که موقعیتی فراهم شده تا به داستان های مورد علاقه اش بپردازد اظهار داشت: بعد از فیلم "پر پرواز" ساخت فیلم های مختلفی به همان شکل پیشنهاد شد که نهایتا با کمک حوزه هنری، "رسم عاشق کشی" را ساختم .

که این روند را با "جایی در دور دست" و این فیلم ادامه دادم و خیلی ها در روند ساخت سه گانه معتقد بودند این موضوع در فیلم اول جرقه و در دومی تکرار و با سومی از بین می رود.

وی ادامه داد: داستان ها این سه فیلم در منطقه ای از شمال کشور می گذرد که اجداد من در آن جا زندگی می کردند، آنجا کانون بحران است و ساکنان آن زیر سیطره ای به نام "مافیای چوب" به سر می برند.

معصومی دلیل فاصله گرفتنش را از قصه های شهری فضای چشم نواز و جا گرفتن قصه های جذاب مناطق غیر شهری دانست و گفت: این موضوعات تکراری نیست، بلکه یک مساله ی اجتماعی پیچیده است و اگر تبلیغات خوبی برای این گونه فیلم ها انجام شود، می تواند همانند "رسم عاشق کشی" در جذب مخاطب موفق باشد.

او درباره ی پایان بندی این فیلم که برخلاف دو فیلم قبلی این سه گانه به مرگ منجر نمی شود، اظهار داشت: در یکی از جشنواره ها مشغول تماشای "رسم عاشق کشی" بودم که یک دختر و پسر در صندلی مقابلم 70 دقیقه به کارهای دو شخصیت اصلی فیلم می خندیدند، اما بعد از آن، سکوت مرگ باری کردند و اعتراض داشتند که حق ندارید، قهرمان فیلمتان را بکشید، بنابراین سعی کردم داستان هایم تلطیف بیشتری داشته باشند.

این کارگردان نقش امیر نادری را در روند فیلمسازی اش پررنگ دانست و گفت: نادری به من پیشنهاد داد خاطرات گذشته ام را به صورت داستان بسازم که متاسفانه بعد از "دوران سربی" که در گیشه موفق نبود، این امکان دیگر برایم میسر نشد.

معصومی هم از سیستم صوتی سینما صحرا گلایه کرد و اظهار داشت: همیشه وقتی می خواهم فیلم هایم در این سینما برای منتقدین به نمایش بگذارند، استرس دارم اما متاسفانه 40 روز کار صدا کردیم اما باز هم فیلم با شرایط بدی فیلم پخش شد.

الناز شاکردوست بازیگر اصلی این فیلم هم کارکترش در "باد در علفزار می پیچد" را بسیار دور از خودش دانست و گفت: وقتی فیلمنامه را خواندم، بسیار تلاش کردم تا خسرو معصومی را برای بودنم در فیلم متقاعد کنم و ایشان هم تلاش کردند تا این نقش را من به باور برسانم.

او با اشاره به لهجه ای که در این فیلم از آن استفاده کرده اظهار داشت: به خاطر این که مخاطب عادت کرده من را با چهره ی شهری ببیند، سعی کردم تا کمی ته لهجه بگیرم تا تو ذوق مخاطب نخورد، بنابراین حد وسطی را رعایت کردم.

فتح الله جعفری جوزانی تهیه کننده ی هم گفت: فقط هدف ما گیشه نیست و نگاه ما صرفا فیلم پرفروش نبوده است، بلکه می خواستیم فیلم خوبی تولید کنیم، بنابراین از نتیجه ی کار راضی هستم.

گفتنی است: حسین عابدینی و کوروش جویباری دیگر بازیگران این فیلم به همراه هومن منصوری طراح صحنه و لباس از دیگر حاضران این جلسه بودند که اجرای آن را جلیل اکبری صحت برعهده داشت.

انتهای پیاممنبع :

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :