بیوگرافی مائده طهماسبی و همسرش +تصاویر خصوصی -
مائده طهماسبی Maedeh Tahmasebi متولد ۱۳۳۶ در بابل بازیگر است,بیوگرافی مائده طهماسبی و همسرش فرهاد آئیش,عکس های خصوصی مائده طهماسبی و همسرش

آکاایران: بیوگرافی مائده طهماسبی Maedeh Tahmasebi

مائده طهماسبی Maedeh Tahmasebi متولد ۱۳۳۶ در بابل بازیگر تئاتر، سینما، تلویزیون، کارگردان تئاتر و مترجم است وی همسر فرهاد آئیش بازیگر میباشد.

آکاایران: بیوگرافی مائده طهماسبی و همسرش +تصاویر خصوصی

تحصیلات

او فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشتهٔ خبرنگاری با گرایش تئاتر و علوم سیاسی است. مائده طهماسبی در سال ۱۳۷۷ به همراه همسرش، فرهاد آئیش، به ایران بازگشت و با کارگردانی نمایش گزارش به آکادمی فعالیت هنری خود را آغاز کرد.

اولین فیلم سینمایی که مائده طهماسبی در آن حضور داشته دایرهٔ جعفر پناهی است.

ازدواج مائده طهماسبی با فرهاد آئیش

فرهاد آئیش در مورد نحوه آشنایی او با همسرش و مراسم ازدواجشان می گوید:من مدت زمان زیادی را در آمریکا زندگی می کردم.در آنجا بیشتر در تئاتر کار می کردم ویکی از نمایش های من در مورد مشکلات اجتماعی زنان بود.
به دعوت گروهی از رنان این نمایش را در آلمان اجرا کردم,در آنجا برای اولین بار خانم طهماسبی را دیدم به او گفتم کمی استراحت می کنم و قبل از شروع نمایش من را بیدار کن,دلش به حال خسته من سوخت و یک دقیقه مانده بود به شروع نمایش من را بیدار کرد,از آن موقع مهرش به دلم افتاد(با خنده).بعد از دو سال باز هم همدیگر را در آمریکا دیدیم.
همان موقع شماره اش را گرفتم و با او در تماس بودم و احساسم را برایش توضیح دادم.بعد با یک مراسم خیلی مختصر ازدواج کردیم.باور می کنید حتی یک عکس از مراسم نداریم ولی همسرم در اینگونه موارد حساسیت نشان نمی دهد و باید بگویم که مهریه همسرم فقط ۵ سکه است.

گفتگو با مائده طهماسبی

مائده طهماسبی درباره فعالیت های اخیر خود در حوزه بازیگری گفت: «مدت ها بود کار طنز نکرده بودم و با ایفای نقش در «پنچری» احساس شادمانی دارم.»

مائده طهماسبی، بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما در خصوص ایفای نقش در سریال «پنچری» و همکاری با مهران مهام گفت: «برای اولین بار با آقای مهام کار کردم. مدت ها بود کار طنز نکرده بودم. کار قبلی ام کار جدی و اجتماعی بود و با ایفای نقش در «پنچری» احساس شادمانی دارم.»

او ادامه داد: «نکته جذابی که باعث شد این نقش را بپذیرم، خود مجموعه و بازیگرانی بود که در آن حضور دارند. دوست داشتم این کار را انجام دهم؛ چرا که کارهای قبلی این دوستان را دیده بودم و نوع طنز و نگاهشان به این مقوله برایم جذاب بود.»

بازیگر سریال «شمس العماره» درباره داستان سریال «پنچری» گفت: «موضوع این سریال درباره دو خانواده است با محوریت دو خواهر. من در این سریال نقش آشفته را بازی می کنم و خانم سعادت نقش متانت خواهر من را بازی می کنند. این دو شخصیت کاملاً متضاد با اسمشان رفتار می کنند. سریال به مسائل اجتماعی و خانوادگی می پردازد و در دل آن اتفاقات طنزی هم شکل می گیرد که دلنشین است. من در این فیلم، مادری هستم که دو فرزند دارم و قرار است، دخترم با پسر خواهرم ازدواج کند و این اتفاق مشکلاتی را پیش می آورد که داستان های سریال را شکل می دهند.»

او در خصوص نمایش نوین خود بر صحنه تئاتر عنوان کرد: «در حال حاضر مشغول تمرین تئاتری هستم به کارگردانی بهزاد صدیقی که مردادماه به روی صحنه می رود. در این نمایش با خاطره حاتمی همبازی هستم و فرهاد آئیش هم یک نقش تلویزیونی کوتاه را در آن ایفا می کند.»

طهماسبی همچنین درباره سریال «تاریکی شب، روشنایی روز» گفت: «سریال «تاریکی شب، روشنایی روز» به کارگردانی حجت قاسم زاده اصل را هم دارم که بخش اصلی فیلمبرداری اش به اتمام رسیده و بخش اندکی از کار باقی مانده است. امیدوارم بزودی کار فیلمبرداری بخش های باقی مانده نیز آغاز شود. کار با آقای قاسم زاده اصل واقعا ستودنی است. زمانی که دعوت به سریال شدم؛ تمام فیلمنامه را به من دادند تا بخوانم و تا آخرین لحظه متن هم تغییری نداشت.»

فیلم های سینمایی

آذر (۱۳۹۵)
آنها (۱۳۹۴)
هیس! دخترها فریاد نمی زنند (۱۳۹۱)
بچگیتو فراموش نکن (۱۳۹۰)
خرس (۱۳۹۰)
در امتداد شهر (۱۳۸۹)
باد در علفزار می پیچد (۱۳۸۶)
پارک وی (۱۳۸۵)
سنتوری (۱۳۸۵)
ماهی ها عاشق می شوند (۱۳۸۳)
مارمولک (۱۳۸۲)
نورا (۱۳۸۰)
دایره (۱۳۷۸)

زندگینامه مائده طهماسبی و همسرش

فعالیت های تلویزیونی

عشق تعطیل نیست (بیژن بیرنگ، ۱۳۹۳)
پرده نشین (بهروز شعیبی، ۱۳۹۳)
خداحافظ بچه (منوچهر هادی، رمضان ۱۳۹۱)
مرگ تدریجی یک رؤیا (فریدون جیرانی، ۱۳۸۷)
قرارگاه مسکونی (سیدجواد رضویان، ۱۳۸۷)
گاراژ ۸۸۸ (سام کلانتری، ۱۳۹۵–۱۳۹۴)
پنچری[۱] (برزو نیک نژاد، ۱۳۹۵)
نون و ریحون
شمس العماره

تئاتر

کلمه، سکوت، کلمه (مائده طهماسبی، ۱۳۹۱)
کرگدن (فرهاد آئیش، ۱۳۸۷)
خانواده تت (مائده طهماسبی، ۱۳۸۶)
پنجره ها (فرهاد آئیش، ۱۳۸۴)
والس مرده شوران (کورش نریمانی، ۱۳۸۱)
مده آ (محسن حسینی، ۱۳۸۰)
کمدی شام آخر (فرهاد آئیش، ۱۳۷۹)
تق صیر و سی و دو دقیقه از ماجرا (فرهاد آئیش، ۱۳۷۹)
گزارش به آکادمی (مائده طهماسبی، ۱۳۷۷)
خر از دست رفته (فرهاد اصلانی)

بیوگرافی مائده طهماسبی و همسرش +تصاویر خصوصی

.

منبع :

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :