یادداشت داریوش پیرنیاکان برای زادروز محمدرضا شجریان - اخبار ستاره ها ، اخبار چهره ها ، سلبریتی ها
شجریان آهنگ های شجریان زادروز محمدرضا شجریان داریوش پیرنیاکان,موسیقی ایرانی,موسیقی سنتی,محمدرضا شجریان,اخبار فرهنگی و هنری,عکس محمدرضا شجریان,

آکاایران: یادداشت داریوش پیرنیاکان برای زادروز محمدرضا شجریان

آکایران :در تمام ٣٥ سالی که محمدرضا شجریان را می شناسم و ١٥ سالی که با او نشست وبرخاست دارم، ویژگی های ممتازی در او دیده ام اما بزرگ ترین حسن او در ارتباط با مردم، این است که هیچ وقت به آنها و سرزمینش دروغ نگفته...

در تمام ٣٥ سالی که محمدرضا شجریان را می شناسم و ١٥ سالی که با او نشست وبرخاست دارم، ویژگی های ممتازی در او دیده ام اما بزرگ ترین حسن او در ارتباط با مردم، این است که هیچ وقت به آنها و سرزمینش دروغ نگفته و همیشه آنچه فکر و احساس کرده را با مردم در میان گذاشته است. مردم البته هم این صداقت را می فهمند و هم برای آن ارزش قائل هستند.

بنا به گزارش آکاایران : از سوی دیگر، نخبگان بسیاری آوازش را تأیید کرده و گفته اند که تکرارشدنی نیست. در کنار این، هم ساز می زند و هم یک ادیب است. در طول تمام این سال ها یک بار هم ندیده ام کسی برای آوازش شعر انتخاب کند، خودش همیشه این کار را می کند. بالاتر از همه اینها اشراف کاملش بر قرآن است؛ شجریان قرآن را می خواند، خواندنی که هم معنی و هم تجویدش را می داند. خطش هم خوب است، ایرانگرد قهاری هم هست و یک متخصص پرورش گل و گیاه به شمار می رود.

می خواهم بگویم او، ذوالفنون است. اگر اقبال السلطان، تاج، بنان و... هرکدام گلی هستند در موسیقی ایرانی، شجریان یک گلستان است. من خاطرات زیادی از هم نشینی با شجریان دارم. یکی از خاطراتم مربوط است به کنسرت آمریکا. در سال ١٣٦٩، شجریان برای اجرای کنسرت به آمریکا رفت و من قرار بود بعد از او بروم ولی یکی از مدیران کل وقت وزارت فرهنگ و ارشاد من را ممنوع الخروج کرده بود.

شجریان نگران اجرای کنسرت بود و من نمی دانستم چرا ممنوع الخروج شدم. وقتی خبر این اتفاق به گوش وزیر ارشاد وقت رسید، ایشان ممنوع الخروجی من را لغو و معاون مدیرکل را هم عوض کردند. این مقدمه دوستی من و شجریان و آقای وزیر شد و امروز ما دوستانی بسیار صمیمی هستیم.
اخبار فرهنگی - شرقمنبع :

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :