کدام چهره های معروف ایرانی متولد 12 مرداد هستند؟
اگر شما هم جزو افرادي هستيد که بهش چهره هاي مشهور ايراني علاقه منديد و دوست داريد که بدانيد کدام يک از چهره هاي مشهور ايراني در تاريخ 12 مرداد بدنيا آمده يا در

آکاایران: امروز 12 مردادماه 1400, مصادف با تاريخ تولد يا تاريخ درگذشت برخي از هنرمندان,بازيگران، بازیکنان و خيلي از چهره هاي مشهور ايراني مي باشد.چهره های سرشناسی چون سیامک انصاری،محسن بدیع و خیلی دیگر از چهره های مشهور عزیز کشورمان.

تیوال | سیامک انصاری

در ادامه این مقاله به معرفی این اشخاص میپردازیم. با ما همراه باشید.

اين چهره هاي مشهور ايراني در تاريخ 12 مردادماه به دنیا آمده اند

 

سیامک انصاری

سیامک انصاری (زادهٔ ۱۲ مرداد ۱۳۴۷) بازیگر و کارگردان ایرانی است.

سیامک انصاری در انتظار کرونا +عکس | اقتصاد آنلاین

سیامک انصاری، زاده ۱۳۴۷ و به گفته خودش در ویژه برنامه نوروزی ۱۳۹۷ شبکه سه، اصالتی تهرانی دارد. او فارغ‌التحصیل رشته کارشناسی نمایش و تلویزیون از «دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی» (واحد تهران مرکز) است. پدرش به گفته خود در برنامه اینترنتی ۳۵ تاجر فرش بوده و به کشور آلمان فرش صادر می‌کرده. وی در سال ۱۳۹۰ با طناز هادیان ازدواج کرد و در سال ۱۳۹۷ از هم جدا شدند. او به علت بازی کردن در سریال‌های کمدی تلویزیونی بیشتر به عنوان کمدین شناخته می‌شود اما در آثار او فیلم‌های سینمایی غیر کمدی نیز دیده می‌شود. او تا به حال در سِمت‌های بازیگری تئاتر، بازیگری سینما، بازیگری شبکه خانگی، بازیگری آگهی تلویزیونی، کارگردانی تلویزیون، کارگردانی شبکه خانگی و دستیار کارگردانی در سینما پرداخته‌است.

محسن بدیع

محسن بدیع کارگردان ، تدوینگر ، فیلمبردار و تهیه کننده کشورمان سال 1287 متولد شد و 12 مرداد 1368 در تهران درگذشت.

زادروز محسن بدیع

متولد ۱۲۸۷ در بصره (که اکنون در جمهوری عراق واقع شده‌است، و در آن زمان مانند تمامی کشور عراق کنونی - جزء امپراتوری عثمانی بوده‌است). پدرش کنسول ایران در بصره بود. در سال ۱۳۰۳ به ایران بازگشت. در سال ۱۳۰۶ به پاریس رفت و در آنجا به مدت یک سال مشغول به تحصیل زبان فرانسوی شد. سپس یک بورس تحصیلی در رشته رادیو از انگلستان گرفت و به لندن رفت. در کنار تحصیل در رشتهٔ رادیو، زبان فرانسه اش را نیز تکمیل کرد. طی چهار سال داقامت در لندن موفق به اخذ مدرکی معادل مهندسی (مهنذسی رادیو، تلفن، تلگراف و بی‌سیم) شد و بعد به پاریس برگشت. هشت سال نیز در آنجا اقامت داشت و در آنجا کارگاهی تأسیس کرد و شروع به کار ساخت و تعمیر دستگاهی گیرندهٔ رادیو نمود. در این مدت به تحصیل هم مشغول بود و دیپلم مهندسی برق و مکانیک را نیز دریافت کرد. در سال ۱۳۲۱ به ایران بازگشت و نخستین دستگاه اتوماتیک چاپ فیلم سیاه و سفید را با یاری دکتر اسماعیل کوشان، طراحی و آمادهٔ کار کرد. طی این سال‌ها در خیابان فردوسی، مغازهٔ رادیوسازی بدیع را که خود تأسیس کرده بود نیز اداره می‌کرد. در سال ۱۳۲۷ موفق به ساختن اپتیکال صداگذاری روی فیلم شد. در سال ۱۳۳۱ «استودیو عقاب» را تأسیس کرد که بعداً به «استودیو بدیع» تغییر نام داد و هم‌اکنون نیز توسط فرزندانش فعال است. وی در روز پنجشنبه، دوازدهم مردادماه ۱۳۶۸ درگذشت.

 

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :