کدام چهره های معروف ایرانی متولد 6 مهر هستند؟
اگر شما هم جزو افرادي هستيد که به اخبار چهره هاي مشهور ايراني علاقه منديد و دوست داريد که بدانيد کدام يک از چهره هاي مشهور ايراني در تاريخ 6 مهر بدنيا آمده يا د

آکاایران: امروز 4 مهر ماه 1401 مصادف با تاريخ تولد يا تاريخ درگذشت برخي از هنرمندان,بازيگران، بازیکنان و خيلي از چهره هاي مشهور ايراني مي باشد.چهره های سرشناسی چون سارا منجزی پور،حسین ناصحی و خیلی دیگر از چهره های مشهور عزیز کشورمان.

بیوگرافی سارا منجزی پور، بازیگر خوش سیمای سینما | ستاره

در ادامه این مقاله به معرفی این اشخاص میپردازیم. با ما همراه باشید.

اين چهره هاي مشهور ايراني 4 مهر ماه متولد شده اند

 

سارا منجزی پور

سارا منجزی (۶ مهر ۱۳۶۱ در اهواز) بازیگری ایرانی است.

سارا منجزی پور از مرگ پدر تا کلبه عمورپورنگ + عکس ها​

وی فارغ‌التحصیل رشته معماری است و فعالیت سینمایی خود را از سال ۱۳۸۹ با فیلم خنده در باران آغاز کرد و سریال های کلاه پهلوی، نفس شیرین، گاندو 2، کلبه عمو پورنگ و نارگیل از مشهورترین کارهای او می باشد.

حسین ناصحی

حسین ناصحی (زادهٔ ۱۳۰۴ ه.خ – درگذشتهٔ ۶ مهر ۱۳۵۶) موسیقی‌دان و آهنگساز اهل ایران بود.

حسسن ناصحی یکی از نوازندگان تخصصی ساز ترمبون بود و در کنسرواتور آنکارا تحصیلات خود در رشته آهنگسازی را به اتمام رساند. او یکی از نخستین افرادی بود که در موسیقی شناسی قومی فعالیت می کرد.

از آثار حسین ناصحی می‌توان به پوئم شور (برای ویلنسل و پیانو) – کوارتت زهی در می مینور – حرمان (برای آواز و پیانو، که به حسین سرشار تقدیم شده‌است) – آواز بیگفتار (برای ارکستر) – گدا (برای پیانو) – رقص در بارگاه شاه سمنگان (برای آواز و ارکستر) - ملودرام رستم و سهراب و قطعاتی دیگر که متأسفانه نت بسیاری از آنها مفقود شده‌است اشاره کرد.

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :