کدام چهره های معروف ایرانی متولد 22 اسفند هستند؟
اگر شما هم جزو افرادي هستيد که به اخبار چهره هاي مشهور ايراني علاقه منديد و دوست داريد که بدانيد کدام يک از چهره هاي مشهور ايراني در تاريخ 22 اسفند بدنيا آمده ي

آکاایران: امروز 22 اسفند ماه 1401 مصادف با تاريخ تولد يا تاريخ درگذشت برخي از هنرمندان,بازيگران، بازیکنان و خيلي از چهره هاي مشهور ايراني مي باشد.چهره های سرشناسی چون غزل شاکری،آفرین عُبِیسی و خیلی دیگر از چهره های مشهور عزیز کشورمان.

بیوگرافی غزل شاکری، از سریال شهرزاد تا جیران | ستاره

در ادامه این مقاله به معرفی این اشخاص میپردازیم. با ما همراه باشید.

اين چهره هاي مشهور ايراني 22 اسفند ماه متولد شده اند

غزل شاکری

غزل شاکری (زادهٔ ۲۲ اسفند ۱۳۵۶) بازیگر و خواننده و طراح صحنه و لباس اهل ایران است.

غزل شاکری در خاتون

از آثار وی می‌توان به بازی کردن نقش فهیمه اکبر در سریال خاتون و همچنین نقش ملک‌زاده در سریال جیران اشاره کرد. وی در سال ۱۳۹۷ برای فیلم سارا و آیدا برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن در بیستمین جشن سینمای ایران شد.

غزل شاکری در جیران

آفرین عُبِیسی

آفرین عُبِیسی (زادهٔ ۲۲ اسفند ۱۳۳۰) با نام اصلی صغری عُبِیسی بازیگر اهل ایران است

11 عکس آفرین عبیسی قبل و بعد از انقلاب - بازیگرنیوز

فرین عُبیسی فعالیت در عرصه سینما را با لیلی و مجنون در سال ۱۳۴۹ به کارگردانی سیامک یاسمی آغاز کرد و همان سال در فیلم طوقی به کارگردانی علی حاتمی دوباره در نقش مقابل به بهروز وثوقی بازی کرد. در سال ۱۳۷۸ با بازی در فیلم شهرت به کارگردانی ایرج قادری پس از ۲۸ سال دوری از دنیای بازیگری پس از انقلاب ۱۳۵۷ به سینما بازگشت. در همان سال نقش کوتاهی در فیلم کودک و سرباز ساخته رضا میرکریمی ایفا کرد. از بازی‌های موفق اش پس از فاصله طولانی مدت از بازیگری می‌توان به نیمه پنهان اشاره کرد.

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :