آکاایران: پوپک گلدره همان دریای محبوب بچه های دهه 60 و 70 است که روزهایشان با خاطرات زیبای دریا و لحن شیرینش سپری شد. دریا دختر نوجوان مجموعه به یادماندنی و نوستالژیک دنیای شیرین دریا بود که با خاطرات شیرینش شخصیتی را رقم زد که تا سالهای سال هم از ذهن مخاطبش فراموش نمیشود.

ماندگارترین نقش های پوپک گلدره

پوپک گلدره بازیگری در دنیای هنر را با یک نمایش آغاز کرد و با سریال ساعت خوش مهران مدیری در سال 1373 به دنیای تلویزیون راه یافت و همین شروعی برای حضور او در دنیای سینما و بازی در فیلم رویای زمین بود.

بازی ماندگار پوپک گلدره در سریال دنیای شیرین دریا​​​​​​​

نقطه عطف کارنامه بازیگری پوپک گلدره مربوط به بازی او در سریال دنیای شیرین دریا و نقش ماندگار دریا بود. دریا دختر نوجوان سریال دنیای شیرین دریا بود که به همراه مادر و خواهر و برادرهایش در گیلان زندگی میکرد و ماجرای اتفاقات هر روزه زندگش شان داستان دنیای شیرین دریا را شکل میداد.

زنده یاد پوپک گلدره با نقشی ماندگار در دنیای شیرین دریا

سالگرد پوپک گلدره

بازی ساده و زیبای پوپک گلدره در دنیای شیرین دریا او را در ذهن ها ماندگار کرد و اغراق نیست اگر بگوییم همه مخاطبان تلویزیون بعد از گذشت بیش از 20 سال هنوز هم او را با نقش دریا می شناسند.

پوپک گلدره نقش های زیادی را در کارنامه هنری اش ندارد اما بازی های درخشان او در چندین اثر سینمایی و تلویزیونی از او چهره ماندگاری ساخت. موج مرده ، آخر بازی و سیندرلا فیلم های او در سینما بودند که قابلیت بازیگری او را در معرض نمایش گذاشتند.

عکسی از بازی ناتمام پوپک گلدره در سریال نرگس

13 سال از درگذشت پوپک گلدره گذشت

 

غبار نور ، تلخ و شیرین ، مروارید سرخ ، روح مهربان و نرگس از دیگر سریال های تلویزیونی زنده یاد پوپک گلدره بودند که آخرین آنها با درگذشت نابهنگامش ناتمام ماند.

بازیگر دنیای شیرین دریا مشغول بازی در سریال نرگس بود که در یک فرصت کوتاه برای استراحت گروه راهی شمال شد و این آخرین و تلخ ترین سفر زندگی اش بود که او را به کام مرگ کشاند و نرگس سریال نرگس را در نیمه راه به پایان رساند.

ستاره اسکندری در این شرایط سخت به عنوان بازیگر جایگزین پوپک گلدره انتخاب شد و نقش نرگس این سریال را به انتها رساند.

عکس به یاد ماندنی از زنده یاد پوپک گلدره در کنار مهرانه مهین ترابی

13 سال از پرواز ابدی پوپک گلدره گذشت

روحش شاد و یادش گرامی .....