آکاایران امروز 25 اردیبهشت ماه, مصادف با تاریخ تولد یا تاریخ درگذشت برخی از هنرمندان,بازیگران، بازکنان و خیلی از چهره های مشهور ایرانی می باشد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به چهره های مشهور ایرانی علاقه مندید و دوست دارید که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 25 اردیبهشت ماه بدنیا آمده یا در گذشته اند. در ادامه ی این مقاله از مجموعه مقالات آکاایران, با ما همراه باشید. 

این چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 25 اردیبهشت به دنیا آمده اند...

پوریا تابان

پوریا تابان (مجری تلویزیونی، گزارشگر و کارشناس رشته ورزشی بسکتبال، روزنامه نگار و نویسنده ی ورزشی و سینمایی) متولد 25 اردیبهشت ماه 1356 در تهران میباشد.

Image result for ‫پوریا تابان‬‎

پوریا تابان فرزند طلاق بوده و بعد از جدایی پدر و مادر، با نامادری زندگی کرده است.پوریا تابان در سال ۱۳۷۵ در رشته جغرافیای کارتوگرافی در دانشگاه آزاد شهر ری قبول شد اما بعد از ۴ ترم تحصیل، به دلیل شهریه‌های گران از دانشگاه انصراف داد و در شهریور ماه ۱۳۷۶ به عرصه خبرنگاری وارد شد. پوریا تابان در سال ۱۳۸۱ با همسرش ازدواج کرد و در سال ۱۳۸۹ از هم جدا شدند.

پوریا تابان در سال ۷۶ در مسابقات دوچرخه سواری گرگان قهرمان و در سال ۷۸ نایب قهرمان استان شد و یک دوچرخه سواری ۶۰ روزه به مسافت ۵۰۸۷ کیلومتر به دور ایران را آغاز کرد.وی فعالیت خود را با خبرنگاری و روزنامه‌نگاری بصورت مقطعی در ایرنا، عصر آزادگان، گنبد کبود، خبر ورزشی و … از سال ۷۶ آغاز کرد و بعد از مدتی وقفه و سربازی دوباره ادامه داد.