کدام چهره ی معروف ایرانی متولد 26 بهمن ماه هستند؟
اگر شما هم جزو افرادي هستيد که به چهره هاي مشهور ايراني علاقه منديد و دوست داريد که بدانيد کدام يک از چهره هاي مشهور ايراني در تاريخ 26 بهمن ماه بدنيا آمده يا

آکاآپ: امروز 26 بهمن ماه, مصادف با تاريخ تولد يا تاريخ درگذشت برخي از هنرمندان,بازيگران، بازکنان و خيلي از چهره هاي مشهور ايراني مي باشد. اگر شما هم جزو افرادي هستيد که به چهره هاي مشهور ايراني علاقه منديد و دوست داريد که بدانيد کدام يک از چهره هاي مشهور ايراني در تاريخ 26 بهمن ماه بدنيا آمده يا در گذشته اند. در ادامه ي اين مقاله از مجموعه مقالات آکاآپ, با ما همراه باشيد.

Image result for ناصر ممدوح

اين چهره هاي مشهور ايراني در تاريخ 26 بهمن ماه متولد شده اند...

ناصر ممدوح

ناصر ممدوح (زادهٔ ۲۶ بهمن ۱۳۲۱) صداپیشه (دوبلور) مدیر دوبلاژ و بازیگر ایرانی است.

Image result for ناصر ممدوح

وي رئيس انجمن گويندگان و سرپرستان گفتار فيلم است و بيشتر در زمينه دوبله فيلم‌هاي مستند فعاليت مي‌کند.

سميرا مخملباف

سمیرا مخملباف (۲۶ بهمن ۱۳۵۸ در تهران) کارگردان، دستیار کارگردان و نویسنده ایرانی است.

 

Image result for سميرا مخملباف

در ۸ سالگی در فیلم بایسیکلران ساخته پدرش محسن مخملباف بازی کرد. در سن ۱۷ سالگی فیلم سینمایی سیب را ساخت؛ و در ۱۸ سالگی به عنوان جوان‌ترین کارگردان جهان در بخش رسمی فستیوال کن (۱۹۹۸) حضور یافت. فیلم سیب سمیرا در ظرف دو سال به بیش از ۱۰۰ فستیوال بین‌المللی دعوت شد و در بیش از ۳۰ کشور جهان اکران شد. سمیرا در سال ۱۹۹۹، دومین فیلم سینمایی خود را به نام تخته‌سیاه ساخت و در سال ۲۰۰۰ دوباره به عنوان جوان‌ترین کارگردان جهان در بخش مسابقه فستیوال کن حضور یافت و جایزه ویژه هیئت داوران را از آن خود ساخت. سومین ساخته وی به نام پنج عصر در سال ۲۰۰۳ در بخش مسابقه اصلی کن پذیرفته شد و بار دیگر موفق به دریافت جایزه ویژه هیئت داوران از جشنواره کن شد. وی در جشنواره‌های مهمی چون کن، ونیز و برلین به عنوان داور حضور یافته‌است.

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :