آکاایران: امروز 22 مهر ماه 1399, مصادف با تاريخ تولد يا تاريخ درگذشت برخي از هنرمندان,بازيگران، بازیکنان و خيلي از چهره هاي مشهور ايراني مي باشد. چهره های سرشناسی چون رضا سیدحسینی و خیلی دیگر از چهره های مشهورعزیز کشورمان.

درگذشت رضا سیدحسینی مترجم پیشکسوت ایران او همیشه معلم بود

اگر شما هم جزو افرادي هستيد که به چهره هاي مشهور ايراني علاقه منديد و دوست داريد که بدانيد کدام يک از چهره هاي مشهور ايراني در تاريخ 22 مهر ماه بدنيا آمده يا در گذشته اند در ادامه ي اين مقاله از مجموعه مقالات آکاایران، با ما همراه باشيد.

اين چهره هاي مشهور ايراني در تاريخ 22 مهر ماه متولد شده اند

رضا سیدحسینی

رضا سیدحسینی زاده اردبیل (۲۲ مهر ۱۳۰۵–۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۸) نویسنده و مترجم ایرانی بود. سیدحسینی همچنین سرپرست و عضو اصلی تألیف و ترجمهٔ مجموعهٔ شش جلدی فرهنگ آثار بوده‌است.

یاد رضا سیدحسینی :: سلوک

کار ترجمه را از شانزده سالگی با ترجمه از ترکی آذربایجانی و ترکی استانبولی شروع کرد. او پس از آن نزد کسانی چون پرویز ناتل خانلری و عبدالله توکل زبان فرانسه را فراگرفت و نخستین برگردان‌اش از این زبان در سال ۱۳۲۶ منتشر شد.

سیدحسینی علاوه بر تألیف مکتب‌های ادبی در ۱۳۳۴، نقش بسیار مهمی نیز در انتشار فرهنگ آثار (۱۳۷۸–۱۳۸۳) ایفا کرد و علاوه بر سرپرستی، ترجمهٔ بیش از سیصد مقاله کوتاه و بلند آن را برعهده گرفت؛ این اثر سترگ با همکاری اسماعیل سعادت، احمد سمیعی، ابوالحسن نجفی، جواد حدیدی و عده‌ای دیگر از مترجمان برگزیده در شش مجلد به چاپ رسید.

محمدامین درویشی

محمدامین درویشی یک بازیکن فوتبال اهل ایران است که برای باشگاه فوتبال پیکان در لیگ برتر فوتبال ایران و در پست مهاجم بازی می‌کند.

محمدامین درویشی جایگزین کریمی در نفت آبادان شد ؛ ستاره آبی ها جایگزین کریمی  شد

وی همچنین سابقهٔ دعوت شدن به تیم ملی فوتبال امید ایران را در کارنامه دارد

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :