کدام چهره ی معروف ایرانی متولد 25 آبان ماه هستند؟
اگر شما هم جزو افرادی هستید که به چهره های مشهور ایرانی علاقه مندید و دوست دارید که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 25 آبان ماه بدنیا آمده یا

آکاآپ: امروز 25 آبان ماه, مصادف با تاریخ تولد یا تاریخ درگذشت برخی از هنرمندان,بازیگران، بازکنان و خیلی از چهره های مشهور ایرانی می باشد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به چهره های مشهور ایرانی علاقه مندید و دوست دارید که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 25 آبان ماه بدنیا آمده یا در گذشته اند. در ادامه ی این مقاله از مجموعه مقالات آکاآپ, با ما همراه باشید

Image result for ‫آرش معیریان‬‎

این چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 25 آبان ماه متولد شده اند...

آرش معیریان

آرش معیریان (زادهٔ ۲۵ آبان ۱۳۵۰ در تهران) کارگردان و تدوینگر ایرانی است.

Image result for ‫آرش معیریان‬‎

آرش معیریان اولین بار در سال 77 وارد دنیای سینما شد و کارگردانی فیلم هایی چون دم سرخ ها ، خالتور ، ساخت ایران 2 ، ساعت شلوغی ، کارناوال مرگ ، دختر میلیونر و .... را در کارنامه هنری اش دارد.

این چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 25 آبان ماه دار فانی را وداع گفته اند...

محمد پورستار

محمد پورستار (زاده ۴ تیر ۱۳۱۸ - درگذشتهٔ ۲۵ آبان ۱۳۹۶) با نام اصلی محمدقاسم پورستار بازیگر اهل ایران بود.

Image result for ‫محمد پورستار‬‎

او که در سالهای پایانی عمر دچار عارضه سکته قلبی شده بود، مدت‌ها در بیمارستان بستری و سرانجام پس از بهبودی به خانه منتقل شد اما صبح روز ۲۵ آبان ۱۳۹۶ در منزل خود در سن ۷۸ سالگی درگذشت.

محمدتقی جعفری

محمدتقی جعفری (۲۴ مرداد ۱۳۰۴ تبریز – ۲۵ آبان ۱۳۷۷ انگلستان) (۱۳۴۴–۱۴۱۹ قمری) از جملهٔ مفسران نهج البلاغه، فیلسوفان مسلمان و مولوی‌شناسان معاصر ایران می‌باشد.

Image result for ‫محمدتقی جعفری‬‎

محمدتقی نزد مادر مقداری مقدمات دروس و قرآن را آموخت. آنگاه در مدرسهٔ اعتماد تبریز پایه چهارم و پنجم را با رتبه بالا گذراند. سپس به همراه برادرش مقارن سال‌های پایانی جنگ جهانی دوم به مدرسهٔ طالبیه تبریز رفته و تحصیلات علوم دینی را نزد استادان آنجا پی گرفت.

در سال۱۳۲۰ در ۱۵ سالگی، زادگاه خویش را به قصد اقامت در تهران ترک نمود، و در مدرسه مروی نزد استادان تحصیل متن رسائل و مکاسب را پی گرفت. پس از سه سال، در سال ۱۳۲۲ ه‍.ش به شهر قم مهاجرت نمود، و ضمن تحصیل در مدرسه دارالشفای قم ملبس به لباس روحانیت گردید و دروس خارج را در آنجا آغاز کرد.

وی سپس برای ادامه تحصیلات، راهی نجف شد. وی بیست و سه ساله بود که به درجهٔ اجتهاد نایل گردید. وی در سال ۱۳۳۶ یا ۱۳۳۷ پس از یازده سال اقامت در نجف به ایران بازگشت.

محمدتقی جعفری در سال ۱۳۷۷ به دلیل ابتلا به سرطان، ابتدا در ایران تحت درمان قرار گرفت و سپس به انگلستان منتقل شد؛ ولی پس از یک عمل جراحی بر اثر سکتهٔ مغزی در ۲۵ آبان ۱۳۷۷ برابر با ۲۶ رجب ۱۴۱۹ قمری درگذشت. دو روز بعد در دانشگاه تهران بر پیکرش نماز خواندند. سپس پیکرش به مشهد فرستاده شد و در دارالزهد حرم امام رضا دفن شد

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :