کدام چهره ی معروف ایرانی متولد 12 اسفند ماه هستند؟
اگر شما هم جزو افرادي هستيد که به چهره هاي مشهور ايراني علاقه منديد و دوست داريد که بدانيد کدام يک از چهره هاي مشهور ايراني در تاريخ 12 اسفند ماه بدنيا آمده يا

آکاآپ: امروز 12 اسفند ماه, مصادف با تاريخ تولد يا تاريخ درگذشت برخي از هنرمندان,بازيگران، بازیکنان و خيلي از چهره هاي مشهور ايراني مي باشد. اگر شما هم جزو افرادي هستيد که به چهره هاي مشهور ايراني علاقه منديد و دوست داريد که بدانيد کدام يک از چهره هاي مشهور ايراني در تاريخ 12 اسفند ماه بدنيا آمده يا در گذشته اند در ادامه ي اين مقاله از مجموعه مقالات آکاآپ, با ما همراه باشيد.

Image result for سیدعلی صالحی بازیگر

اين چهره هاي مشهور ايراني در تاريخ 12 اسفند ماه متولد شده اند...

سیدعلی صالحی

سید علی صالحی متولد 12 اسفند 1352 در تهران، بازیگر است

Image result for سیدعلی صالحی بازیگر

سید علی صالحی فارغ التحصیل لیسانس رشته نمایش می باشد، در کودکی بازیگری را با تعذیه خوانی تجربه کرد بعد وارد سینما و تلویزیون شد حالا عضو تیم فوتبال هنرمندان است.سید علی صالحی بازیگری را تئاتر آغاز کرد و سال 59 برای اولین بار به ایفای نقش در سینما پرداخت و در فیلم و سریال هایی چون نون.خ ، خالتور، خجالت نکش ، تنهایی لیلا ، چک برگشتی و... ایفای نقش کرده است.

بیژن ترقی

بیژن ترقی (۱۲ اسفند ۱۳۰۸ – ۵ اردیبهشت ۱۳۸۸) شاعر و ترانه‌سرای ایرانی بود.

Image result for بیژن ترقی

آتش کاروان با صدای دلکش یکی از پرآوازه‌ترین ترانه‌های اوست. بیژن ترقی ترانه‌های به یاد ماندنی بهار دلنشین، آتش کاروان و برگ خزان و نیز سرود وطنم (ایران جوان با صدای سالار عقیلی ) را سروده‌است.

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :