کدام چهره ی معروف ایرانی متولد 24 اسفند ماه هستند؟
اگر شما هم جزو افرادي هستيد که به چهره هاي مشهور ايراني علاقه منديد و دوست داريد که بدانيد کدام يک از چهره هاي مشهور ايراني در تاريخ 24 اسفند ماه بدنيا آمده يا

آکاآپ: امروز 24 اسفند ماه, مصادف با تاريخ تولد يا تاريخ درگذشت برخي از هنرمندان,بازيگران، بازیکنان و خيلي از چهره هاي مشهور ايراني مي باشد. اگر شما هم جزو افرادي هستيد که به چهره هاي مشهور ايراني علاقه منديد و دوست داريد که بدانيد کدام يک از چهره هاي مشهور ايراني در تاريخ 24 اسفند ماه بدنيا آمده يا در گذشته اند در ادامه ي اين مقاله از مجموعه مقالات آکاآپ, با ما همراه باشيد.

Image result for خسرو شجاع زاده

اين چهره هاي مشهور ايراني در تاريخ 24 اسفند ماه متولد شده اند...

هُدی رضازاده صابر

هُدی رضازاده صابر (زادهٔ ۲۴ اسفند ۱۳۳۷ - درگذشتهٔ ۲۱ خرداد ۱۳۹۰) پژوهشگر، روزنامه‌نگار، فعّال ملی مذهبی، زندانی سیاسی و از گردانندگان مجله توقیف شده «ایران فردا» بود.

Image result for هدی صابر

وی در ۱۲ خرداد ۱۳۹۰ در حالی‌که در اوین زندانی بود در اعتراض به مرگ مشکوک هاله سحابی در مراسم تشییع جنازه پدرش عزت‌الله سحابی، اعتصاب غذای خود را آغاز کرد و در ۲۱ خرداد، پس از انتقال از زندان به بیمارستان مدرس بر اثر نارسایی قلبی درگذشت. منابع نزدیک به مخالفان حکومت ایران، علت مرگ هدی صابر را ضرب و شتم از سوی مأموران امنیتی زندان اوین، عنوان کردند.

سید احمد خمینی

سید احمد خمینی (۲۴ اسفند ۱۳۲۴ در قم – ۲۵ اسفند ۱۳۷۳ در تهران) با نام شناسنامه‌ای سید احمد مصطفوی، دومین پسر سید روح‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.

Image result for سید احمد خمینی

احمد خمینی در سال‌‌های پیش و پس از انقلاب در سازماندهی روابط پدرش با مسئولان نقش مهمی داشت. وی در ۲۵ اسفند ۱۳۷۳ در سن ۴۹ سالگی به طرز مشکوکی درگذشت.

اين چهره هاي مشهور ايراني در تاريخ 24 اسفند ماه دار فانی را وداع گفته اند...

خسرو شجاع زاده

خسرو شجاع‌زاده (زاده ۱ خرداد ۱۳۲۴ در بندر ترکمن، درگذشت ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ در تهران) بازیگر ایرانی سینما و تلویزیون بود.

Image result for خسرو شجاع زاده

خسرو یکه شجاع‌زاده دانش‌آموخته رشته بازیگری از هنرکده هنرهای دراماتیک بود. وی بازی در سینما را از سال ۱۳۴۸ با بازی در فیلم گاو به کارگردانی داریوش مهرجویی آغاز نموده و در فیلم غریبه و مه بهرام بیضایی نقش اوّل مرد را بازی کرد.شجاع‌زاده در سریال‌های متعددی همچون پدرسالار ایفای نقش کرده‌است.

خسرو شجاع‌زاده در تاریخ سه شنبه ۲۴ اسفندماه ۱۳۹۵ به دلیل سکته مغزی در سن ۷۱ سالگی چشم از جهان فروبست.پیکر وی روز ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ پس از تشییع در قطعه ۸۸، ردیف ۱۴۴، شماره ۵۲۲ بهشت زهرا دفن شد.

حسین امیرفضلی

حسین امیرفضلی (زادۀ ۱۲۹۹ در تهران – درگذشتۀ ۲۴ اسفند ۱۳۷۰ در تهران) کارگردان، نویسنده، تهیه‌کننده و بازیگر ایرانی می‌باشد. وی پدر ارژنگ امیرفضلی، بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون است.

Image result for حسین امیرفضلی

 

حسین امیرفضلی مشهور به «هوشنگ امیرفضلی»، فعالیت هنری خود را با بازیگری در نمایش «قربانی در مقدم ابوالهول» (به کارگردانی صادق بهرامی) در سال ۱۳۲۲ آغاز و پس از آشنایی با اسماعیل کوشان در «میترافیلم»، برای نخستین بار در سال ۱۳۲۷، در فیلم «طوفان زندگی» به کارگردانی «علی دریابیگی» بازی کرد. او همزمان در رادیو نیز، از پرکارترین هنرمندان بود. او سال ۱۳۲۹ با مشارکت «احمد افسانه» دفتر سینمایی «صحرا فیلم» را تأسیس کرد و در سال ۱۳۳۷ دفتر دیگری را نیز به نام «کسری فیلم» تأسیس نمود. امیرفضلی علاوه بر بازیگری در سینما، نویسندگی و کارگردانیِ سه فیلم را نیز به عهده داشته‌است که عبارتند از: «دزدان معدن» (۱۳۳۵)، «هالو» (۱۳۳۸) و «عشق و حماقت» (۱۳۴۰). حسین امیرفضلی در ۲۴ اسفند ۱۳۷۰ در گذشت.

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :