بیوگرافی صداپیشه مشهور کشورمان مجید حبیبی
مجید حبیبی حرفه بازیگری با صدا و مدیریت دوبلاژ را در اوان دهه ۸۰ شمسی از دوبلاژ فیلم و انیمیشن آغاز کرد.برای شناخت بیشتر وی در ادامه مطلب با ما همراه باشید

سودای صدا؛ آشنایی با هنر صدابازیگری - خبرآنلاین

آکاایران: مجید حبیبی، صداپیشه و مدیر دوبلاژ در تاریخ 9 دی ماه 1360 در تهران به دنیا آمد. او اصالتا اهل سنندج در استان کردستان است و فارغ التحصیل رشته مدیریت فرهنگی در مقطع کارشناسی از دانشگاه سوره است. آواتار، جنگل سحر آمیز، باغ مخفی، شاهزاده کوچک، عصر یخبندان(شکاف قاره‌ها)و جنگده نامریی از جمله آثاری هستند که او مدیریت دوبلاژ آنها را برعهده داشته است. در این مقاله از مجموعه مقالات آکا, تصمیم داریم به معرفی زندگی نامه این هنرمند کشورمان بپردازیم و با ما همراه باشید.

بیوگرافی و عکس های مجید حبیبی

مجید حبیبی صداپیشه و دوبلور ایرانی متولد نهم دی‌ماه ۱۳۶۰ در تهران و اصالتا اهل سنندج، استان کردستان و دارای مدرک لیسانس مدیریت فرهنگی از دانشگاه سوره است. 

چکیده ای از بیوگرافی مجید حبیبی 

نام : مجید حبیبی

متولد : ۹ دی ۱۳۶۰تهران

ملیت : ایرانی

پیشه : دوبلور

سال‌های فعالیت : ۱۳۸۳ - اکنون 

مدرک تحصیلی : کارشناسی مدیریت فرهنگی هنری

شاخصه صدا : صدای بم، بدون خش، قدرتمند، پرانرژی،با ابهت،گیرا و توانا در تیپ سازی

بیوگرافی مجید حبیبی:

مجید حبیبی صداپیشه و دوبلور ایرانی متولد نهم دی ماه یک هزار و سیصد و شصت در تهران و اصالتاً اهل سنندج در استان کردستان می باشد. مجید حبیبی دارای مدرک کارشناسی مدیریت فرهنگی هنری از دانشگاه سوره می باشد.

مجید حبیبی کله کدو, عکس های مجید حبیبی

از سن 8 سالگی شروع به آموختن ورزش رزمی جودو کرد و تا 15 سالگی ورزشهای دیگری از جمله بوکس، وادوریو و کیوکشین کاراته، کشتی کج و ژیمناستیک را آموخت اما بعد از آشنایی با ورزش رزمی ووشو و علاقه فوق العاده ای که این رشته ورزشی در او ایجاد کرد تا 23 سالگی تمام زندگی خود را وقف این هنر رزمی کرد و توانست دو مقام نایب قهرمانی کشوری مبارزات آزاد (سانشو) در سال 1379 و مقام قهرمانی کشوری تالو (چانگ چوآن) در سال 1380 را کسب نماید.

بعد از اخذ مدرک داوری و مربیگری از فدراسیون ورزش های رزمی در رشته چانگ چوآن ووشو شروع به فعالیت به عنوان مربی و داور رسمی این فدراسیون کرد تا زمانی که در سال 1383 دچار آسیب هایی جدی و بازدارنده در ناحیه کمر و زانو شد و از ادامه فعالیت در این وادی بازماند. و  مجبور به کناره‌گیری از ورزش مورد علاقه خود می‌شود و با توجه به علاقه و استعدادی که از نوجوانی به هنر صداپیشگی و بازیگری با صدا داشته موفق می‌شود همزمان با دست و پنجه نرم کردن با این رویداد ناخوشایند ورزشی به دنیای صدا قدم بگذارد و خودش اذعان داشته که این اتفاقات و همزمانی آنها دست لطف و تقدیر الهی بوده است.

مجید حبیبی بخاطر صداپیشگی و دوبلاژ برای فیلم‌ها، پویانمایی‌ها، مستندها، بازی‌های ویدئویی، پیش‌پرده فیلم‌ها، برنامه‌ها و تبلیغات تلویزیونی و رادیویی، درام‌های رادیویی، نمایش‌های عروسکی و کتاب‌های صوتی شناخته شده‌است.

شروع شهرت مجید حبیبی در سال 85 بخاطر دوبلاژ کاراکتر اوتیس در انیمیشن رئیس مزرعه بود که در ایران و در شبکه نمایش خانگی با استقبال بی‌سابقه ای روبرو شد.

مجید حبیبی همچنین از سنین نوجوانی شروع به فراگیری سلفژ نزد استاد مرحوم محمد نوری و علیرضا شفقی نژاد و همچنین آموزش گیتار نزد سینا یارندی کرد. آثاری همچون صادق باش – چهار دقیقه و چهار ثانیه بیشتر و ترکش مرورها از جمله فعالیت های او در این حوزه است که علاوه بر اجرای آوا و صدا، سرایش ترانه ها و ساخت ملودی آنها را نیز بر عهده داشته اما خود را هیچگاه خواننده به حساب نمی آورد و این دست فعالیت ها را مشق صدابازیگری می داند و نه خوانندگی.

مجید حبیبی کله کدو, عکس های مجید حبیبی

مجید حبیبی در سال 1389 بعد از یک دوره فشرده کاری دچار آسیب جدی در تارهای صوتی خود می شود و به مدت شش ماه قدرت تکلمش را بطور کامل از دست می دهد. پس از انواع راه های درمانی سنتی و مدرن و گفتار درمانی و مطالعه در خصوص جهاز صوتی انسان و شناخت هر چه بیشتر از آسیب ها و بهداشت حنجره بالاخره بهبود می یابد. مهمترین چیزی که معتقد است به او در بهبود صدا و جهاز صوتیش کمک شایانی کرد کتاب «صدای خود را آزاد کنید» اثر راجر لاو است.

رابطه مجید حبیبی با بهمن مفید

مجید حبیبی با بهمن مفید بازیگر و گوینده قدیمی سینما رابطه بسیاری خوبی داشت و در دوبلاژ انیمیشن عصر یخبندان 4:شکاف قاره ها با این هنرمند همکاری کرد.

رابطه صمیمانه و رفت و آمد زیاد مجید حبیبی با زنده یاد بهمن مفید این شبهه را در فضای مجازی ایجاد کرد که بهمن مفید پدر مجید حبیبی است اما این موضوع صحت ندارد.

مجید حبیبی کله کدو, عکس های مجید حبیبی

برخی آثار مجید حبیبی 

- مدیریت دوبلاژ و کارگردانی صدا برای موسسات ویدیو رسانه و صدا - سیما

- سریال انیمیشن آواتار آخرین باد افزار فصل اول از قسمت 9 تا تا 20 ، فصل دوم از قسمت 1 الی 8

- انیمیشن عصر یخبندان ، قسمت های 3.5 و انیمیشن عصریخبندان 4 

- انیمیشن رییس مزرعه 3 

- انیمیشن روباه و سگ شکاری 2 

- انیمیشن تیل دلقک  

- انیمیشن مبارزان خیابانی 1 و 4 

- انیمیشن جنگل سحر آمیز  

- سینمایی شاهزاده کوچک 

- سینمایی باغ مخفی 

- سینمایی فیبی در سرزمین عجایب 

- سینمایی جنگنده نامریی 

- سریال انیمیشن محمد امین 

- انیمیشن های ایرانی از قبیل سکو-پیرزن و ملخ-آخر خط-والیبالیستها-پاگرد-خلیج فارس-در قلب کبودان-زینو-کبوتران حرم و غیره

- بازی های رایانه ای از قبیل مبارزه در خلیج عدن – شبگرد وغیره

- کارگردانی صدا و مدیریت دوبلاژ برای بسیاری از برندها و شرکت های تبلیغاتی

- داستان کوسه در انجمن گویندگان جوان  

- ال سید در انجمن گویندگان جوان سال  

- خانه هیولا در انجمن گویندگان جوان  

- محمد آخرین پیامبر  

- ماشین ها در شبکه یک صدا و سیما  

- فیلم سینمایی کاوشگری مبهم 

- رییس مزرعه یک

- طعمه کوسه در انجمن گویندگان جوان 

- عصریخبندان 2 در انجمن گویندگان جوان 

- تارزان یک در انجمن گویندگان جوان 

- جنگل سحر آمیز در شبکه دو صدا و سیما 

- فیلم سینمایی دوما 

- انیمیشن تیل دلقک 

- فیلم سینمایی محافظان کوهستان 

- فیلم سینمایی پلیدی  

- کونگفو پاندا 2 

- هیولایی در پاریس 

- ریو  

- شرکت هیولا ها 2  

- لگو موی 

- رچت و کلانک 

- داش پیشی و رفقا  

- فصل موج سواری 2 

- ماشین ها 3  

- بچه خان  

مجید حبیبی کله کدو, عکس های مجید حبیبی

جوایز و عناوین مجید حبیبی

• گوینده برگزیده در اولین دوره جشنواره اینترنتی دوبلاژ برای صدابازیگری به جای کاراکتر اوتیس در رییس مزرعه

• بهترین گوینده نقش اول مرد در دومین جشنواره اینترنتی دوبلاژ برای صدابازیگری در انیمیشن مگامایند به جای کاراکتر مگامایند »کله کدو

• بهترین گوینده نقش اول مرد در سومین جشنواره اینترنتی دوبلاژ برای صدابازیگری در انیمیشن عصر یخبندان 4 به جای کاراکتر مندی و انیمیشن هیولایی در پاریس به جای کاراکتر رائول

مجید حبیبی کله کدو, عکس های مجید حبیبی

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :