بیوگرافی کامل محمود فکری، مربی جدید استقلال+عکس
محمود فکری ملوان,محمود فکری زندان,محمود فکری مربی,محمود فکری بازیکن ملوان,محمود فکری بیوگرافی,محمود فکری پرسپولیس,محمود فکری نساجی,محمود فکری اینستاگرام,محمود ف

مازندران| محمود فکری به نیمکت نساجی نزدیک شد- اخبار استانها تسنیم - Tasnim

محمود فکری جویباری (زاده ۴ مرداد سال ۱۳۴۸ در جویبار) بازیکن فوتبال ایرانی است.

نام کامل : محمود فکری جویباری

زادروز : ۴ مرداد ۱۳۴۸

زادگاه : جویبار، ایران

باشگاه کنونی : صبای قم(دستیار)

پُست : مدافع(بازیکن)

محمود فکری جویباری (زاده ۴ مرداد سال ۱۳۴۸ در جویبار) بازیکن فوتبال ایرانی است.فکری فوتبالش را در سال٦٥ از تیم ساحل جویبار آغاز کردو در سال ۱۳۶۹ به تیم نساجی پیوست .پس از این تیم پیراهن استقلال تهران را تن کرد،خدمت سربازی باعث شد تا او فوتبالش را در تیم فجر سپاسی شیراز ادامه دهد و پس از پایان خدمت سربازی به استقلال تهران بازگشت . بیشتر دوران بازیگری فکری در باشگاه استقلال تهران گذشت.

او از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶ کاپیتان استقلال بود و در این مدت دو گل به یاد مادندنی به پرسپولیس زد. فکری همراه با استقلال ۳ بار قهرمان لیگ ایران ( ۱۳۷۷، ۱۳۸۰، ۱۳۸۵) ، ۳ بار قهرمان جام حذفی ایران (۱۳۷۵، ۱۳۷۹، ۱۳۸۱) شد. ضمن اینکه ۵ نایب قهرمانی لیگ ایران (۱۳۷۳، ۱۳۷۸، ۱۳۷۹، ۱۳۸۱، ۱۳۸۳) و ۲ نایب قهرمانی جام حذفی (۱۳۷۸، ۱۳۸۳)، و یک نایب قهرمانی(۱۳۷۸) و یک مقام سومی (۱۳۸۱) در جام باشگاههای آسیا را در کارنامه خود دارد.

او در فصل ۸۶-۸۷ عضو تیم باشگاه شیرین‌فراز کرمانشاه بود. او یکی از مربیان باشگاه استقلال است.

فکری در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۱ پس از انتخاب صمد مرفاوی به عنوان سرمربی صبای قم، به عنوان دستیار به این تیم پیوست و حمید مطهری و سید مجتبی حسینی دستیاران مربی سابق از این تیم جدا گشتند.

 

زندگی شخصی

مخالفت خانواده با فوتبال

پدر و مادرش اصلاً علاقه‌ای به این نداشتند که محمود فوتبالیست شود. آن‌ها از او می‌خواستند درسش را بخواند، اما او به دور از چشم آنها هر روز برای فوتبال بازی کردن به بیرون می‌رفت و با لباس‌های خاکی بر‌می‌گشت. چند بار هم مچش را گرفتند؛ با این حال کتکی از پدر و مادر نخورد و فقط با تذکر و دعوای آنها مواجه شد. بعد از این که محمود در مدرسه فوتبالش بهتر به چشم می‌آید معلم ورزشش واسطه می‌شد و هر روز به منزل آنها می‌رفت تا اجازه‌اش را از پدرش بگیرد. این‌گونه بود که او در مسابقات مدارس شرکت می‌کرد.

وقتی شیشه را شکست

خیلی کم برایش پیش آمده بود که شیشه همسایه‌ها را بشکند، اما یک روز که در حسینیه محل مشغول فوتبال بازی کردن بود، به یک‌باره کتانی‌اش از پایش در آمد و به شیشه حسینیه خورد تا شیشه بریزد. محمود که خیلی ترسیده بود، زود به خانه رفت و این مسئله را از خانواده پنهان کرد. مستقیم رفت سر قوری و کتری تا برای خودش چایی بریزد، اما همان موقع کتری برگشت و آب جوش روی پایش ریخت تا به شدت بسوزد. همان لحظه بود که رفت و اصل ماجرا را برای پدرش توضیح داد و بابا هم بدو بدو رفت و یک شیشه برای حسینیه گرفت تا این‌طوری خسارت پسر را جبران کرده باشد.

مردودی در ابتدایی

درسش زیاد خوب نبود. مخصوصا این که در املا خیلی ضعیف بود و حتی در کلاس دوم ابتدایی مردود هم شد. همیشه می‌رفت فوتبال بازی می‌کرد و شب تازه یادش می‌افتاد که درس دارد و مشق‌هایش را ننوشته است. او اگر چه در درس املا بسیار ضعیف بود، اما در ریاضی خیلی خوب بود و همیشه برای حل مسائل ریاضی داوطلب می‌شد.

زبانزد در محله

از همان بچگی فوتبالش زبانزد همه بود. ۷، ۸ سال بیشتر سن نداشت که همه در محله از فوتبال او تعریف می‌کردند و می‌گفتند محمود فوتبالیست خیلی خوبی می‌شود. وقتی هم که در مسابقات مدارس شرکت کرد، فوتبالش بیشتر به چشم آمد و در مدرسه همه فوتبال او را زیر نظر داشتند. معلم ورزش‌شان، حشمت‌ا… امید خیلی هوای او را داشت و همیشه تشویقش می‌کرد که او می‌تواند فوتبالیست بزرگی شود.

محمود فکری مربیگری در فوتبال را از باشگاه شیرین فراز کرمانشاه و در سال 1387 آغاز کرد. پس از یک سال وی بعنوان کمک مربی به کادر فنی تیم استقلال تهران اضافه شد. یک فصل سپری شد و محمود دوباره به شیرین فراز برگشت. این روند باز هم تکرار گردید و یک سال بعد، این مربی باز هم بعنوان کمک مربی به کادر فنی تیم استقلال پیوست.

در سال 1391 در مس کرمان و در سال 1392 در باشگاه صبای قم ، فکری کمک مربی بودن را تجربه کرد. در سال 1393 وی برای بار سوم در دوران مربیگری اش به تیم استقلال رفت. این دفعه دو فصل دوام آورد و در سال 1395 هدایت نساجي مازندارن را بر عهده گرفت.

فکری ديگر می خواست نقش نخست کادر فنی تیم باشد و در سال های بعدی هم مربیگری در نفت مسجد سلیمان ، شاهین بوشهر ، سرخپوشان پاکدشت و آلومینیوم اراک را تجربه کرد.

محمود فصل 1398- 1399 را در باشگاه خوشه طلایی سپری کرد و در آخر فصل به باشگاه نساجی مازندران بازگشت تا این تیم را برای فصل 1399- 1400 آماده کند.

رکوردها + لقب

محمود فکری بعد از علی پروین و علیرضا واحدی نیکبخت با حضور در 18 شهروارد رکورددار است، در دربی های شماره 55 و 58 هم موفق به گلزنی شد

او در استقلال هم نزدیک 300 بازی حضور داشت که بعد از جواد زرینچه رکوردار بیشترین بازی با لباس استقلال می باشد و بخاطر شوت های محکم و زیبایی که می زد از هواداران استقلال لقب آر پی جی زن را گرفت

محمود فکری,بیوگرافی محمود فکری ,محمود فکری مربی فوتبال

افتخارات محمود فکری

- از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶ کاپیتان استقلال بود

- فکری همراه با استقلال ۳ بار قهرمان لیگ ایران( ۱۳۷۷، ۱۳۸۰، ۱۳۸۵)

- ۳ بار قهرمان جام حذفی فوتبال ایران ( ۱۳۷۵، ۱۳۷۹، ۱۳۸۱) شد.

- ضمن این که ۵ نایب قهرمانی لیگ ایران( ۱۳۷۳، ۱۳۷۸، ۱۳۷۹، ۱۳۸۱، ۱۳۸۳)

- ۲ نایب قهرمانی جام حذفی( ۱۳۷۸، ۱۳۸۳)

- یک نایب قهرمانی( ۱۳۷۸)

- یک مقام سومی( ۱۳۸۱) در جام باشگاه های آسیا را در کارنامه خویش دارد

- دو گل در شهرآورد به نتیجه رسانده که یکی از آن ها فاصلهٔ چند ده متری بوده است

 

برترین مربی لیگ یک

محمود فکری در مراسم برترینها در یکم مرداد ۱۳۹۷ بعنوان بهترین مربی فصل ۹۶ انتخاب گردید.

 

محمود فکری,بیوگرافی محمود فکری ,محمود فکری مربی فوتبال

افتخارات محمود فکری

محمود فکری,بیوگرافی محمود فکری ,محمود فکری مربی فوتبال

تصاویر محمود فکری

محمود فکری,بیوگرافی محمود فکری ,محمود فکری مربی فوتبال

عکس های محمود فکری

محمود فکری,بیوگرافی محمود فکری ,محمود فکری مربی فوتبال

منبع : بخش بیوگرافی آکاایران
برچسب :